Tomo Vinkovic

Bane video sam na tomicama da su stavljali volan od vojnog dajca čist mehanički, samo se skrati šipka jer je na dajcu mnogo dugačka, napravi se nosač kućišta i stvar rešena dok god traje traktor.
 
Postovanje svima clanovima ovog foruma!
Pre neki dan kupio sam jednog "tomu" 523, cena nije toliko vazna, al pravo da vam kazem uvalili su mi, al neka. Tako tako ti je to, kad svakome verujes na rec.
Sam moram sve da popravim, naravno, ako mogu, a ndam se da hocu uz Vasu pomoc. Treba da narucim neke delove, al ne znam adresu fabrike u Bjelovaru, da li imaju neki broj telefona ili e-mail?
Prvo moram da sredim volan, cini se da su otisli vreteno i matica, ili ako neko ima ideju neka kaze kako da se to sredi, Stavio sam novi aksijalni lezaj, al opet ima lufta, gotovo pola kruga ide u "prazno" pa tek onda pocen da orece.
Nadam se da ce neko biti dobre volje da pomogne, eto.
Pozdrav svima!
Eto i moje e-mail adrese na yahoo.com
beni_shonline@yahoo.com
zasto Bjelovar?imas sve u Beogradu u Savskoj br.1,preko puta glavne zeleznicke,ljudi rade program Prima(bivsi Tomo Vinkovic)ako nesto i nemaju narucuju i stize za dan dva.Tamo sam uzeo levu prednju poluosovinu i kljuc menjaca,trenutno ne znam broj tel.ali ako ti treba potrazicu po karticama pa ti javljam,pozdrav!
 
juce mi rikno regler na tomici,nov je bezobrazno skup,da,nema neko polovni ili da zna za nekog rashodovanog tomeka?
 
tako sto sam unimerom utvrdio da je probio,a dobija napon sa alternatora i na izvodu gde treba da pokaze 14v nema nista.Posle,da bi se uverio 100%, skinuo sa valpadane koja ima isti takav samo je spanske proizvodnje,stavio i prikljucio i sljaka.Pravo da ti kazem da dam 5000din.za novi malo mi je mnogo,pa sam ostavio ovaj,a akumulator od freze s'vremena na vreme skinem i dopunim u garazi,dok se ne snadjem ili za polovni ili za kintu!
 
Pozdrav svima!
tako sto sam unimerom utvrdio da je probio,a dobija napon sa alternatora i na izvodu gde treba da pokaze 14v nema nista.Posle,da bi se uverio 100%, skinuo sa valpadane koja ima isti takav samo je spanske proizvodnje,stavio i prikljucio i sljaka.Pravo da ti kazem da dam 5000din.za novi malo mi je mnogo,pa sam ostavio ovaj,a akumulator od freze s'vremena na vreme skinem i dopunim u garazi,dok se ne snadjem ili za polovni ili za kintu!

Onda dobro. Ja reko upalio ti je lampicu za punjenje, a ti odma odpisao regler...reko da nije možda alternator, ili loš spoj negde!
Uglavnom pravilno si locirao kvar!
Ja sam uzimao regler pre 3-4 godine za 1700 din, ali ovo 5000din...paprena cena nema šta!
Nego regler hoće crknuti ako nije spojen akumulator (eventualno loši spojevi na klemama) ili na anlaseru gde su spojene žice + od akumulatora i reglera,,, i ako je već akumulator pri izdisaju, to dodatno opterećuje regler - ovo su najviše uzročnici crkavanja reglera.
Nemoj da ti i ovaj španski ode, proveri dobro spojeve i kontakte strujnog kruga punjenja...

pozzz joe!
 
Sve se to desillo zbog j.enih buxni,bilo kako bilo sve sam ih promenio i platio ceh.Generalno je mnogo bolja varijanta sa spoljnim generatorom na remen(mislim da se ovi novi tako i proizvode),prvo mnogo je bolje punjenje a delova ima gde hoces,da ne pricamo da moze da se nabudzi od svakog auta(krsa),a nedostatak je mozda gabarit koji bi zauzimao,jer je sve kod njih tako skuceno bar kod serije 400 i 500,pozdrav!
 
poz...ekipo...ja sam od mercedesa 123 stravio volan na Tomicu....i funkcionise extra...mnogo je lakse...!!
 
Pozdrav svima!
poz...ekipo...ja sam od mercedesa 123 stravio volan na Tomicu....i funkcionise extra...mnogo je lakse...!!

Jel može koja fotka, i kratak opis radova?
Ja imam TV818 i relativno se lako okreće volan, al nikad se nezna ,,,možda jednog dana i ja nakalemim tako nešto...
pozzz joe!
 
IMG
Molim ljubitelje "Tomice" da mi odgovore:Može li TV523 da ferejzira ovu strminu?Pa da i ja uđem u vaš klub pošto imam ponudu da ga kupim.
 
ovako sa slike je malo nezahvalno davati olako savete,ali moj utisak je da ce to tv 523 kao od sale savladati.Ne znam koliko imas iskustva sa njima,ali moras polako i postepeno ulaziti u stos.Laksa orudja(freza,plug)nisu problem,ali pun atomizer,tanjiraca bogami oprezno uz velike nagibe,naravno pricam o podignutoj hidraulici,srecna kupovina!
 
Hvala
Što se tiče iskustva imao sam osamdesetih nov TV730 i koristio ga 5 god. On je bio dobar samo mehaničke kočnice i volan su bile problem. Saznao sam da ima čovek njega i da bi prodao ali kažu da nije zadovoljan i problem mu sa hlađenjem? Nije mi to jasno jer ono imaju vazdušno hlađenje.Proveriću .Treba mi samo za freziranje.
 
ko zna sta je u pitanju,zapusena rebra na cilindru,dekle i poklopci...jel ti uzimas 730 ili 523?
 
Ma, nisam još načisto.Zato sam pitao može li da 523 frejzira ovu njivu.Za 730 znam da može kao od šale. Cena 523 sa frejzom je 2600 evra, A za 730 je 2200 evra sam.Moram prvo da ga pogledam da mu nešto još ne fali, ali taj čovek radi sa konjima i slabo ga koristi-većinom stoji.Sad koja je bolja kombinacija ni sam ne znam.
 
730 je mrga i tu nema neke dileme,samo je bitno stanje traktora i freza za njega nije ispod 800e.Sto se tice snage dovoljan je i 523,opet kazem zavisi od stanja
 
Nazad
Vrh