Syngenta hibridi i sorte semena

posejao 5 vreca "lucijusa" i 3 vrece "pako".Prvi put sejem Singentine hibride pa cemo videti dali mogu parirati Pioniru.Sudeci po jesenjasnim oglčedima koje sam pregledao mogao je prosle godine biti rame uz rame sanjima,za ovu godinu videcemo.
 
Evo Paka kod mene juce zadnje prskanje.i druga slika Lucijus.
2hxpzwh.jpg
15x4u4p.jpg
 
Prvi put sejemSingentinttinu Sicoru i zadovoljan sam nicanjem.A takodje pocetnim porastom.
Jos da vidimo kakav ce biti prinos i sigurno povecavam povrsine pod Singentinim hibridima.
Nije ni seme preskupo kao neki izvikani...
 
rano je za takve zaključke sada su svi kukuruzi isti koi viši koi niži ali u principu je rano za prognozu prinosa
 
Heliko kod mene je visok ali nesto kao da ima uspravne listove pa se jos vidi zemlja kad ga razgledas sa kraja njive.
Sykora je sila od kukuruza bar do sad. Sejani su 8 i 9 Aprila a visoki su vise od 1 m.
 
Posijao sam pre 3 dana Syngentin kukuruz NK COLUMBIA fao 450 i ta parcela ce se redovno navodnjavati pa me interesuje da li ce taj kukuruz stici da se moze obrati u klipu i da li je neko od vas imao iskustva sa NK COLUMBIOM ?
 
Zna li neko koje Syngentine hibride bih mogao da posejem pocetkom jula, nakom skidanja psenice? Od njega bih hteo da radim silazu, znaci neki raniji hibridi FAO 300 ili 400
 
Helico ima uske dugačke tj. jako šiljate listove.To mu je sortna osobina.Kakvi god da su uslovi njemu je lišće takvo.Kod mene stoji posejan isti dan uz F02 i izgleda smešan što se širine lista tiče.U visini je i višlji a stablo deblje.Videćemo prinose pa suditi za iduću godinu.
 
NK(Syngenta) je treća kukuruzna sjemenska kuća u svijetu po zastupljenosti i po rekordnim prinosima zadnjih godina iza Dekalb-a i Pioneer-a.
 
Helico ima uske dugačke tj. jako šiljate listove.To mu je sortna osobina.Kakvi god da su uslovi njemu je lišće takvo.Kod mene stoji posejan isti dan uz F02 i izgleda smešan što se širine lista tiče.U visini je i višlji a stablo deblje.Videćemo prinose pa suditi za iduću godinu.

100% identican slucaj i kod mene. Kao da samo on nema dovoljno vlage i pati od suncanice, sav se uvio.
A za Sycoru bar do sad sve najbolje mada sam juce cuo da je dosta lak i da na punoj Zmajevci stane jedva oko 6500 kg.
Nisam ga dosad imao,videcemo kako ce se pokazati na jesen prilikom adaptiranja.
Ovo je trenutno stanje. Setva 8.04.2011 Sycora


zlc0ti.jpg
 
Dali dolazi neko od članova foruma sutra na Dan polja ratarskih kultura na oglednoj parceli Ljukovo na puti Inđija - Golubinci kod pruge sa početkom u 11 h u organizaciji Syngente.
 
Evo par slika sa dana polja Singentinih hibrida.Svaka cast organizatorima a pogotovo najstarijem koji nas je na kraju veoma lepo pogostio.Posle toga Lucijus koji je veoma lepo i istovremeno metlicio jedino sto ima po dva klipa.
fw67pl.jpg
54xboo.jpg
2qvwe2h.jpg
mwayqd.jpg
3462p80.jpg
 
posejao 5 vreca "lucijusa" i 3 vrece "pako".Prvi put sejem Singentine hibride pa cemo videti dali mogu parirati Pioniru
152ciro.jpg
2a858bq.jpg
yz286.jpg
9ban40.jpg
2ms5387.jpg
Zakljuci sam "dali se moze BMW nositi sa Audijem i obrnuto.:sta:Zavisi kako se odrzava:haha:.Inace ovo je njiva BARA 5 klasa(sve ti je receno) djubrivo 300 15/15/15 i 300 Kan na ha.Vide ce mo rezultate na jesen kada komsija ovrsi.Ja sejem i jedne i druge po nekoliko vrsta (nek se nadje) i opet nemam nikakav zakljucak.Po meni je vazno da ne ubodem neki koji lako poleze a i da je nedaj boze podlozan neki bolestima mada mislim da i semenske kuce izbacuju takve iz palete proizvoda ..
 
Nazad
Vrh