Svinjokolj i ulazak u Evropsku uniju

Ja to ranije, devetkom po sred cela .A sad kad je sve skupo ,pa i taj usr... metak, ( a nesto i nema ko ranije ), aktivisti za zastitu prava, pozovem zoku iz sela , a on lake ruke , sam i one preko 250 kila (samo im uveze prednju nogu) i polako misirca izvuce ... ma milina jedna, i necuje se . Cap i gotovo!
E, a onda delji!!!
 
dragi moji odgajivaci, mozda nije lose da razmisljate o nekim metodama koje se primenjuju na zapadu, koje su donekle humanije jer sa ulaskom u evropsku uniju necete moci ni da gajite svinje kako hocete a da ne pricam o klanju.
:ppozdrav:
 
miljko je napisao(la):
dragi moji odgajivaci, mozda nije lose da razmisljate o nekim metodama koje se primenjuju na zapadu, koje su donekle humanije jer sa ulaskom u evropsku uniju necete moci ni da gajite svinje kako hocete a da ne pricam o klanju.
:ppozdrav:
Objasni nam molim te kako to humanu kolju svinje u EU.
 
whitekiler je napisao(la):
miljko je napisao(la):
dragi moji odgajivaci, mozda nije lose da razmisljate o nekim metodama koje se primenjuju na zapadu, koje su donekle humanije jer sa ulaskom u evropsku uniju necete moci ni da gajite svinje kako hocete a da ne pricam o klanju.
:ppozdrav:
Objasni nam molim te kako to humanu kolju svinje u EU.
Valjda ih polako kolju sto duze da ih manje boli :haha: :haha:
Znate kako je ciga seko keru rep?: vise puta na sitnije komade da ga manje boli :haha: :haha: :haha:
 
Evo i jednog vica od pre par godina kad se komšije mađari spremali u EU.
neka komisija za poljoprivredu obilazi seljaka da vidi kao hrane svinje,pa svrate do jednog i pitaju ga čime on hrani svinje a ovaj će dam im malo kukuruza malo pomija...
a na to komisija ne može to tako pa kako pomije pa ovo pa ono .... ,to da se ispravi doći će oni za koji mesec ponovo.
dođoše oni ponovo kod istog baje pa ga pitaju za hranu on kaže daje im koncentrat ,a ovi daj deklaraciju da vide šta sadrži kad opet neki vrag hemija neka opet ne može u EU.... da se to popravi doči ce oni u kontrolu ponovi.
stiglioni ponovo za koji mesec opet kod istog seljaka opet isto pitanje ?
Njemu pukne film i kaže im ovako
dam im ja lepo svaki dan po evro pa nek idu oni da kupe šta hoče!


Živela "demoktatija" i sloboda i mi ćemo ovako proći sa EU
 
Znaci ne streljaju ih nego na elektricnu stolicu! Veoma humano nema sta!
 
ja sam u nekom od mojih prethodnih postova upravo pričao o omavljivaču na struju (viljuška i trafo)
ali nisam stvarno znao da je to humano ali najiskrenije.
Bilo je toga da se kupi na vašaru u Debeljači ali sad zadnji put nisam video hteo sam da uzmem za drugara.
 
Ova je jos bolja
2eb8ivs.jpg

Valjda je to po toj EU
 
Pa ovako drustvo, ja stanujem u blizini jedne AUSTRISKE klanice i oni to rade sa nekim pistoljima koji na vrhu imaju ekser 10-ku, a muce zivotinje mnogo vise nego mi!
kod nas ti je skup taj pistolj, ali je sekira dobro teska, sajla za hvatanje svinja, su idealno resenje!!
Nabacis joj sajlu u usta i svinja kako je glupa vuce uvek nazad, jedan dobar udarac u celo, i ona klekne da razmislja sta je snadje, ti za to vreme izvadis miska i skratis joj razmisljanje, jer je gajis cele godine da bi ona razmisljala NE. Sve je to majka priroda, i borba za opstanak, a ove j..... organizacije nek se bave necim drugim!
Srecan pocetak SVINJOKOLJA svima!!!!!!!!!!!!!! :ppozdrav: :ppozdrav:
PS:
Ni evropljani ne vole ovaj zakon, menjace ga i oni!!!! :D :ppozdrav: :ppozdrav: :cao:
 
Ljudi jel ste obavili svinjokolj.Ja sam tu rabotu obavio 9.12.,nekad se to radilo kuci a nekoliko godina unazad moda je kod privatnih "majstora mesara".
Klali smo tri komada jednog ja dva ocu bilo 150kg kulena...
 
Evo električne viljuške o kojoj sam ranije pričao

1znvg9t.jpg

trafo,viljuška i mala led dioda zelene boje da vidite da radi.

307nhnb.jpg

alat u akciji, trenutak uboda viljuškom

t814bc.jpg

sam čin klanja dal je po EU neznam

25zjhxd.jpg

kao pored trofeja,(s leva na desno) Ja,Pašanac,Čika Marci i Šurak i naravno svinja od 155kg

2hx279h.jpg

niš¡ta bez viljuške a ni bez Tasta
 
Samo pazi da ne nastrada neko od te viljuške...(osim svinje naravno)
 
nema te unije koja moze zabraniti seljaku da pece rakiju i kolje svinju, da nam bog da zdravlja nista vise, u vreme turskog ropstva ova zemlja je bila izvoznik svinja, uz rakiju i slaninu sve nedace su prezivljene, zivi mi bili i zdravo mi ostali domacini, ko radi ne boji se gladi.
 
Čekaj, da li to znači da je demokratija gora od Turaka?
Uskoro ćemo postati uvoznici svinja.
 
Nazad
Vrh