svastara

Pa dobro polako se popravlja situacija dolaze strane sudije mada ja vise idem po utaknicama neko po izlozbama (posto drzim lovne pse) a cuo sam nesto u vezi izlozbe sitnih zivotinja u cacku kazu tu nista se nije gledalo sudije ocenjivale razne rase kunica pa cak i lavlje glave.....

Ne ne, lavlje glave nisu ocenjivane, ali su ocenjeni panonac i sampion izlozbe "zlatni" fazan koji je vise mesavine misirke i divljeg fazana, nisu hteli da ocene vrhusnke primerke a ocenjivali su katastrofa primerke, tako da je to sve u svemu propast.
Za mene licno nisu ocenjeni patuljasti lavlja glava, neki su se u drustvu bunili, trazili da se ocene, jer sam medju najmladjima, ali malo mi je falilo da prebijem sudiju, ali sam se nekako uzdrzao zavrsilo se kratko mrs u .... Tako da je velika propast u nasem drustvu, vec drugu godinu je pod znakom pitanja da li ce se odrzavati izbozbe i drustvo nastaviti sa radom. Iskreno i treba da se ugasi kad vec ovako rade.
 
Lavlja glava i ne može da se ocenjuje, pošto kod nas ta rasa nije priznata i ne postoji standard po kojem bi se ocenjivali, kao ni za panonce.
 
Ma nije samo što smanjuje neprijatne mirise, nego što uklanja amonijak i ostale štetne gasove po kuniće.
 
Lavlja glava i ne može da se ocenjuje, pošto kod nas ta rasa nije priznata i ne postoji standard po kojem bi se ocenjivali, kao ni za panonce.
Znam ja sve to, i ja se ne ljutim sto nije ocenio nije bitno, mogao sam ja da se zalim da mi se oceni nije bitno, nego sto me je iznervirao daje panoncu sampion a panonac hibrid, drugaru nece da oceni vrhunske kokoske(zaboravio sam rasu) nego oceni neke dz klase koje izgledaju kao kokoe nosilje... Tako da sam se tu vise iznervirao, za zeceve i nisam, nije mi bitan pehar, bitno mi je nesto sasvim drugo.
 
U kokoške se već ne razumem, ali panonca isto nije smeo da oceni, ne znam ni kako je, verovatno je nešto izmislio, pošto za njih ne postoji standard.
 
Eee...dragi moj kolega...tako smo mi "zaratili" u temi Hajkom hibrid. Par kolega je pocelo da iznosi tvrdnje da je u Srbiji 90% hajkoma skart.Pa se udje u polemiku o uvozu,pa o boji....a ono hibrid:bez utvrdjenog standarda,rasnih odlika,diskvalifikacionih mana itd,itd.... da ne nabrajam sta sve prati jednu priznatu rasu.Kod hibrida se vise gleda kako izgleda "ociscen (bez glave) nego li kad je ziv i skakuce po kavezu.:haha:
 
Nemaju hibridi standarde, ali jedna je stvar sigurna - što ideš dublje od roditeljske i F1 generacije, sve se više gube proizvodna svojstva hibrida.
 
Ako je tako Drobac onda bi covecanstvo nazadovalo a ne obratno.To se desava ako neko ne zna da radi (genetiku) i ako ubacuje lose jedinke u priplod.Ako ostavljas najbolje i najnaprednije,pravilno paris (linijski sistem parenja) i s'vremena na vreme ubacis kvalitetnog muzjaka (uvezenog ili F-I mozes samo da napredujes ili bar da zadrzavas pocetni kvalitet.Znas Drobac ja kad sam poceo da gajim S.Visokoletace najbolje jedinke su mi letele 5-6 sati a prosle godine je mavijance koje sam izveo drugaru na opstinskom juniorskom takmicenju uzelo zlatnu alku sa rezultatom 12h i 02 min.Vidis druze ja nisam ubacio goluba u kavez vec 15-tak godina a ostavljao sam za priplod striktno svoje letace i to po principu -bolji od boljih.Tacnije cim sin prevazidje rezultat oca -otac ide napolje,pri tom sam strogo vodio racuna o krvnim linijama (da ne bih ukrvio golubove).Sada iskreno da ti kazem ubijam golubove koji lete ispod 6 sati a sve je vise dvocifrenih golubova u mom jatu.Samo rad+red+disciplina i sigurno ne mozes da nazadujes.
 
