Tanjirače

Meni teza ne treba.Još uvek orem plugom a pripremam za setvu tanjiračom.Da je razmak mesto 19cm i 17 cm bilo bi još bolje.
 
Mityoo od kojih profila si pravio?
(40x40x4; 35x35x3) ili nesto drugo
Jel pravis mozda jos uvek?
I jel moze tel. Na pp
 
Pisao sam da je od 30x30 radjeno. Ne pravim ja, radio sam u firmi gde smo proizvodili takve paker valjke.
 
Ne sekiram se ja nego kontam ako meni nije bilo bas najjasnije ko o cemu pise, bice bolje da se pojasni mozda ima jos neko ko ne razume....
 
Rotori kao taj od vinkli savijeni prstenovi,double disc,cracker,pa i gumeni,bolje sitne grudve,bolje konsoliduju zemlju i konzerviraju vlagu i za moj pojam,na zemljištu kod nas je to izuzetna "letnja varijanta" za strništa! Kad bi se ujesen sa takvim rotorom na razrivaču uradilo,a tomom zime bilo veće količine padavine,zabetoniralo bi! Najbolje rade kad praši zapravo! Za teška zemljišta su takođe preporučljivi!
Cevasti rotor i rotor od flahova je za naš teren jesenja varijanta! A takođe i light varijanta,jer su znatno lakši od gore navedenih,pogotovo tanjirače koje su konstruisane tako,da bez rotora,podignutu može čovek da podigne rudu,tu teški rotor dograđen nazad,polomiti rudu,pre ili kasnije!
Takođe cevasti rotor može da radi i malo vlažniju zemlju,bez da se ulepi....aj zdravo
 
i
na ovo sam mislio kad sam pricao o valjcima
ne znam sta mislite?
malo nervira ovaj zvuk ovog cistaca ali covek mi je rekao da su namestili posle ..
 
Pitanje za kratke tanjurače..
Planiramo kupit 3m,koje diskove uzet,dali 560 ili 610mm ??
Valjak bi bio onaj prstenast.

Traktor je 150ks,tanjurali bi strništa,siliran kukuruz,to najviše a za ostalo kako se pokaže.
Zemlja je lagana do srednje teška..
 
Pitanje za kratke tanjurače..
Planiramo kupit 3m,koje diskove uzet,dali 560 ili 610mm ??
Valjak bi bio onaj prstenast.

Traktor je 150ks,tanjurali bi strništa,siliran kukuruz,to najviše a za ostalo kako se pokaže.
Zemlja je lagana do srednje teška..

Pa ako nije preterana razlika u ceni ti uzmi vece jer od viska glava ne boli:ppozdrav:Sigurno je i nijansu teza sa vecim diskovima i ice malo dublje,a i sigurno ce jednog dana da je zakaci i jaci traktor tako da ubijes 2 muve jednim potezom
 
Neki prodavci se vode logikom, manji disk, brže se okreće, i kao lepše radi. Moje neko mišljenje je, da je bolji veći disk, imaće tanjirača nešto veću težinu, i bolje će mešati masu, zbog veće površine diska. A i kad pogledaš Lemken, samo će ti se kaz'ti. Rubin 9 od 3m ide sa diskovima 610, dok one veće, od 6m idu sa diskovima od 740.
 
Razlika je oko 650evra u tanjuračama isti model samo veči diskovi.

Ta sa večim diskovima ima 1800kg,a ova 1400...
Ja sam isto za veče diskove,mislim da bolje rade i teže je zagušit ako je kakva veča masa u pitanju.
 
Ja da kupujem uzeo bih ovu sa vecim diskovima bez razmisljanja. Kolega cicimoric je pisao da je prosle godine testirao svoju ilgi i sa manjom i sa vecom brzinom u radu i ustanovio je da nema skoro nikakakve razlike u mesanju ostataka.

Veci tanjiri i teza tanjiraca su po meni plus u radu, a posto je razlika u ceni svega 650 evra, a u tezini poprilicna izbor bi kao sto sam rekao pala na tezu i sa vexim diskovima...
 
Nazad
Vrh