Syngenta hibridi i sorte semena

photo0030.jpg

Danas stigao.
Lokalni predstavnik syngente,za cruiser 29.9% kaze da je ok.
 
Tek u ponedeljak stigao sincero vreća 3960din ali nema tur topa.

---------- Poruka napisana 11-04-12 u 21:18 ---------- Prethodna poruka je 10-04-12 at 23:27 ----------

Da li neko u mojoj bližoj okolini ima tur topa viška ako ima nek mi se javi na pp.
 
ljudi, NK TURTOP, 25000 zrna, masa vreće 9800 grama. šta će to da bude, zrna kao klikeri.
Ja dobio Turtop 25000 zrna masa 10.2kg Odmah sam otvorio da vidim seme, medjutim uopste nije krupno, izgleda da je samo dobro tesko. Turtop je dorada Padinska skela a zemlja porekla pise Turska, a Sincero je italijanski sa Cruiserom masa 8.9kg
Jesi li sejao Turtop do sada? Ja bih ga sejao za silazu pa me zanimaju iskustva.
 
ovo seme se razlikuje od prošlogodišnjeg jer je prošlogodišnji imao i neke tamne linije po sebi a to možete videti na 4 strani
 
ovo seme se razlikuje od prošlogodišnjeg jer je prošlogodišnji imao i neke tamne linije po sebi a to možete videti na 4 strani

Razlikuje se i to dosta, prošlogodišnje seme helica je bilo sve ko jedno bez onih okruglica težilo je 9.66kg a ove godine dosta sitnije seme a teži 9.3 kg , sve mi se čini da ima više od 25000 semena kao da bi ljudi mislili da je to to dok neotvore džak a i meni na 10 setvenih jedinica na razmak 0.19 trebalo je da mi ostane nekih 2-3 hiljade semena a meni je ostalo ravno 10kg znači negde 27000 a još nešto prošlogodišnji klip helica imao je sva zrna tipa zuban znači bez tih okruglica a ovo semensko ima okruglice ( ajde ovo možda grešim neznam kako se dobija hibrid dali su semena sa klipa ili ne ) tako da zbog svega ovoga nešto mi tu nemiriše a promoter syngente me ubedio da je svo seme koje se dorađuje kod nas isto kao i ono u francuskoj jer sve je to navodno pod kapom syngenta :sta::sta::sta: neznam možda grešim dušu ali doći će i jesen pa ću znati dali sam prevaren ili ne ::sramota::
 
Ja takodje sam primetio da zrna nisu ista kao prosle god. Ako tek na jesen vidimo rezultat, prevara ili ne, malo je kasno ali sta se tu moze.
Saznaćemo mi i početkom juna dali je to helico ili ne , sećaš se prošle godine da si piso u ovoj temi da Ti kukuruz ( lišće) izgleda nekako čudno onda je diklofen potvrdio da je to sortna osobina da su listovi uski i dugački i jako šiljati i da je smešan u odnosu na pionir ( post 95 ) e takav je bio i kod mene žali bože na izgled.
 
Jako lose mi nice Maverik(uvozni),a sa Helikom sam zadovoljan(domaci),tj. nikao dobro.
 
evo i ja da se javim.sad za vikend posejao sam 1.5ha.kukuruz singenta 2 gjaka sycora i 2 gjaka pako.cudno mi je sto kod nas u Makedonija cena gjaka je 1600den. ili 26evra za bilo koja sorta od singenta.vrece sto ste postavili slike na forumu nisu iste sa tih sto sam ih ja sejao.sikora je pisalo zemja poteklo srbija a pako francija.slikacu vrece kad idem doma za vikend pa okacicu ovde.na vrece nije pisalo dali su tretirani.i znam da jedna od ove dve sorte tezela vreca 6kg.25000semena a jedna oko 8.5kg.
 
Zbog loseg semena Helico nije ni niklo ravnomerno.Sigurno da dorada nije bila adekvatna.Neverujem da cu ga ikada vise sejati ako je nasa dorada,videcu sta ce biti sa Lucijusom jer tek treba da nice.


 
Nazad
Vrh