svastara

Vidi druze ja sam rekao da samnom se moze raspravljati samo sa ciframa i na kulturan nacin.
Sto se tice ono KONJINO nemam reci,a neces imati ni ti.
Sto se tice Zemuna,za njih sam radio 10 godina i ako opet budu radili doce kod mene papane.
Sto se tice hrane nisi dobro procitao moj post ili si nepismen,sto se tice uginuca ako koristis pravu hranu nema uginuca.
Sto se tice tebe i Dragosavca obojica ste na nivou koji nebi komentarisao.
Meni je dosta i ovih 10% kunicara koje ti spominjes meni je 3500 kom na mesecnom nivou koji su mi sasvim dovoljni za zavod i za klanje.
Moras ti jos puno kunica da pojedes da bi samnom raspravljao na ovom nivou i ciframa,to koliko ti proizvedes godisnje kunica ja toliko podelim deci na ulici.
I nemoj toliko da se nerviras mozes preneti na kunice na one silne linije hy koje ti valja onaj koji se razume unjih kao i ti.
ja nebi komentariao vredjanje i podvlacim moras puno druze jos da ucis irodajes znanje,jer sve tvoje postove u kojima kao toboz delis savete mozes pronaci
u mojim postovima par godina u nazad,stvarno je tesko prepisati.
tvoje znanje o kunicimako ikada budem pisao knjigu a nagovaraju me na to cu staviti kao aforizme,a francuzi vec pitaju za tebe,culi ljudi ima neki geneticar Zexi.

- - - - - - - - - -

Zaboravih jos nesto za ovih 15tak godina znam gde spava sve i jedan kunic,kao i ovi u Indjiji od 3 kg.
Kazes da se neisplati 40 komada nositi iz NS u Suboticu,evo ja cu iz Bajmoka kad god ti kazes doneti kod tebe 40 komada i po minusu i po plusu,na 40 komada je zarada 120evra.
200 km 12l goriva 3000 din,ostaje cista 100E.
Ako kunic sa 75 dana starosti nema 2,8 kg onda ti nevalja ta linija HY moras Dragosavca za novu liniju.

- - - - - - - - - -

Kad budes bio na toliko seminara i obisao toliko farmi po okruzenju i budes uradio makar 1promil onoga sto sam ja uradio za
kunicarstvo u Srbiji bices mnogo srecniji i neces misliti o meni usred noci.

- - - - - - - - - -

I jos jednom podvlacim ni jednog kunica nisam odbio nikome,ali pravila i kompromisi se moraju postovati,kako za ovih 10%koji me vole onda i za ove 1000 ljudi koji me nevole.
Vrlo jednostavno stoje stvari ja sam dobio ugovor o isporuci kunica i mogu da obezbedim 2500 kom sto su potrebe zavoda.
Medjutim meni reci da necu nekom pomoci i da izadjem u susret je laz koja je vrh,pa makar sam ja svakom pomogao i savetom i usmeravanjem na pravi put.
I prestani da pricas kako kombi prolazi pored tvoje kuce,sva vozila su prodata,hrana se vozi sleperima,ostala su dva kombija za lekove.A kad budes znao na koji nacin i kako se mogu kunici prevoziti onda neces lupati,odi u inspekciju i kod veterinara ipitaj,jer ti mislis da neko zbog tvojih 30 kunica hoce svesno da reskira milionske kazne.

- - - - - - - - - -

Gospon Peto ja se izvinjavam dugo nisam pisao na ovom forumu,nebi ni sada manje vise svi me kontaktiraju na private i tako im izadjem u susret,makar kad stignem jer
je posla preko glave te stoga i ovom prilikom molim ljude da ako nestignem da im odgovorim da mi ne zamere,neka me pozovu na telefon,medjutim bio sam prozvan vise puta i ljudi
su mi rekli kako me neko proziva,ja mislio neko ozbiljan kad ono.....
Pozdrav druze i pozdravi stare nase znance ako sa nekim drzis kontakte.
 
