Tomo Vinkovic

Pozdrav!Dugo me nije bilo.Treba mi pomoc oko Tome Vinkovic kojeg sam kupio pre par dana,32ks odlican ali i mene zeza smer okretanja kardana jer imam agromehanikin atomizer 400 litara a on trazi desni smer.Gde mogu da kupim i da li neko prodaje izmenjivac smera kardana za tomu,godiste 84
 
imas za 80 e,kod nekog lika iz N.Pazara,pozovi pa vidi 064/4441787 :ppozdrav:

predpostavljam da je atomizer vuceni?400l je mnogo za nositi:sjasi:
 
Atomizer sam prepravio u vuceni tako da sad nije problem.Posto sam tv kupio pre par dana (732),treba mi neki savet ili uputstvo za njega,koliko ulja,u kojoj se brzini frezuje,prska,brzine...Nesto mi je vlasnik objasnio ali nemozes sve da popamtis!
 
sto se tice brzina evo mog iskustva:
freziranje:brzina traktora1 brza - brzina kardana 1 brza
prskanje:brzina traktora 2 brza - brzina kardana 1 brza
sto se tice kolicine ulja i goriva:
ulje u filteru za vazduh:0.55l
ulje u motoru:4.5l
ulje u prednjem trapu(menjacu):10l
ulje u zadnjem trapu 10l
ulje u volanu 2l
ulje u hidraulici 7,5l
 
Hvala ti prijatelju,mada verovatno sto se tice freze to zavisi i od dubine freziranja.A reci mi koliko potrosis vode po hektaru pri tim brzinama?
p.s sto se tice kolicina ulja,jedino znam gde se sipa ulje za motor, prednji i zadnji trap i ulje za filter vazduha.Ovo ostalo nemam pojma,moracu da pregledam detaljno tomicu!
 
kolicina vode pri toj bzini je oko 1000l/ha,opet i to zavisi koliko mu zviznes gas,ova potrosnja je na oko 1/3 gasa
 
Ok,prvo cu probati samo sa vodom pa cu videti kako ide i koliko bi obrtaja trebalo u tim brzinama!
 
Toma i noseni agromehanika atomizer od 330 litara

Pozdrav svima.

Molim za savet.

Razmisljam za kupovinu polovnog tomicu. Treba mi informacija dali tomica moze bez problema nositi agromehanika atomizer od 330 litara?

Koji je minimum model/KS preporucljiv - mora li biti od 30 KS?

Tomicu planiram da koristim u vocnjaku (breskve oko 1 ha) Pored prskanja koristio bi ga i za medjuredno malciranje/kosenje trave i za redno freziranje oko stabala (ako uspem da nadjem neku bocnu/pomicnu frezu sa povoljnom cenom)

Dobro bi mi dosle i preporuke za najjeftinija resenja za pomicne freze za rednu obradu i malcerice/kose za medjurednu obradu.

Hvala unapred za pomoc
 
Ja sam prepravio noseni od 450 litara u vuceni pre neki dan i to te kosta oko 100 eur.Dve gume,kuka,osovina...Ima da se setas po drumu ako budes nosio tu tezinu.Ja sam probao i odustao.Prepravka se uradi za jedan dan.Plus sam platio za ispravljac smera kardana jer toma vrti na levo a agromehanikin atomizer na desno.Postavicu ti sliku atomizera ako treba ali vec je neko postavljao pa sam i ja tako uradio.
 
Bolje prepravi atomizer u vuceni.Ja sam to uradio pre neki dan sa agromehanikinim od 450 litara.Prepravka kosta oko 100 eur(gume,osovina,spojnice,kuka...) i uradi se za jedan dan.Kao sto je neko rekao,ima da ,,pleses" po putu jer ipak je to tezina atomizera+voda.I nezaboravi da toma vrti kardan na levo (bar moj 732) a agromehanikin atomizer na desno.Trebace ti i korektor smera obrtaja kardana a to nije jeftino.Meni to niko nije rekao kada sam kupovao i ode jos 200 eur!
 
hvala puno za misljenje.

Slike prepravke jesu li u ovoj ili nekoj drugoj temi?

Negde sam cuo da se problem vrtenja kardana u levo resava promenom plasticne perke ventilatora atomizera (obratnom kosinom). Posto ja jos nisam kupio atomizer, mozda bi to bilo resenje za problem sa kardanom.

Kod nas u MK je veoma slaba ponuda polovnih TV. Vecinom njih su stariji modeli od 18 do 21 KS. Ove od 30 KS skoro da nema u ponudi. Zato sam u nedoumici dali da se uopste upustam u kupovinu TV.

P.S. Nasao sam slike. Verovatno si mislio na ove od Bećarina pusta:
http://img63.imageshack.us/img63/9690/vueniat.jpg
http://img521.imageshack.us/img521/4782/vueniat2.jpg
 
Poslednja izmena:
Zna li neko da li tv 732 moze da vrti kardan u mestu,tj kad nije u brzini i pokretu.Probao sam razne polozaje rucica ali neide.Treba mi zbog atomizera i mesanja hemije za prskanje!
 
Pozdrav svima!

Svaki TV može vrteti kardan u mestu!
Naprimer: zamisli da teraš Tomu i radiš sa kardanom (prskaš atomizerom), pritisneš papuču kvačila - i samo izbaciš iz brzine (1-2-3 u neutralni položaj) - pustiš kvačilo...šta će se desiti - trakror stoji, a kardan i dalje vrti!
Negde si se zbunio oko silnih ručica, i promakla ti ta varijanta u probi!

Znači sve ručice trebaju biti uključene u neki režim rada, samo menjač da je isključen!

1-reduktor (brza-rikverc-spora) uključen
2-ručica izlaznog vratila -uključen
3-multiplikator(na zadnjem trapu sa leve strane) - uključen(brza-spora)
4-ručica menjača(1-2-3) isključen



pozzz joe!
 
Zna li neko da li tv 732 moze da vrti kardan u mestu,tj kad nije u brzini i pokretu.Probao sam razne polozaje rucica ali neide.Treba mi zbog atomizera i mesanja hemije za prskanje!
Joe ti je detaljno pojasnio,samo da dodam da na rucici reduktor mozes da menjas brzinu kardana i ukljucis koji ti odgovara. Biras brze ili spore.
 
tacno tako i jos:

reduktor u brzoj - kardan se vrti 1000(rucica multiplikatora spora) i 2000(rucica multiplikatora brza)
reduktor u sporoj - kardan se vrti 750(rucica multiplikatora spora) i 1500(rucica multiplikatora brza)
reduktor u rikverc - kardan se vrti suprotno brzinama istim kao u bzom hodu

sve brzine kardana su pri max.broju obrtaja motora!
 
Hvala ljudi,verovatno sam nesto pobrkao sa rucicama posto imam tv tek 15-tak dana.
 
Pozdrav svima!
@Pele - ma nije to ništa strašno oko ručica...prvi put kad probaš u radu, budeš skontao sve ručice...a posle to ide mahinalno bez razmišljanja...
Nek ti je sa srećom kupovina, i nek te dugo služi!
pozzz joe!
 
Nazad
Vrh