Tarupi

todor je napisao(la):
i ja imam malog maseja pa ima 567 da se muči jer ipak on slamu diže sa otkosa lakše je kad ona pada nasečku kao na kombajnu nego kad je diže

Ima i tu istine...
 
10glfut.jpg
Surakov razbacivac slame. Na njega se montira jos nosac sa olt-spartaca i zastitni lim. Kaci ga na 539, sa dva prohoda svaku slamku vrati na mesto gde je pre zetve bila. Voza se trecom brzom. Korisna i jeftina za napraviti stvarcica.
 
todor je napisao(la):
nikad to neće raditi kao moja sečka
To svi znamo. Ja bas hteo u napred da se izvinem zbog toga sto tvoja bolje radi, ali eto ti me preduhitri. A, bila mi je namera da '' uporedjujemo''! ::suncanje::
 
Matić je napisao(la):
Radi perfektno bez greške.Nije kombajnska već traktorska nošeno vučena proizvodnje Beli Manastir.Širina 1.5m vuče je(nosi)IMT 577 ne baš lako ali ide.
sve isto kao i ja sto sam imo, samo je moj bio sa nozevima za kukurzovinu tako sam ga kupio radio je strava jedino sto je bio mali pa sam prodo, sve orginal na njemu i jos jednu stavku nisam znao koja ga je firma pravila sad sam doznao a pravio sam secku za slamu menjo nozeve stavljo ravne.
 
dicki je napisao(la):
todor je napisao(la):
nikad to neće raditi kao moja sečka
To svi znamo. Ja bas hteo u napred da se izvinem zbog toga sto tvoja bolje radi, ali eto ti me preduhitri. A, bila mi je namera da '' uporedjujemo''! ::suncanje::
nikakav problem jer i tako ovu godinu nesme da se pali pa moram sečkati
 
Todore zato mom suraku nije dosta ni mojih 28 kj slame vec trazi jos.
 
e pa todore ti pitaj koliko imam?? imam oko 28 jutara do 30 sve sa tritikal !!! pa ne tarupiram i ne baliram sve jedva 1000 bala sta kazes sada??
 
naravno eto sada !godinama se tako ore i nema nikakvih problema bas nikakvih sve se to lepo zatvara i izore neostaje nista niti se zaglavljuje!!! U cemu je problem
 
Problem je ni u čemu!Nikako mi nije jasno kako može otkos da se zaore a da ne guši plug i da ga plug zatrpa skroz da bude složeno i ravno jednako oranje??
 
Jedne godine sam, ne znam ni sam kako, ali sam zaoravao otkose od malog JD 330 kombajna... Malo slame, koja je pokisla pa se jos malo uvenula i svejedno je stopalo srtala, skinuo crtala i pooralo se super. pricam o plitkom oranju (ugaranju) stranjaka, tako da je plug mogao progutati slamu, posto je greda bila visoko od zemlje.

U normalnom oranju nema sanse da se ikakav otkos slame zaore. Mozda nekim visokim jednobraznjakom, ali sumnjam da bi to islo...
 
Iza kojeg kombajna i kojim plugom zaoravas otkose?

Izvini, ali isprobavao sam i znam da je to kod mene neizvedivo, ako se radi o kombajnu koji ima heder veci od 2.5m...
 
Nazad
Vrh