svastara

Pozdrav svima!Ajde kunicari pomagajte,imam problem sa malima od mesec ipo dana.Danas sam primetio nekima lisajeve iznad oka nekima iza uva na nosu,tu im je otpala dlaka ja nemam pojma o cemu se radi ima li neko slicno iskustvo i sta da im radim,bojim se da nije nesto zarazno da se ne siri dalje.Namazao sam im malo kantarionovog ulja valjda nece da skodi mada se ceskaju svrbi ih
 
Riješi se tih kunića čim prije, stavi ih u karantenu i kompletno dezinficiraj kunićarnik. Mogla bi biti Mikoza,ali ima i drugih sličnih bolesti.
 
Vjerovatno je suga to je parazitarna bolest jako ih svrgi i onda nacesu.
Naj cesce se javlja uskama oko ocnih kapaka oko usta i nosa.
promjene su bljedo-žičkaste boje ljeci se antiparaziticima .
Ovo sam nabrzak nasao na netu valjda ce pomoc.
 
pinosavac
To su ti gljivicne bolesti,gljivice prouzrukuju gola mesta s kojih odpadne dlaka i koza se prekrije zutim ili sivim krastama.Od starijih obicno obolevaju mladi kada sisaju.Bolest se uocava na nosu iza uva na ustima.Obolele treba izolovati i leciti lekovima koje sadrze sumpor.Veoma efikasnim pokazalo se sinteticko jedinjenje heksidin.Imas te lekove u veterinarskim apotekama :cao:
 
Pinosavac da nisi mozda iz Pinosave,ja sam iz Resnika pa me zanima koje rase imas kunice :ppozdrav:
 
Znaci komsija bas lepo :D sto se tice rase belgiski orijas mada sam dve zenke bas kupio u resniku pre dve godine :ppozdrav:komso koju rasu kunica ti gajis :sta:
 
Ja imam zenku nemackog sarca,a muzjaka Kaliforniskog ali je jos mlad 4.5meseca. Pozdrav pa ce mo se mozda i videti :ppozdrav: ja sam na pocetku Resnika kada ides iz Pinosave.
 
Ja sam kod igralista fudbalskog . Ako te interesuje da uparis tu zecicu imam muzjaka nemackog sarca pa ako si zainteresovan doneses zecicu na parenje i eto prilike i da se licno upoznamo :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1296321560[/time]
_________________________________________________
m9n0gp.jpg
,postavicu jos u slikama kunica da me ne kritikuju vise samo nesto gresim
 
Vazi,samo kad ona bude spremna.Evo i slike :ppozdrav: Nego reci mi gdje je to igraliste.



24987040.jpg
 
Pozdravljam sve kunicare ima pitanje za vas dali je neko skoro uzimao zob iliti ovas ili mozda zna kako se krece cana po kilogramu ::novac:: ? Uzeo sam danas jedan dzak pa neznamo cenu da se iskusuram sa covekom i zato trazim pomoc!
 
Uuu puno ::lose:: Kod nas u HR je 10€ 50 kg. Makar sve cijena varira ko da si na burzi ,a ne na sajmu. Danas je zob 1,2 kn/kg, za 3 dana je već 1,5kn/kg, pa opet padne,pa raste.. :cool:
 
Ja i zob i jecam placam 2 kn kila susen u susari ociscen od prasine i pakiran u vrece jecam po 20 kila vreca azob 15 kila .
 
Mi smo kupili zob za konje 1,40kn/kg sušena i očišćena u vrečama od 50 kg. To je sad zadnja cijena, inače cijena varira od 1-1,20 ljeti kad se vozi s polja pa do 1,6-1,8 zimi i u proljeće. Čudi me, ti si iz Slavonije kod vas bi trebalo biti jeftinije,vidim da su i vaši poljoprivrednici krenuli s većim profitom ::novac::
 
Ja ti tu stvarno ne mogu pomoci jer ne kupujem nista od tih proizvoda. Koristim iskljucivo granulu i nista vise. Pitaj u ratarskim proizvodima. Mozda ti neko kaze posto prodaje pa mozda mozes da prodes i jetinije.
 
Nazad
Vrh