Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Radi na nekih 40-50V a svinju kad je pod naponom možeš slobodno da je držiš i rukama uopšte te ne trese.Koristimo je več par godina zasad radi bez problema i nikom se ništa nije desilo a koljemo godišnje oko 10-tak komada.
 
ne bih banalizovao ali tako mu na kraju krajeva dodje, EU sa svim tim uslovljavanjima i zabranama u ime demokratske tranzicije zapravo ima za cilj da nam uvali svoje proizvode pa i svinje, ja sam samo misljenja da ce nasa urodjena sprega inata, tradicije i folklora na izvornim demokratskim nacelima odoleti pritiscima i da ce svinjokolj preziveti, svinje nece, ako je odgojim zaklacu je pa ko god da je na vlasti i sta god nam belosvetski palamudjaci nametnuli. Eto, tako i nikako drugacije.
 
ta bole me bas,ja sam 8 komada zapatio,za nas,prvi ce za novu godinu da padne,da vidim ko ce da dodje da mi zabrani!
 
sklanjaj te slike jer se za njih moze dobiti do 3g zatvora.
Klali smo kod burazera koji radi u sudstvu pa nas je upozorio da se ne hvalimo takvim slikama,a i kod mene se radilo sa tom strujom i stvarno je mozes drzati u ruci,a kad je zabodes nema da se koprca krme,puno bolje od sekire. :D
 
Alal vera narode.

Ja sam novi pa samo da vas pozdravim, kod mene je 13-og palo klanje, 284 i 240kg, kobasicu skidam iz pusnice do Bozica, a kulen i meso kasnije. Ovih dana cu da okacim i slaninu, verovatno kad skinem kobasice.

Slike stizu, unija nek saceka, lepo nama i ovako a oni pojma nemaju sta jedu.

Pozz.
 
ako nekog zanima el. viljuska kao na slici gore samo sto ima i trafo ima sogor da proda
 
gagi je napisao(la):
ako nekog zanima el. viljuska kao na slici gore samo sto ima i trafo ima sogor da proda
Pogledaj malo bolje i ova ima trafo a kupjena je u Debeljači na vašaru proletos,
i čitajte ranije postove sve sam to več naveo i ranije bas u ovoj temi.
 
Koštala je oko 20 eura proletos na vasaru u Debeljači (30-tak km severno od Pančeva ima godišnje četri velika vašara i nekoliko manjih neznam tačno raspored) međutim jesenas sam hteo da kupim još a nije ih bilo.Na buvljaku u Pančevu ih nema 100%.
Karalic ako dolaziš za Pančevo javi se da svatiš da probaš domaču radinost.
 
Evo malo slika EU kompatibilnog svinjokolja!

nz5ee0.jpg


1e18qc.jpg


I naravno ništa bez bake koja vredno radi u kujni da majstori ne ostanu gladni...

2m85t0y.jpg
 
Ja svake godine prikoljem i jednog bika ne nesto velikog iz tova koji mi je naj manji i negde u januaru i februaru najmanje dve mlade svinje i mozda nekog nerasta ili matoru krmacu !!!!! :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1263211282[/time]
_________________________________________________
LJudi ja kako koje prase zakoljem sve duze zivi 15 min.zivelo kad sam mu zaboo noz u arteriju i grkljn ,
a proslo 10min. sad za slavu ne smema ja da koljem !!!! ::000:: ::000:: ::000:: ::000::
 
Ima ko i nevole.... Pogotovo kad mu uvale onu debelu..... Ja najviše volem da pečem čvarke!
 
Nazad
Vrh