Syngenta hibridi i sorte semena

Lose sam citirao @Srdjan Žorž da ne preuredjujem sada shvaticete.:ppozdrav:
 
Helico me je prosto iznenadio kako dobro izgleda tj. kakvi su klipovi.Ja ga sejem prvi put i dosta sam ga se pribojavao.Paco mi se baš nešto i ne sviđa mada je i došao na deo zemlje gde je bilo vodoleži i svakakvih čuda.
 
pitanje za sve vas koi ste sejali sikoru i heliko i uopšte singentine hibride kako su se pokazali, odnos zrno-klip ( randman ) jednom rečju recite malo više o tim hibridima eventualno neka slika preporuka a pogotovo me zanima sikora unapred hvala :ppozdrav:
 
Juce merio Pako i nije lose kakva je godina kod nas.
27xfb5x.jpg
25im7vo.jpg
2gwxtsz.jpg
2ibnair.jpg
Sejan je 13.04 sa 300kg po hektaru mesavine 3x15 zaorane prethodne jeseni,nikakva prehrana nije data osim sa prskanjem od korova i 3kg na prskalicu 3x20 galenikino folijarno djubrivo.Vlaga zrna je 19%.
 
Bez obzira na hibrid i fao grupu zrenja,za berbu u klipu,ne bi trebalo da se vlaga spusti ispod 25%.
Sve ispod toga,krunice se.
 
Sicora mi fantasticno izgleda uz odlican sklop od vise od 90%. Da zavrsim sa sojom i onda da vidimo kakav ce biti sa vlagom jer imam nameru da ga skidam u zrnu.
Inace Sicora je posejan na 24.5 a Helico na 21.
Pitao bih nekog ko je ranije skinuo u zrnu Sicoru da li ima istine da je dosta lak, odnosno kolicinski izgleda u prikolicama dosta mase a nema kao tereta?
 
Sicora mi fantasticno izgleda uz odlican sklop od vise od 90%. Da zavrsim sa sojom i onda da vidimo kakav ce biti sa vlagom jer imam nameru da ga skidam u zrnu.
Inace Sicora je posejan na 24.5 a Helico na 21.
Pitao bih nekog ko je ranije skinuo u zrnu Sicoru da li ima istine da je dosta lak, odnosno kolicinski izgleda u prikolicama dosta mase a nema kao tereta?
I ja sam cuo tu pricu,videcemo kad okrunimo ...
 
Danas izmerena vlaga Heliko 14.9 % iznenađujuće brzo otpustio vlagu ::svaka cast:: a što se tiče prinosa javljam sutra ili prekosutra ali iskreno neočekujem da prebaci 5t/KJ zbog nenormalnog sklopa ali mislim da je hibrid O.K. :cao:
 
Gore imate post gde sam 17.9. merio vlagu helica i bila je 28%.Juče merena i sada je neverovatnij 15,5%
 
Danas izmerena vlaga Heliko 14.9 % iznenađujuće brzo otpustio vlagu ::svaka cast:: a što se tiče prinosa javljam sutra ili prekosutra ali iskreno neočekujem da prebaci 5t/KJ zbog nenormalnog sklopa ali mislim da je hibrid O.K. :cao:
Nisam očekivao da će biti preko 5t/ Kj a ono zamalo za prebaci 6t/KJ, na 2.75 KJ bilo je dve pune odnosno prepune zmajevke od 8tona ili 16200kg što mu dođe 5890kg/KJ , sve u svemu zadovoljan :bravo:
 
Nazad
Vrh