Terenci i off road auta u sluzbi poljoprivrede

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
23.434
Lokacija
Nožičko,Srbac;BiH
Znam da ima rubrika o autima ,ali mozda da odvojimo temu o terencima koje imamo ili planiramo za kretanje po poljskim putevima , sumi , mozda zbog lova , u blatnjavim uslovima i slicno . Ako neko misli da nije potrebna tema ili da nije na pravom mjestu neka popravi .
Konkretno , trazim terenca , najradije pikap , za njivu , sumu, da povuce auto prikolicu po blatu a posto je slab izbor pikapa ovde za manje para sad gledam terence u rangu do 3 do 4k eura . Sta predlazete ? Kod nas nije reg do 2.5 toliko paprena preko toga da .
Konkretno icu da pogledam par Terracana, cijene su smijesne . Jes da su 2.9d ali ipak 3000e ?
 
Само амерички пикапови који су више камиони него путничка возила могу да издрже дугогодишње кидање. Ако нема блокаду барем једног диференцијала нећеш далеко стићи у блату. Нисани и тојоте се могу наћи за те паре. И питање да ли су се ломили на пола. Има чак и опел фронтера пикап видео сам једну.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Toyotu nema sanse da se nadje . Hilux stari tip bi uzo al nema ih ispod 6 pa i 7k ovde . Nalazio sam dzipove sa dogradjenom blokadom , cak cu jedan takav sutra pogledat . Nisam ni znao za to , pa danas malo po starim forumima , kazu masovno se dogradjuje blokada , kako neznam , samo kazu ako pukne nesto tu ili ode neki aktuator onda ostanes sa jednom vucom.
 
HIlux je No1 zato i ima cenu,posle nje za mene ide L200 i Mazda BT50 nije losa,ostalo sta znam nesto mi nisu do kraja reseni.
 
Блокада се уграђује на класичне диференцијале. Покреће се преко ваздуха или електро покретач. Чак се сад у моделе ладе ниве фабрички уграђују. Наравно не за наше тржиште.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Stari l200 , mi nekako ok, al onaj sledeci , bemtizenomajku sto kaze luka , kod takvih auta izgled stvarno nije bitno , al dizajner onog l200 je sigurno izvrsio harakiri po naredbi
 
Ми нисмо овде тржиште за та возила. Па чак и европа је сиромашна са њима. Најчешће су носивости 500-750 кг.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nekog Hiundaia Santa Fe ili Lend Rovera Frilender-a to su 2,0 motori,a mrcine pravi univerzalci i najvaznije samo dobre off road gume i nema zime sa njima idu gde oces.
 
Evo sta sam uzo za drljanja . 80i neka godina zaboravio sam , 2.1td reno motor . Ima malo sitnica za uraditi bitno da je zdrav . Vidjecemo kako ce se pokazati
 
Био је један на кп, мислим да је тражио око 2000 €. Иста цена за овај модел и 10 година млађи са мало већим мотором.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ma znam , ovo mi bilo u komsiluku , a godine ne gledam uopste , kod ove kockice mi pase jedino ovaj reno motor . Inace sam operisan od benzinaca kad su starija auta u pitanju .
 
Сад веће точкове намонтирај, ови изгледају као са југа да су скинути. Ако се добро сећам ових мотора не би требало пуно да чекићају, нису бучни.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Gume su 205 70 15 ko nove osim jedne koja je raspar jer se nesto desilo obicne zimske .Tu jednu cu kupiti novu Da mijenjam tockove to je vec investicija . Siroke gume nevolim , da su vise a uske ajde , ..
 
Nazad
Vrh