Tarupi

Koliko bi okvirno kostalo napraviti ovakav tarup kao sto vi pravite? Diferencijal mogu da nadjem jeftino.
 
Ja sam napisao gore...i deferencijal sam kupio i sav materijal i kosta me samo 50 evra....diferencijal sam platio 1000 dinara. Vi to meni necete verovati ali je tako...isto ni ja nisam verovao kako to radi dok nisam probao...a naravno sam sam ga pravio.

- - - - - - - - - -

Diferencijal je od jedne LADE ...a jak je ko traktorski i dovoljno je brz...za tarup treba brzina...a da vidite sa lancima kako to radi a kod mene stavljaju i sajlu..i sajla je dobra samo se teze ucvrsti za nosac
 
Lanac je dobar i melje sve živo pred sobom ali ga se brzo sahrani ako je klasićni pocinkan, treba stavit lanac od prikolice za gnoj, sijeno ili neki slićan kaljen, pojaćan.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
Ja sam to nesto razmisljao imam neke lance za sneg za kola donete iz Nemacke ...hteo sam da ih isecem pa mi bilo zao...ali dok pojede ove lance onda su oni na redu,,,,Lanci za sneg od kola...Nemacki...trebalo bi da su dobri.
 
Ja sam to nesto razmisljao imam neke lance za sneg za kola donete iz Nemacke ...hteo sam da ih isecem pa mi bilo zao...ali dok pojede ove lance onda su oni na redu,,,,Lanci za sneg od kola...Nemacki...trebalo bi da su dobri.
Ma nije više niti Nemčija šta je nekad bila, sve je to više manje GS, made in prc. Potraži rađe od samoutovarke za sijeno, ima ih puno rasturenih po oglasima.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Evo i ja pre par dana poceo tarup , malcer kako ko voli :)
Radio sam ga apsolutno iz glave , zahvat nozeva 140 cm , sirina 150 , mogucnost bocnog pomeranja.
Od svega sam kupio samo diferencijal od forda sierre , i potrosni materijal.
Kako se primice kraj , dvoumim se izmedju blokiranja poluosovine za 1:2 prenos ili varenja trkaca za 1:4 ?
Sta je po vama bolje resenje ?
5c4744948f.jpg

5c477d3d7e.jpg

5c479f26df.jpg

5c47f4670a.jpg
 
moraćeš da zavariš trkače i dobiješ odnos 1: 4 jeste brzo i opasno ali ako blokiraš poluosovinu ona ti rade non stop trkači i diferencijal nece dugo izdržati

- - - - - - - - - -

Najbolje rešenje ti je varenje trkača pa preko remenica da smanjiš brzinu
 
moraćeš da zavariš trkače i dobiješ odnos 1: 4 jeste brzo i opasno ali ako blokiraš poluosovinu ona ti rade non stop trkači i diferencijal nece dugo izdržati

- - - - - - - - - -

Najbolje rešenje ti je varenje trkača pa preko remenica da smanjiš brzinu

Aha , hvala na odgovoru, mada se plasim da ce se javljati vibracije previse , tako da cu blokirati poluosovinu.Trazio sam neki fabricki reduktor 1/2 po celom Cacku i okolini , punih dva meseca , nikakve rezultate nisam imao, otisao do mojsinja kupio diferencijal za 30 eura. Pa cemo videti :)
 
Ne znam za ove sa jednim nožem, ali za tarupe sa dva ili više kućišta mislim da bez min 1:3 nema finog rada.
 
Moraces umesto toplinga da stavis lanac jer ako bude kruta veza sa toplingom,polomice se...a sto se tice redukcije probao sam ja da blokiram poluosovinu,,,nije radilo ni sat vremena polomilo trkace i osovinicu...moras da zavaris trkace,,odrezi kakav komad metala malo deblji..ubaci u trkace da legne i vari......ono manje opterecenje na traktot ima kad je 1:2 ali se vise greje diferencijal..ovako 1:3,75 koliko ima Ladin diferencijal...traktor vise zapinje,ali bolje kosi i manje se greje diferencijal....u svemu tome je problem onaj semering dole ...uostalom videces isam.
 
Moraces umesto toplinga da stavis lanac jer ako bude kruta veza sa toplingom,polomice se...a sto se tice redukcije probao sam ja da blokiram poluosovinu,,,nije radilo ni sat vremena polomilo trkace i osovinicu...moras da zavaris trkace,,odrezi kakav komad metala malo deblji..ubaci u trkace da legne i vari......ono manje opterecenje na traktot ima kad je 1:2 ali se vise greje diferencijal..ovako 1:3,75 koliko ima Ladin diferencijal...traktor vise zapinje,ali bolje kosi i manje se greje diferencijal....u svemu tome je problem onaj semering dole ...uostalom videces isam.

G . rade , koliko ste sigurni u tu vasu teoriju da se diferencijal greje kada je 1:2 i da brzo strada.
Ja sam bas ovih dana obilazio u selu tarupe , svi su sa blokiranim poluosovinama , i svi imaju preko 10+ godina.
Svi su u ekstra stanju , osim jednog koji pusta malo ulja na donji semering.
A sto se tice grejanja , isto ce se grejati onaj sa blokiranom i ovaj sa zavarenim trkacima . Zasto ? Zato sto ovaj blokirani ima 1/2 brzinu i 4 rotirajuca elementa , a zavareni 2 rotirajuca elementa ,ali 2 puta vecu brzinu , tako da ta vasa teorija ne pije vodu.
 
Druze pišeš nešto u šta se izgleda dobro ne razumeš, rade 037 ti je sve lepo objasnio a ti ako hoćeš poslušaj a ako ne onda ćeš se brzo pokajati što nisi.Jedno pitanje za tebe ,koja je uloga trkača u diferencijalu?
 
Druze pišeš nešto u šta se izgleda dobro ne razumeš, rade 037 ti je sve lepo objasnio a ti ako hoćeš poslušaj a ako ne onda ćeš se brzo pokajati što nisi.Jedno pitanje za tebe ,koja je uloga trkača u diferencijalu?
Nisam imao nameru nikoga da vredjam ili potcenjujem, samo sam izneo svoje misljenje . Probacu ovako , pa ako se ne daj boze nesto desi, zavaricu zupcanik za kavez . Pozdrav :)
 
Polako,dobri ljudi,šta ste zapenili.Svako neka kaže svoje mišljenje i iskustvo,zato i služi ovaj forum,a svako će na kraju uraditi kako misli da je dobro.Svima lepo, traktoru,malčeru,traktoristi i travi.Jedino na goveda slabo ko misli,da li će biti trave za njih.
 
Nastavak radova . Cekaju se neki delovi da stignu u ponedeljak . Da li neko zna koliko kosta lezaj sa rupom od 27 mm i kuciste za njega :) Hvala
0JmcdVT.jpg
 
Kaži ti meni Vilkinson jel bolje ide traktor sa ovim lancima i ćosavim gumama ili sa novijim gumama bez lanaca?
 
Da li neko zna koliko kosta lezaj sa rupom od 27 mm i kuciste za njega :) Hvala

Tesko da ces naci lezaj sa kucistem sa tom dimenzijom , kolko sam ja upoznat, uglavnom idu 20,25,30,35mm.
Treba ti medjulezaj za ovu poluosovinu sto je na diferencijalu ? Ako ne nadjes lezaj , mozes da probas sa malo duzim kardanom , direktno do diferencijala,

A za lezajeve i cene pogledaj ovde na linku >>

http://www.zivko.co.rs/index.php?o1... sa kućištem - ležajna jedinica tip LES (UCP)
 
Nazad
Vrh