1500 evra,moraš za ozbiljan posao da se pružiš još dosta.
Ali nije to za tebe ništa pa zar ti nisi onaj
što si predlagao čitavo bogstvo rađenjem
nekog mlm sistema i nemam pojma što se uopšte
bakćeš sa kunićima ostavi to nama sirotinji,sramota je reći da to što
imaš vredi 1500e,za malko ozbiljnije hobi
kunićarenje a pri tome mislim na izložbe
treba najmanje duplo,a o ozbiljnijem kunićarenju neću ni da pričam.
 
Nema svako bogatog mamu i tatu :)

Ja smatram sto sam za ovu godinu ulozio te pare da je vise nego dosta. I dalje mislim da smaras Doknicu da si prepun sebe :)

- - - - - - - - - -

Vazno da to sto si sjebao prevoz i otkup po Srbiji kazes, tako je kako je :D.
 
Postovana gospodo kunicari sa foruma, kad sam se registrovao na ovom forumu bio sam odusevljen sa ljudima koji su ovde clanovi. Najiskrenije govoreci nisam znao da ovako nesto uopste postoji. Zahvaljujuci gospodInu Doknicu ( koga ne poznajem i nisam kontaktirao sa njim ) koga sam prvi put video u spotu na youtube i naravno se odusevio jer sam pre tridesetak i vise godina cuvao Belgijske orijase za izlozbe i tada postizao zavidne rezultate( maticno stado od gospodina Jan Vote iz Backog Petrovca ) . U to vreme nisu postajali hibridi , tako kad sa preko ovog foruma vido panon bele i hajkome odlucio sam se za hajkome. Renovirao sam objekat u selu po svim propisima sa grejanjem, klimom vodom i kanalizacijom. Sada u najvece pravim kaveze i kad sve zavrsim krecem sa nabavkom kunica. Malo sporo ide ali sigurno. Znaci sve sto sam naucio
o ovim divnim zivotinjama saznao sam iz postova gospodina Doknica koji je pored receptura za ishranu , lekova , vitamina i td. do najsitnijih detalja i nesebicno podelio svoje iskustvo sa nama.
Smatram da nema potrebe da se obracanje na forumu vrsi na jedan ne odgovarajuci nacin i sa uvredljivim recima koje ne prilice ovom forumu , treba barem pruziti malo respekta prema starijim i iskusnijim kolegama bez ikakve ljubomore i zavisti i argumenata.
Zelim da kazem jos i ovo da nisam pristrasan i da pisem iskljucivo zbog taga jer sam mislio da smo na forumu jedna porodica koja neizmerno gaji veliku ljubav prema kunicima i ljudima koji prenose svoja znanja i iskustva bez zavisti i tajni.
S postovanjem pozdrav svim kunicarima sa foruma Zvonko Sladic
 
Ja stvarno neznam neznam kako da ti napišem
i neznam jesi nepismen ili ti treba više puta
da pročitaš ono što napišem a to je zbog čega
nema prevoza.
Ali evo da ti pojasnim nikad ti neće doći po kuniće
ni tebi niti toj 1000 - ki kunićara dok se ja pitam
a kako stoje stvari pitaću se bogami sve više
i duže,a zainat takvima kao što si ti i dok ih sve nepogušim a ostanu samo oni koji
hoće ozbiljno da rade.
O smaranju nebi polemisao samo te molim da o temama
o kojima nemaš pojma ne komentarišeš jer nemaš
pojma već samo zbunjuješ ljude,samnom nemožeš
raspravljati na ovakav nacin makar ne o hibridima
a ni o nekim rasnim kunićima jer sam dugogodišnji
sudija pa sam se svega nagledao.
Nespominješ mlm zaradu jer si i tu naivan
kao jagnje za klanje.
Što se tiče bogatih roditelja nažalost nisam imao
tu sreću a možda je i bolje ali ako te svrbi da
saznaš koliko imam i koliko sam stekao,stekao
sam puno i više od 15 godina živim isključivo od
kunića.jebiga nisam upao u mlm kao ti i nrbavim
se stručnom genetikom kao ti i Dejan.
 