Ok, ako ti tako kažeš, ja mislim malo drugačije, na osnovu podataka koje sam pokupio na internetu. Da si pričao o rasnom kuniću, prihvatam priču, ali ne i o hibridima. :ppozdrav:
 
Ne znam zasto se kaze "zaratili" niko se ovde ni sa kim ne svadja, samo iznosimo cinjenice i razmenjujemo iskustva.
Ove godine ako bude bilo izlozbe nece bas biti kao i prosle godine, malo drugacije ce ici.
Sve u svemu to je jedna obicna majmuncina, zna on sve to dobro da nije priznata rasa, da je ovo hibrid, i da mu se narod smeje kako i sta ocenjuje, ali on nema obraza opste cim izlazi tim ljudima na oci. Ove godine ako sve bude islo kako treba, Boze zdravlja na izlozbu donosim jednog vrhunskog petla leghorna, za koga su mnogo iskusniji odgajivaci rekli da je vrh, nadje li mu zamerku odnosno ne da mu sampion, a nekoj utoj koki nosilji da sampion, bice svasta.
 
Crni Tekiru nemoj molim te više savetovati ljude
u vezi hybrida molim te,ovo su takve gluposti što
bre napisa da nema veze sa vezom,zbog ovakvih
nebuloza nam je kunićarstvo tamo gde jeste,drži golubove
i molim te nemoj voditi ljude na kriv put,makar ne one koji
nešto hoće da nauče i urade u ovom poslu.
Drobac ti je ovoga puta rekao jednu stvar koja je
velikim delom tačna.
Jednostavno nerazumem zašto neko deli savete kad pazi
ama nema pojma sa pojmom,tako je to ovde u Srbiji
možeš lupati ko maxim po diviziji i još dobiješ aplauz.
 
Megi ne slazem se bas sa tobom ali necu da raspravljamo, imam jedno pitanje ako na primer imas 4th reprodukcija hajkoma od tebe, i neko npr uzme muzjaka od tebe, zar mali nece biti dobri? Jedan decko ce mi poslati muzjaka hajkoma 67 dana starosti imao je 2900 grama ako se ne varam, nije od tebe ali vodi poreklo :).

Ti kad prodajes 2 meseca starosti ``navodno`` idu od 2kg. A oni bas i nisu stari 2 meseca jer ta kilaza i hrana kod tebe imaju od recimo 50 dana :).

Ti uvozis kunice i to stoji, i svakako cu kad tada uzeti nesto od tebe da osvezim krv, ali ima i drugih ljudi u Srbiji koji su uvezli panonce i to jako lepo primerke, cak neko pokusava da isto uveze hajkome.

Ja sam na strani crnog i siguran sam da selekcijom moze dosta toga da se postigne. Ovo opet prerasta u tipicnu raspravu o hibridima :)

- - - - - - - - - -

Kod mene je prosek okocenih i odranjeniih manji nego kod tebe, ali zenke su mlade i tokom zime desi se da izvuku malog usatog na sisi i ono se smrzne, ali to je sasvim neki drugi faktor. Vec vise od godinu dana imam 0 uginica, n u l a, kako malih tako i odrasli, ja ipak idem na kvalitet i ocekujem zdravu jedinku, maksimalna hrana itd itd, ti ides na kolicinu. I nema Boga da me ubedis da su tvoji kunici zdravi i u boljem stanju za rasplod od mojih. Cele zime sam imao sveze salate persuna lista sangarepe i sangarepe lista i spanaca, pogotovo kod ucestalih kocenja, kunici kao i mi ljudi ( npr kad das krv, kolicinska krv ti se nadoknadi za nekoliko dana, ali gvozdje u krvi 4x duze sigurno, i ako se zenka cesto koti eto nevolje).

Za tebe respect od mene stoji da si broj jedan u Srbiji.
0 oboljenja, 0 ugunica, fino izbalansirana hrana.
O da, a o kvalitetu deteline.. Biram koju hocu detelinu i kakvu, ko tebe garantuje kakva je detelina u granuli?
 
Poslednja izmena:
Sve je to lepo, ali pazi za persun jer on je za zenke sto bi se reklo afrodizijak tj od njega hoce da se pare sto pre.

To dajem zenkama, a ujedno je dobro i za urinarni trakt itd itd itd.

