Tomo Vinkovic

nisam mislio na taj naso sam neki za 700e,ali je u losijem stanju od tog,mad je vec otiso :)
 
Moze se itekako naci,cak i jeftinije,samo treba cekati i traziti
Onaj noviji,serija4xx-5xxx,malo teze za te pare,ali pe18,zabud zasto,jedan clan ovog foruma ga je uzo sa prikljuccima za300e
 
Poslednja izmena:
Zdravo maomci,imam toma Vinkovic 20ks 84 sa spanskim motorom,ostecen mi je cilindar,motor spanski tesko se nalaze delovi i sam motor. Ima li da se kupi polovni motor ilalijanac Larbordini 23ks,godina proizvodnje nebitna,naravno treba mi svi prateci delovi motora(alnaser,alternator,pumpa i sve ostalo)sa spance tesko sta da odgovara. Gde ima da se kupi hvala unapred.:ppozdrav:
 
Pozdrav prijatelji postao sam vlasnik dvobraznog pluga za mog Tomicu. plug je placen 70 eura posto ima falinku koju treba da otklonim. Navodno se previse zabada u zemlju i samim tim opterecuje traktor. E sad me zanima da li moj PE 18 moze da vuce ovo cudo? nisam ga jos probao posto je tomica u defektu pukao zupcanik trece brzine. Planiram da konacno namontiram tegove i promenim zupcanik i da probam plug i da ga dostelujem ukoliko postoji problem.
fotografija0372.jpg
fotografija0373.jpg
fotografija0374.jpg
fotografija0375.jpg
 
Jednobrazni je moj dobio sam ga uz tomu. probacu ga nisam ga jos uvek platio rekao je covek da probam. Kod njega je vukao ali je prodao traktor.
 
Vala dvobrazdni bez tegova moze samo da vuce,ali ne i da ore sa njim.Da na traktor stavis tegove opet je dosta mala snaga i opet ce to tesko da ide,jedino da ores sa njim gde je bas laka zemlja i na malu dubinu.Ovaj jednobrazdni sto imas je mnogo lak i ako ga dodatno ne opteretis slabo ide u zemlju,bar je takav od mog rodjaka i zbog toga mi se ne svidja taj sa jednom brazdom.
 
Vec smo pisali o plugovima u temi,ali generalno gledano manji TV (18ks,21ks) u teskim i srednjim zemljama nemaju sta da traze sa dvobrazdnim,ako pricamo o ozbiljnom oranju (preko 25cm),mozda vocnjak,ali svakako ne ta dubina.Oni pored tezine,imaju problem i sa klirensom,jer iako krene dublje da ore,prosto se nasadi sredinom i tu mu je kraj.Jednobrazdni je vec druga prica i ja sam bio zadovoljan kako je sa njim orao.
 
Problemi sa mjenjacem 731

Forumasi, pozdrav, treba mi pomoc. Na mom 731, na mjenjacu je pukao iglicasti lezaj RNA 4908 (53) i unistio i unutrasnju cauru tog lezaja, "sa ramenom" (54). Zna li neko gdije mogu nabaviti tu cauru ili komplet lezaj, nov ili polovan. Traktor mi lezi raspakovan
 
Pozdrav svima,danas bio kod nekog prijatelja ima isto toma 420 i ima problem kad ukljuci frezu i pocne da freza rucica sama izbaca sta je uzrok:sta:
 
Prvo neka proveri kuglicu sto ulazi u onu plocicu na samoj rucici koja sluzi za uklj. kardana,da nije ispala ili opruga popustila i neka presteluje samu plocicu sa rupama,mozda ne uklapa potpuno zupcanike,mada ne verujem da je to.Kod TV je to malo nesrecno reseno jer kardan se pogoni preko zupcanika 3.brzine,tako da je on dosta opterecen.
 
Najverovatnije zupcanik 3 brzine cim toliko izbacuje ja sam imao dva puta takav problem. Ipak i gvozdje se razjebe nista nije vecno.

- - - - - - - - - -

Najverovatnije zupcanik 3 brzine cim toliko izbacuje ja sam imao dva puta takav problem. Ipak i gvozdje se razjebe nista nije vecno.
 
Nazad
Vrh