Tomo Vinkovic

pa jesam poslao vec na mail iz pm-a jos pre 7 dana sad sam pogledao
 
Pozdrav drustvo,treba mi plug za tv 732,dvobrazni,pa ako neko ima informaciju ko prodaje bio bih zahvalan.Nije mi hitno,jer Tomica sada spava:haha:
 
@futurefarming: Na onom videu di Toma ide uzbrdo tu veliku ulogu ima i šofer koji, tako izgleda, nema baš puno iskustva. Da je malo ispustio gume, opalio po gasu od početka, pa druga brza, pa malo ljevo-desno sa volanom (bez blokade) puno lakše i prije bi se popeo. Tomo je mali vrag, samo treba znat izvuć iz njega ono što on može

Pozdrav BEĆARINO a normalno i ostalima sa toplim željama za sve najbolje u ovoj još težoj 2012 g

Pošto se još uvjek raspravlja o onom videu evo dao sam si truda pa sam našao izvorni oblik na forumu pa kroz par stranica može se vidjeti kako su tekli komentar forumaša SAMIR 732 ,

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16178&page=1154

A što se tiće ove prikolice i TOME serije 800 , hmmm ja bi se takovu punu prikolicu bojao voziti jer poućen iskustvom kada sam napunio špricu sa 300 litara vode prvi kotaći su polako LEBDILI a o pokušaju zakretanja nisam ni pomislio jer odmah dolazi do trganja i propinjanja , isto tako ako ste primjetili na predhodnom videu istina da tomo ide lagano uz brijeg ALI prvi kotaći su u zraku , mislim da je neko komentirao da bolje da je snimatelj sjeo na haubu nego što je snimao istina i ja tako mislim ali ovdje je rasprava o drugim stvarima a želimo komentarima pomoći čovjeku koji se sprema nešto kupiti a ne može se odlućiti pa traži pomoć !! BEĆARINO ne znam kakva je tvoja prikolica i u kojam djelu su ti smješteni kotaći ali baci oko na sliku iznad , kotaći skroz na kraju , opterećenje na zadnji kraj sa punom prikolicom maksimalno , jesi primjetio utege na prvim kotaćima mislim da oni nisu slućajno tamo sa svojom velićinom , u suštini slažem se da tomo može vući đubretarku , vidio sam da vuće i 1000 lit. creinu , ali ako se sjetimo kako izgleda tomina org. prikolica i njezin srazmjer kotaća , nije to utomar , TOMO je mali traktor i kao takovog ga trebamo koristiti i za predviđene terete a ako treba pa makar i novu prikolicu malo prilagoditi malom traktorčiču i svojoj sigurnosti .

---------- Poruka napisana 05-01-12 u 17:43 ---------- Prethodna poruka je 02-01-12 at 20:21 ----------

Evo i jedan zanimljivi prikljućak na TOMO VINKOVIĆU , a vjerojatno i jedinstveni kao i posao koji sa njm obavlja ,,,,,


www.youtube.com/watch?v=5r9gzVWAWzU&feature=player_embedded
 
Poslednja izmena:
Da li neko moze da postavi sliku pluga koji odgovara za tv732.Ima dosta slika sa plugovima i kada gledam kako se prikopcavaju ne odgovaraju mi.Meni bi trebao plug kao sa traktorskim kopcanjem(na poteznice).Dajte resenje!:osmeh:
 
Da li neko moze da postavi sliku pluga koji odgovara za tv732.Ima dosta slika sa plugovima i kada gledam kako se prikopcavaju ne odgovaraju mi.Meni bi trebao plug kao sa traktorskim kopcanjem(na poteznice).Dajte resenje!:osmeh:

Evo prijatelju , skini pa uživaj , vjerojatno ćeš naći nešto što će odgovarati tvojim potrebama ,,,,,,,,,,,,,,,


