Tanjirače

Planiram kupiti vucnu tanjiracu 2.6-2.8, da li zna neko cene... Bio sam danas u Vrscu i dosta je jaka ima 1400kg samo sto oni nemaju od 2.6, neznam da li ce je rujo 820 vuci. Kakvi su bolji diskovi nazubljeni ili ravni?
 
napred nazubljeni, nazad ravni-to ti je neki standard, mož da staviš i nazad nazubljene ako hoćeš. Imaš u agrodivo(ns) tanjirače od 2,6 m. Inače rus bi trebao da je vuče lako prvi i drugi prohod, posle sve teže i teže
 
Boki-Vl je napisao(la):
Planiram kupiti vucnu tanjiracu 2.6-2.8, da li zna neko cene... Bio sam danas u Vrscu i dosta je jaka ima 1400kg samo sto oni nemaju od 2.6, neznam da li ce je rujo 820 vuci. Kakvi su bolji diskovi nazubljeni ili ravni?
Ja radim sa Consumom 2.8 i rusom 820 euroluks bez problema.
 
Agrodivo je firma iz ns koja prodaje poljomehanizaciju, meni su nudili neke mašine skoro Mislim da uvoze mašine, odakle stvarno neznam. evo ti sajt www. agrodivo. com. :cao:
 
Zdravo !!! Dali neko moze da mi nadje tanjiracu za prodaju od 36 disaka do 60 i tezina od 2 tone do 3. ::traktor:: ::traktor::
 
Danas narucio tanjirace, 30 diskova 19 cm izmedju diskova diskovi 560mm firma Adut :D. U subotu ili nedelju stizu pa cu da stavim slike. Valjda ce ih rujo vuci, pricao sam sa jednim likom selo do mene, on ih vuce sa rujom 820.
 
E vala moram ti reci da si se zajebo. Sa tako malim razmakom neces nista uraditi i bices nezadovoljan. 30 diskova neces moci lepo da vuces to je sigurno,mozda prvi put,al drugi put ces militi.
Po meni bolje uze pa brze. Ovo shvati kao savet i ako mozes menjaj tanjracu. Ako je u pitanju rus 820 onda 24 diska na 22 cm. Sve ostalo nije kako treba.
 
Mozda, ali ja sam uzeo vise za tanjuranje suncokretista u 1 prolaz. Kod nas se slabo seje zito i jecam, ja sam letos imao samo 3 jutra jecma a sad planiram da posejem 1-1.5 jutra jecma za svoje potrebe. Hteo sam manju ali nebi uhvatila 4 vrste pa zbog toga sam uzeo sa 30 diskova. :cao:
 
Pa bas zato ti i kazem. Na 19 cm neces moci duboko da tanjiras,realno 5-6 cm. Moja je na 20 cm i ima 28 diskova od 56cm i vucem je sa 105 konja i kad tanjiram sto je seckano,a sve je,ne odradi najbolje pa moram da idem jedan do dva provoda vise. Po meni idealna tanjiraca za moj traktor bi bila 24 diska na 24 cm i sa 70-80 kg po disku,a tanjiri mogu ostati 56 jer one od 66 nebi mogao vuci.
 
Boki

Nisi se zajebao tanjirače su odlične i jedne od najboljih na našem tržištu.Ja je imam jedno 5-6god. i radi besprekorno.Što se tiče dubine nemam nikakvih problema uvek ide u zemlju do pola diskova mislim na prvi put a drugi da i ne pričam.Ima dobar razmak između diskova i baterija i mislim da je najduža tanjirača od svih koja se proizvodi kod nas.Moja od 28 diskova sa paker valjcima je teška 2.200kg.Vučem je sa Mtz 892 bez ikakvih problema.Ove godine sam tanjirao suncokretište prvi put sa brzinom od 11.5km/h i potrošnjom od tačno 3lit/jut. dok sam predhodnih godina išao 9.6km/h i trošio 4lit/jut.Samo je dobro iskosi i uštelul i gas. :ppozdrav:
 
Moze, kad malko ispravi baterije. Po oranju nema potrebu da je mnogo iskosi. Nisi se zajebo Boki, po meni su Adutove i Konzumove tanjirace najpametnije odradjene. Moja ima 28 diskova i razmak izmedju njih 22 cm i sa 820 radim bez problema. Kad sam tanjirao strnjista, dva dana pre pala kisa i zarila se do osovine i vuko je ruja 8 km/h bez problema.
Ps: Posto je bila?
 
Bila je 3100 jevrica. Hteo sam da kupim vrsacku i pre dve nedelje smo se dogovorili za 2900 evra, cuo sam da je guzva kod njega da ima dosta narucenih pa juce odem do njih kao nemoze ispod 3200 evra da mi je da i rok isporuke 15-20 dana. Ja popizdeo zvao sam u Adut oni imaju i do nedelje stize na kucnu adresu...
 
Nazad
Vrh