svastara

vlada86 je napisao(la):
Prvo da vam cestitam svima novu,sve najbolje,ja imam jedan problem,savet bi dobro dosao,imam 3 panonske bele zecice i 1 zekana iste vrste,na poklon sam dobio zecicu koja je plod nemackog sarca i neke stare madjarske vrste ime stvarno ne znam,prilikom njenog kocenja slucajno sam bio tu,koliko sam ja primetio nije bilo problema,medjutim posle nekih sat vremena zecica je podavila male,posto joj je to bio prvi put,nadao sam se da se nece ponoviti ali desilo se ponovo,dali ima tu pomoci ili da ide pod noz?hvala unapred
Mislim da nema pomoci ako je gresku ponovila onda nema nikakvog opravdanja.
 
Tako je, nema pomoći. Suđeno joj je da te gleda iz kotlića ::namigivanje:: Više sreće s drugim zečicama.
 
Obeležavanje godine zeca

Predstojeća 2011. godina je po kineskom kalnedaru godina zeca. Tim povodom u Japanu i Kini ljudi svoje ljubimce zečeve oblače u prazničnu odeću.
foto: Reuters


 
Evo mene opet nakon kraće pauze na forumu. :D
Dosta članovaima drvene kaveze. I dio mojih je drveno, od šperploče. Sve su mi pojeli, stalno krpam rupe. Odlučio sam nikad više drvene, nego željezne, ali kotilice sam mislio imati drvene zbog topline, pa me zanima kako ste zaštitili kaveze da ih ne grizu?
Pozdrav :ppozdrav:
 
Nase kotilice su drvene a ulaz je oblozen sa tankim limom.Skoro identicno kao sto je peto1 okacio sliku fotografije vasih kunicarnika 16.10.2010.
 
Hvala na odgovoru :ppozdrav:
Ali moji kunići su grizli ravne površine. Nije bilo nikakvih rupa niti izbočina i to su počeli gristi dok ne naprave rupu, kasnije samo nastave. Štetočine :udri: Moram napraviti željezne kaveze jer je ovaj skroz uništen, postavit ću slike kako su ih pojeli.
Možda je ipak bolje da napravim metalne kotilice ::namigivanje::
 
Misliš? Meni su probušili rupe u patosu kotilice grebući noktima.....
 
I moji kavezi su drveni ali ja nemam problema sa grickanjem jer stalno imaju sijeno pa njega grickaju.Veliki pozdrav :ppozdrav:
 
peto1 je napisao(la):
Sto im ne seces nokte. A iverica nabrekne od mokrace i sama se raspada.
Ma da nego sam ja te kotilice od iverice dobio sa kavezom, al ću morati da pravim druge jer se ove raspadaju....
 
Evo treca godina imam dva kaveza od iverice nijedan se nije raspao, samo je iverica malo nabrekla.Nigde nisu grickali za razliku od camovog kaveza koji je pola pojeden.
 
Pokusajte da u kotilicu stavite plasticnu tacnu pa onda slamu da ne ide mokraca dole na ivericu i bice sve OK.
 
Nazad
Vrh