http://jumbo.iskon.hr/dl/0apt2bodiqgjw05l/



Ili pogledaj ovo ,,,


http://www.youtube.com/watch?v=TqW-6my5qNY

ako to nije ono što ti imaš pogledaj ovo ,,,,,,,,,,,,,,

http://www.youtube.com/watch?v=DPNc_1O5Rfc
 
Poslednja izmena:
Postovanje svima na forumu i srecni praznici malo sam listao vasa misljenja i sugestije pa sam resio da napisem i ja koju u vezi sa tv-traktorima .Naime letos sam kupio plac (26,5 ari)koji se granici sa placem gde zivim.E sada posto sam ga vec kupio zena mi da predlog da ga i ogradimo sto smo odmah i uradili .I sve bi ostalo na tome da nisam otkrio da na placu koji sam kupio imam i vodu .Naime na placu postoji objekat dimenzija 4x3 za koji sam mislio da je sluzio za drzanje alata .Vlasnik kada mi je prodavao plac nije mi nista rekao o objektu (a ja ga nisam ni pitao)vec mi samo dao kljuc od brave.Kada sam posle mesec dana resio da tamo odlozim neki alat jasam se zabezeknuo od srece kada sam video cev od 300mm i odmah sam uzeo kanap i teg i proverio dali ima vode .Konacan rezultat je fantastican dubina 40m nivo vode 16 m temp.8c . I tako da ne duzim mnogo resim i posadim vocnjak .E sada dolazimo do teme cime obradjivati i resim da kupim mali traktor i nadjem jedan u gradu ali u delovima .Ispostavi se da ga prodaje isti covek koji mi je prodao plac.E sada je problem sto je tv u delovima odnosno covek sve poskidao sa njega jer je hteo da ga ofarba.I ofarbao je samo trup traktora (donji deo u zelenoj boji) i tako ga je ubio bog traktor je stajao napolje 6 godina tako rasklopljen.Ja stvarno nisam znao kako se krece cena i odmah pristanem na cenu od 550eu uz rizik da uopste ne upali.UZ traktor sam dobio i prikolicu koja je dosta zardjala ali sam je uzeo posto ide uz traktor.Odmah sam kod kuce sastavio i sreca je bila beskrajna kad je trakor iz prve upalio i to na alnaser.Medjutim sutradan ustanovim da traktor uopste ne poseduje hidrauliku (neko skinuo).Sta cu kuda cu narucim iz beske polovnu hidrauliku i postavim je .Tako da me je moj toma izasao sa prikolicom, plugom (batuje prevrtac) i drljacom 1150eu + zamena ulja i filtera 100eu.Molio bih da mi kazete dali sam se zeznuo i mnogo preplatio.
 
A koji si TV kupio, koji model itd itd... Mislim da se nisi previse otvorio, al ajde da jos neko zbori...
 
kao prvo dobrodosao,a sto se tice cene,tj.kako si prosao,ovako bez slika,mogu da konstatujem da si ustedeo izmedju 800i 1000e,jer samo traktor(bez prikljucaka) vredi te pare,ako ne i vise


 
Hvala Dejane sada mi je malo lakse jer sam stvarno dosta ulozio u njega ali ne zalim sve sam procesljao i maksimalno ga utegao menjao sam mu i aksijalni lezaj u upravljacu,biksnovao trap,ugradio alternator jedino me muci bendiks poceo da zeza pa neznam dali moze negde da se nadje i nace alnaser je iskrin.Imam i slike ali neznam da ih postavim.Puno pozdrava i srecna nova i Hristos se rodi
 
hvala i tebi takodje,sto se tice bendixa,novi probaj u Beogradu ul.Savska br.1 011/36-22-104 drze program TV,a imam jos neke telefone pa vidi 064/399-40-03 060/164-44-54 062/840-48-52 062/370-455,ja sam se kod njih uglavnom snabdevao,pozdrav!

---------- Poruka napisana u 12:40 ---------- Prethodna poruka je at 12:12 ----------

a sto se kacenja slika tice vidi na ovom linku,sve je objasnjeno,bas me interesuje sta si pazario :bravo:

http://poljoinfo.com/showthread.php?107-Postavljanje-slika-na-forum
 
I ja mislim da si dobro prosao,ja sam platio 732 sa frezom 3500 eura.Mada i mene nesto hidraulika zeza posto kada spustam frezu ona se nespusta polako nego naglo tresne.A mozda nema dovoljno ulja u hidraulici ili nesto drugo?
 
I ja mislim da si dobro prosao,ja sam platio 732 sa frezom 3500 eura.Mada i mene nesto hidraulika zeza posto kada spustam frezu ona se nespusta polako nego naglo tresne.A mozda nema dovoljno ulja u hidraulici ili nesto drugo?
ne zeza nista,to je naprosto tako reseno,polako spustanje moze jedini ako polako (na zez)pomeras rucicu hidraulika
 
Nisam to znao,mislio sam da nesto nevalja.Covek se uci dok je ziv!:osmeh: Mada kada gledam ove snimke oranja sto su postavljene cini mi se da se plug polako spusta.
 
sto se tice polakog spustanja,najgori(ujedno i najtezi) su tanjiraca i atomizer,pa mora i polako i pazljivo
 
Pele postovanje i hvala na odgovoru evo pokusavam da ubacim slike.





 
Poslednja izmena:
Traktorčić izgleda ljepo , istina kada se postave lampe i struja biće kao novi , neznam dali nisi postavio utege ili ih nemaš , dobro bi došli , i još jedan savjet ako ti nije potreba za baš tako uskim traktorom zamjeni kotače ljevi na desnu stranu a desni na ljevu , da bude u normalnoj širini a sve radi stabilnosti i težeg prekretanja prekretanja .
 
Sto se tice tegova dobio sam uz njega 2 komada ali neznam dali da ih stavljam posto nemam sva cetiri i ako ih stavim dali na prednje ili zadnje tockove.Nisam te razumeo najbolje za tockove sta dobijam ako im zamenim strane.
 
Nazad
Vrh