Pozdrav svima!Kad neko bude imao viška vina,nek me pozove da se družimo,po mogućstvu da je oko Fruške Gore!!!!Mislim da ćemo imati dobru svadju pokraj kotlića i roštilja,pa da se to ponavlja iz nedelje u nedogled!

Ljubi vas vaš Sremac do panja!!!!!!
 
U nedostatku vremena nisam posećivao forum dugo,a vidim da se stvari nisu promenile.U ovoj zemlji ,očigledno je dozvoljeno vređati ljude koji su svojim radom i znanjem postigli nešto i imaju rezultat iza sebe.Lično ne poznajem nikog ovde ali sam mnogo naučio na ovim stranicama.Pretpostavljam da je to i svrha svakog foruma, da ljudi koji "muče istu muku" podele iskustva između sebe i lakše dođu do rešenja.Iz Jagodine sam,Centralna Srbija tako da nisam u interesnoj sferi bilo koga ali moram istaći da je prava privilegija pročitati stručan tekst nastao iz pera gospodina Doknića.I umesto da se trudimo da takvi ljudi što češće pišu,da bi ostali svoje kunićarstvo podigli na viši nivo g.Doknić ovde mora objašnjavati matematiku za prvi razred osnovne škole.Na samom početku bavljenja ovom granom stočarstva,zaboravljenoj od države,od bilo kakve nauke gde je poslednja knjiga o kunićarstvu nastala u prošlom veku, gde veterinari znaju jako malo o kunićima bio sam prinuđen "Megija" gnjaviti na PP nebrojeno puta.Nije se uvek profesionalcu lako spustiti na nivo apsolutnog početnika ali svaki,baš svaki put mi je izašao u susret i do detalja mi opisivao kako da rešavam probleme.I u 100% slučajeva dijagnoza,terapija,savet ispostavili su se tačnim i za mene vrlo,vrlo korisnim.Mogao mi je reći u nekom momentu:"Ma dosadan si čoveče,ja od tebe nemam jedan jedini dinar,nemam vremena". Ubiše nas ljubomora,sujeta i promaja.

Ne želim da ovih nekoliko redova izgleda kao odbrana g.Doknića jer je čoveku koji priča argumentima to nepotrebno. Ja sam samo preneo svoje lično iskustvo.
 
Isto vrlo pozitivno iskustvo imam sa odgaivacnicom kunica Doknic tj.Megijem.Pre pet godina od kad sam ostao bez posla imam vise vremena da se posvetim kunicima i dosta sam naucio o njima za razliku od predhodnog znanja.dobru zaslugu za to ima i megi koji mi je uvek izasao u susret i sa svojim savetima pomogao da resim problem a samim tim i naucim nesto.covek koji je dao veliki doprinos razvoju kunicarstva u srbiji i koji je prvi a mislim i jedini uvezao hibrid hajkom najboljeg kunica za tov, napravio odlicnu recepturu za granule poseduje najvecu farmu u zemlji.i moze neko da se slaze sa njim ili ne to je svakako licno pravo pojedinca ali nikako se ne moze omalovazavati coveka koji je pokrenuo kunicarstvo sa nule i evidentno poseduje znanje .
 
Posto nisam bas iskusan u kunicarstvu, imao bi jedno pitanje. Smeju li da jedu ovaj novi kukuruz ili da ih jos hranim sa starim?
 
Dobro vece Kunicari
Ja se dugo nisam javljao jer nemam vise Kunice, ali svremena na vreme pratim sve, sta se desava na Forumu.
Malo me je dirnula ova raspravka, ali necu daviti i biti neciji advokat, Gospodin Megi je za mene potpuno upravu.
Nisam nikakav placenik od strane Gospodina Megija, sta vise i nepoznajem coveka, sem sa Foruma, i jako malo, ali je UPRAVU.
Pozdrav
 
10424342_1518214218447068_278806547991311779_n.jpg
 
Hvala na odgovoru, imao bi jos jedno amatersko pitanje. Naime, zecica mi se okotila 14.10, pa me zanima sa koliko se zecici odvajaju od nje?
 
Nazad
Vrh