Tomo Vinkovic

Ako si dobio samo dva utega stavi na zadnje točkove , a zamenom kotaća dobiješ širji trag jer dosjed kotaća nije u centru pa sa promjenom mjenjaš širinu traktora , a koliko vidim na slikama da je uže montirano , isto bi dobio da svaki kotaš samo odšarafiš i okreneš ali bi ti ripna stajala obratno ! , pa iz toga razloga moraš mjenjati levi sa desnim .
 
ja bi tegove stavio naprijed jer pozadi kad zekacis prikljucak on automacki vrsi pritisak na zadnji dio traktora
 
ja bi tegove stavio naprijed jer pozadi kad zekacis prikljucak on automacki vrsi pritisak na zadnji dio traktora

Ha , možeš i napred ali što time dobijaš , snaga ti treba kada nešto vučeš , plug brane , ili što drugo tada ti ništa nije na hidrouliku , a i kod samog kočenja se zadnji dio podiže , u zadnje vrijeme proizvodnje traktora u tvornici TOMO VINKOVIĆ su izlazili traktori samo sa zadnjim utezima , vjerojatno je netko i tamo razmišljao , već kada se špara gdje su potrebniji ,,,,,,,,,,,,, tako da je moj savjet i dalje na zadnje kotaće ali ako je kakva mogućnost i na prve , a iskustva su pokazala da se i više poterete kotaći tada je stvar još kvalitetnija , nekada su utezi bili 50 kg po kotaću ,,,,
 
Ja sam na 730 imo sva 4 i opet je bio lagan, ako se dobro sjecam svega 1050 kg,.pa je u dosta situacija poskakivo,ali kad je bilo potrebe dvije osobe na haubu i nekako se i izvuce
 
Ja sam na 730 imo sva 4 i opet je bio lagan, ako se dobro sjecam svega 1050 kg,.pa je u dosta situacija poskakivo,ali kad je bilo potrebe dvije osobe na haubu i nekako se i izvuce

Da to je upravo to , potrebni su maksimalni urtezi pogotovo u oranju ali opet ako se sa njime radi nešto u povrtlarstvu pa treba ići međuredno onda je potreban što lakši stroj da puno ne ugazi ,
 
Sto se tice tegova dobio sam uz njega 2 komada ali neznam dali da ih stavljam posto nemam sva cetiri i ako ih stavim dali na prednje ili zadnje tockove.Nisam te razumeo najbolje za tockove sta dobijam ako im zamenim strane.
traktor izgleda odlicno,a moj ti je savet(sto i arno pise) da rasiris tockove,imajuci u vidu da nemas iskustvo sa tv.Sto se tice tegova,stavi ih pozadi i gledaj da nabavis i druga dva,jer sto se tice vucne sile(na oranici) potrebniji su pozadi,ali svaka upotreba hidraulika(pogotovo tezih orudja) je rizicna bez prednjih,jer hoce da se propne.Tacno je da su starije serije imale tegove od 50kg.ali su masovno pucale poluosovine(pogotovo upotrebom blokade),pa su sto zbog toga,sto zbog stednje materijala smanjili tezinu,cak na seijama 8xx stavljali samo na zadnje tockove
 
Ja sam tegove dobio vec namontirane na sve tockove ali ne znam dali treba stalno da ih koristim posto mi za vocnjak vise sabijaju zemljiste ali ko ce ih svaki put skidati i stavljati kada zatrebaju, naprimer za oranje ili kada se nosi freza...
 
Hvala na savetima znaci da prebacim leve tockove na desnu stranu a tegove na zadnje tockove jeli tako
 
Ne znam gde ali sam ove slike što je moris zakačio gledao negde, da nisi probao da ga prodaješ ili nešto?
 
