Tarupi

Tako sam mu i ja pisao a on kaze da ne pije vodu sto mu ja savetujem...ja sam napravio do sada 4 tarupa..stavljam lim 2 mm i nikom se nije desilo nista lose.
 
Izvinjavam se sto vas nisam poslusao , plasio sam se da ne bude prebrz pa da posle bacim dif. Ali sve je bilo ekstra u centru , (nosac nozeva je secen na plazmi , a nozeve sam nosio na merenje na neku posebnu vagu , koja meri do cini mi se 1/10 grama , pa sam nozeve brusio i doteravao ih da budu isti).
Zahvaljujem kolegama pesut ,SimkeVa,Rade037,vasovac, sa instrukcijama prilikom izrade :)
Ziveli :ppozdrav:
 
Pošto od starih noževa nema ništa, razmišljam da stavim noževe od silokombajna. Uklapaju se odlično, čak su i rupe iste, možda bi trebalo samo malo da se skrate. Dok su bili na kombajnu delovali su baš kvalitetno, noževi su original vicon, nisu mala privreda. Šta mislite o tome i da li je neko koristio ovakve noževe u slične svrhe? Ili da se ipak bacimo na izradu od nekog kvalitetnog gibnja?
 
Pošto od starih noževa nema ništa, razmišljam da stavim noževe od silokombajna. Uklapaju se odlično, čak su i rupe iste, možda bi trebalo samo malo da se skrate. Dok su bili na kombajnu delovali su baš kvalitetno, noževi su original vicon, nisu mala privreda. Šta mislite o tome i da li je neko koristio ovakve noževe u slične svrhe? Ili da se ipak bacimo na izradu od nekog kvalitetnog gibnja?
To bi trebalo da bude pun pogodak ,koja im je debljina ?
 
Vi sto pravite nozeve ako pravite ovakve kao na slici mozete od gibnja napraviti ali da bude debljine 6 mm a mozete i kupiti gotove proizvedene u temerinu ADA ali ako vam treba samo prav noz uzmite stari mac od testere motorne neki manji mac...imacete fantasticne nozeve...
 
Mislim da se uz malo volje , mogu sjajni nozevi napraviti od bilo kakvog materijala .
Samo mnogi grese , i umesto da okale SAMO ostricu , oni okale ceo noz,ili cesto prekale, pa se desi da prilikom udara u kamen , pukne kao ledenica.
Zato i ostrica ako se prekali , ostatak noza je zilav, tako da moze da prima vibracije.
Nije ni lose da se ostrica navari tvrdom elektrodom.
Nisam probao , ali mi se cini da bi nozevi od hardoksa bili najbolji za tu namenu, mada su previse teski za obradu , ali mislim da bi se isplatilo
 
To bi trebalo da bude pun pogodak ,koja im je debljina ?
Nisam merio, ali mislim da je tu oko 6mm.

Za te mačeve od motorne testere sam i ja čuo i nabavili smo stare kvalitetne mačeve još dok je tarup bio u izradi, trenutno stoje da se nekada i to isproba. Sada mi mnogo bolje deluje ova kombinacija od SK, pogotovo što bi imali i tri rezervna. Ali me plaši da se ne budu brzo trošili zbog kontakta sa zemljom.
 
Nisam merio, ali mislim da je tu oko 6mm.

Za te mačeve od motorne testere sam i ja čuo i nabavili smo stare kvalitetne mačeve još dok je tarup bio u izradi, trenutno stoje da se nekada i to isproba. Sada mi mnogo bolje deluje ova kombinacija od SK, pogotovo što bi imali i tri rezervna. Ali me plaši da se ne budu brzo trošili zbog kontakta sa zemljom.

Svaki noz ce se trositi zbog kontakta sa zemljom, na to ne mozes uticati.
Reci mi kako si zadovoljan sa preklapanjem nozeva sa tvojim tarupom, da li ostavlja travu izmedju rotora ?
 
Videcemo sta ce biti sa ovima. Poceo je da ostavlja u poslednjih pola hektara, jer su se tu nozevi bukvalno pojeli toliko da je izmedju njih imalo sigurno 2-3cm. U sustini smo prezadovoljni kako radi, kada malo bolje razmislim pokosio je 10h uglavnom po sljivama bez ikakvih problema, samo nozevi. Krivo mi je sto smo za ovu sezonu planirali da ugradimo uskocni disk, ali je ipak ostao za sledecu.
 
Ja polako privodim moj tarup kraju :)
17521718-1284000731637872-1764074807-o.jpg
 
Kolege , da li bi glavcina od tocka sa lezajevima od nekog auta mogla da se iskoristi kao nosac nozeva za tarup sa 2 ili 3 glave ?
 
Nazad
Vrh