Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Dobra ova šerpica,jel to antifriz?
Kao da je malo više šećer otopljen.::namigivanje::
 
Jučer smo imali svinjokolju. Poklo na salašu pa onda kuć na obradu. Gori dan za svinjokolju nismo mogli izabrat, prokisli smo do gaća.

2gua4ac.jpg


dovtx2.jpg


Nova vješala i stope su položili ispit. :)
 
Ručno se diže.Kod nas se ta sprava zove rem i ima ga svaka kuća.Neko drveni neko metalni a mi smo ga izbacili iz upotrebe prošle godine i uveli ovu spravu na njegovo mesto.
07122011662.jpg

Olakšava posao 100%.Nema ništa na o-ruk kao kod rema i što je najvažnije čuva leđa.
 
Ja gori sistem nisam video od onog sto je postavio Becarina pusta.tu treba najmanje 4-5 ljudi da bi digli ceo rem sa svinjom.Jer nije lakse da se stvi dizalica na rem pa polako da se podize i da se ne umoris
 
Da, diže se ručno. Matiću i kod nas su rem il vješala, kako ko kaže. Lako je radit sa "rodom" kad si na betonu, al kad nema betona onda diži ručno.

@Vlada B.B.: Tako se kod nas radi, znamo mi za dizalicu, al bi nas onda bilo manje na svinjokolji. ;)

U planu je ubuduće dizat sa prednjim utovarivačem na fergusonu, al otom potom.
 
Ja dižem na flašincug,možeš i sam da kolješ kada ti dosadno .
Ovo na oruk pozdravljam ali hvala lepo ipak ne bih.
Bećarino na one nogara stavišjedan flašincug i samo dođeš pod svinju i gotovo. Ja planiram sledeće godine da napravim mobilne nogare.
Ovako hvatam gredu od šupe.
 
2zxxqqg.jpg
aovt4x.jpg
Danas priklali dve krmače više nisu rentabilne pa će završiti u kobaji i čvarcima, danas ih raskomadali u delove a sutra pravljenje kobaje kulena i ostalih đakonija
 
Dobar glas,daleko se čuje.Ova slika koju sam okačio gore je od prošle godine a ovogodišnja slika ne može da se uploaduje,velika svinja na rodi pa ne može da stane na server. :haha:
 
Tačno tako.Nismo ih merili ali od 350 kg komad pa na gore.Jedva ih pošurili,staje knap u korito.Ima masti,svinjskih bombona,mesa,kobaja...
 
Nazad
Vrh