U ovom slućaju nije niko ništa MRKNO već se to sve nalazi u priručniku REZERVNI DJELOVI ZA SERIJU 800 , evo pa kome treba neka si skida ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



http://jumbo.iskon.hr/dl/09czag394uqjvbte/


postoji li sansa da da se ovo dobije u malo vecem formatu,mnogo je sitno i kad se odstampa maltene se nista ne vidi,na kompu moze da se poveca,ali prilikom stampanja se vraca na staru velicinu
inace sam naso sve delove,pa ce uskoro i slike :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
U ovom slućaju nije niko ništa MRKNO već se to sve nalazi u priručniku REZERVNI DJELOVI ZA SERIJU 800 , evo pa kome treba neka si skida ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



http://jumbo.iskon.hr/dl/09czag394uqjvbte/


postoji li sansa da da se ovo dobije u malo vecem formatu,mnogo je sitno i kad se odstampa maltene se nista ne vidi,na kompu moze da se poveca,ali prilikom stampanja se vraca na staru velicinu
inace sam naso sve delove,pa ce uskoro i slike :ppozdrav:


Dao si mi dva puna sata posla , evo sada sam ja uskenirao samo nemoj reći da OPET NE VALJA , znaći KATALOG DJELOVA ZA SERIJU 800 Drugi put ,

http://jumbo.iskon.hr/dl/096p4vjjcbejw0ae/


:bravo::bravo:


Evo malo i za ROSIT 88, 115


http://jumbo.iskon.hr/dl/0cbmuhpzipijw0at/


:haha:
 
Poslednja izmena:
Postovani poznavaoci TV traktora,
Molio bih za preporuku za moticice freze za tv 732!Zvao sam na broj koji je postavio dejan351 i oni imaju motike termometal iz Ade po ceni od 195 din. Takodje sam zvao kovačku radnju "zlatna moticica" kod Trstenika i oni prodaju motike po ceni 240 din. Ne znam za koje da se odlucim. Hteo bih da mi preporucite koje su najkvlitetnije i gde mogu da se nabave.
 
Морисе, честитам на избору и куповини тракторчета, ниси погрешио, ниси преплатио, служиће те добро.
 
Postovani poznavaoci TV traktora,
Molio bih za preporuku za moticice freze za tv 732!Zvao sam na broj koji je postavio dejan351 i oni imaju motike termometal iz Ade po ceni od 195 din. Takodje sam zvao kovačku radnju "zlatna moticica" kod Trstenika i oni prodaju motike po ceni 240 din. Ne znam za koje da se odlucim. Hteo bih da mi preporucite koje su najkvlitetnije i gde mogu da se nabave.
Dobar je to traktor,ja sam ga uzeo pre 6 meseci a sto se tice motika za frezu moram da se raspitam ovde kod mene ima jedna kovacka radionica ,,Hudjik" pa mozda rade.I ja bi ih zamenio na mojoj frezi ako su povoljne.
 
Kod njihovih kola u Rumi na vašaru uvek velika gužva, kažu ljudi da prave kvalitetne stvari, pa bolje i pretplatiti al znaš da si uzeo pravu stvar.
 
Naravno da kvalitet vredi da se plati, to nije problem. Krajem 2010. sam kupio motike u jednoj radnji u Bajinij Basti i sad su spremne za zamenu, znaci kvalitet nikakav.Zato mi sada treba vas savet.
 
Naravno da kvalitet vredi da se plati, to nije problem. Krajem 2010. sam kupio motike u jednoj radnji u Bajinij Basti i sad su spremne za zamenu, znaci kvalitet nikakav.Zato mi sada treba vas savet.
E ako si kupio u onoj radnji što je na izlazu iz BBašte, nemoj više tu da kupuješ.Otac i sin jel da? Prevaranti samo takvi.Meni su ih nahvalili nahvalili, ja sam traktor oterao kod njih na servis menjača, sve što su mi zamenili trajalo je nekih godinu dana ili za moje potrebe oko 50 radnih sati, znači ništa. I naravno sve se raspalo i još veća šteta.Vidi dal neko ima broj od Firme Metro iz Subotice, njih preporučuju takođe po kvalitetu i po garancijama. Kod mene nema kamenja u zemlji pa ove što sam menjao kao nove, ali tvoj kraj je za motičice smrt
 
Nazad
Vrh