Tanjirače

Sad razmisljam... tako cu i da probam. Ipak, nositi 16 lezajeva kod strugara da svaki stavlja na strug i skida pola milimetra...bolje neku okruglu smirglu da stavim na busilicu nego strugara da jurim ako vec idem na tu varijantu..
A sa druge strane, sa podloskama drveni lezaj nece da napravi svoj pun krug kada se stegne sa podloskama, i pitanje je kako ce da se okrecu.. jedino da se proba.
 
A s podbacivanjem podloski dobijas i prazninu izmedju gornjeg i donjeg kucista kroz koju ce zemlja, blato i prasina ulaziti u lezajeve. Moras napraviti od neke metalne trake te odstojnike kako bi kucista ostala zatvorena i opet se pojavljuje problem bocnih stranica lezaja.

Uzmi grubu turpiju za drvo i udri... nema tu ne znam ja koliko turpijanja. malo skines gornji malo donji i nece biti problema.
 
Vidis, kao sto sam pomenuo gore, posao sam od toga da lezaj nece napraviti svoj pun krug, ali nisam uopste pomislio da otvaram vrata za zemlju.. tako da podloske ne dolaze u obzir. Upravo sam kupio okruglu grubu smirglu za busilicu, pa cu svaki malo da "zagrebem" i valjda ce biti ok.
 
Uspela danasnja akcija. Kupio sam dodatak za busilicu tj okruglu smirglu, skinuo stari lezaj, stavim na osovinu nov, vidim da se ne pokrece pa onda busilicom stanjim unutrasnji deo i malo bocne strane lezaja, vratim na osovinu i vidim da odmah lepo radi i sve tako redom. Takodje, nakacio nove mazalice, sve lepo podmazao i sada je kao nova. Ja prezadovoljan.

Tako da, ovi drveni lezajevi su stvarno zahvalni. Cas se zamene a komplet od 16 komada za celu tanjiracu kostaju 15e. Sada kada ovako podmazane baterije sa novim lezajevima zavrtim, same nastavljaju da se okrecu kao da su metalni. Tako da, moguce da se malo teze vuce od tanjirace sa metalnim lezajevima, ali to nikako ne moze biti osetno ako se tanjiraca lepo odrzava.
 
Koliki je precnik diska? Koliko diska ima? Koliko snage treba za nju? Ja sam nasao slicnu i razmisljam da je pazarim.
 
Пречник диска је ту око 57-58цм, треба да добије нове од 610мм, али и овако лепо ради. Видећу можда скокнем преко зиме до швабије да тамо пазарим нове јер су доста јефтинији него код нас. Има 28 дискова, доста је тешка и треба ти минимум 125кс иако на сајту од фирме Gregoire Besson кажу да треба од 90-140кс за овај тип тањираче, по мени неким минимум је 125 кс, а све преко тога је добро дошло..
 
Пречник диска је ту око 57-58цм, треба да добије нове од 610мм, али и овако лепо ради. Видећу можда скокнем преко зиме до швабије да тамо пазарим нове јер су доста јефтинији него код нас. Има 28 дискова, доста је тешка и треба ти минимум 125кс иако на сајту од фирме Gregoire Besson кажу да треба од 90-140кс за овај тип тањираче, по мени неким минимум је 125 кс, а све преко тога је добро дошло..
ja sam nasao takvu istu. Ali na toj pise Guard. A ova kako kazes ti Beson. Jel to bila neka koperacija da su one iste. Koliko si je platio?
 
Ово је Gregoire Besson XNRD тањирача и колико ми је познато то су њихове тањираче. Kuhn-Huard компанија, не Guard је радила и ради по лиценци изгледа тањираче од Bessona...Иначе моја је XNRD 666.28 Gregoire Besson направљена у француској 1997 године.
 
Evo tanjiranja od danas. Prva slika tanjirano suncokretiste 2x. Treca slika tanjirano 2x oranje.
dsc2172.jpg

dsc2175.jpg

dsc2191.jpg
 
Deni, drugar je uzeo pre mesec dana Vrsacku, 32 diska, bez rotora, 3200 evra na kucnu adresu.Ram je dosta masivniji od ove na oglasu mislim da je 200x200.Ramovi su na svim isti samo broj diska koliko zelis.
 
Nazad
Vrh