- - - - - - - - - -

Hemijski sastav persuna

[TABLE="width: 62%"]
[TR]
[TD="width: 50%"]Suva materija, g[/TD]
[TD="width: 50%"]
16,0​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Proteini, g[/TD]
[TD="width: 50%"]
3,7​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Ugljikohidrati, g[/TD]
[TD="width: 50%"]
8,0​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Lipidi, g[/TD]
[TD="width: 50%"]
1,0​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Celuloza, g[/TD]
[TD="width: 50%"]
1,8​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Sumpor, mg[/TD]
[TD="width: 50%"]
790​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Fosfor,mg[/TD]
[TD="width: 50%"]
84​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Natrijum, mg[/TD]
[TD="width: 50%"]
30,0​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Kalijum, mg[/TD]
[TD="width: 50%"]
800,0​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Magnezijum,mg[/TD]
[TD="width: 50%"]
30,0​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Kalcijum, mg[/TD]
[TD="width: 50%, align: center"]200,0[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Gvožđe, mg[/TD]
[TD="width: 50%, align: center"]2-20[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Bakar, mg[/TD]
[TD="width: 50%"]
0,2​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Mangan, mg[/TD]
[TD="width: 50%"]
0,9​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Vitamin C, mg[/TD]
[TD="width: 50%"]
151​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Tiamin, mg[/TD]
[TD="width: 50%"]
0,1​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Riboflavin, mg[/TD]
[TD="width: 50%"]
0,3​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 50%"]Niacin, mg[/TD]
[TD="width: 50%"]
1,4​
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Crni Tekiru nemoj molim te više savetovati ljude
u vezi hybrida molim te,ovo su takve gluposti što
bre napisa da nema veze sa vezom,zbog ovakvih
nebuloza nam je kunićarstvo tamo gde jeste,drži golubove
i molim te nemoj voditi ljude na kriv put,makar ne one koji
nešto hoće da nauče i urade u ovom poslu.
Drobac ti je ovoga puta rekao jednu stvar koja je
velikim delom tačna.
Jednostavno nerazumem zašto neko deli savete kad pazi
ama nema pojma sa pojmom,tako je to ovde u Srbiji
možeš lupati ko maxim po diviziji i još dobiješ aplauz.
Nisam bio prisutan kada si ovo pisao pa eto tek sada videh ove uvrede i bljuvotine.ja tebe nigde nisam pomenuo a daleko bilo vredjao_Ovde je trebao moderator da reaguje jer koliko ja znam vredjanje nije dozvoljeno na ovom forumu.Ti sto mislis da si uhvatio Boga za m.da kazes meni da lupam ko'Maxim po diviziji. Maxim se nepismeni covece pise velikim slovom a kada pises skracenice obavezno stavi kvacicu koja predstavlja naglasak.To se kod tebe u skoli izgleda nije ucilo ili ti nisi bio prisutan na tim casovima.Ovde su neki bili banovani zbog velikog slova,tako da i po tom pitanju nisi vredan da raspravljam sa tobom.Tebi je u interesu da prodajes ljudima maglu i bajke o jedinstvenim Megijevim hibridima a ja naprotiv kunice drzim za sebe i druzim se sa tim istim ljudima. Forum covece sluzi za razmenu misljenja i iskustava a ne za vredjanje pa tako necu odgovoriti istom merom. Mogao bih ti stosta reci ali nije ni vreme ni mesto. Sada bih te najlepse zamolio da moje ime vise ne uzimas u usta da ne bi dubili dalje. Izvinjavam se ostalim kolegama sto su bili prinudjeni da ove gluposti gledaju i citaju,umesto da lepo razmenjujemo iskustva i druzimo se bez tenzija.Neki nazalost tako ne misle,pa dodje do ovakvih bezveznih prepucavanja.
 
Vidi druze moj,za ovo muda kad tad cemo se negde sretnemo pa cemo razmotriti situaciju,a veruj mi drzim obecanje i nikada nelazem,ja tako neraspravljam mogu samo sa brojkama statistikama i zvanicnim
podacima o kojima ti naravno nemas blage veze,ja ljudima neprodajem ni maglu ni bajke niti ces negde procitati moj oglas o takvim stvarima,ali evo tebi cu pomoci
znam dosta velikih instituta u inostranstvu koji traze tako strucne geneticare a pri tome si jos i veoma pismen pa mislim da mogu da ti resim preporuke za takav posao
daju stan,auto i strasno veliku platu pa te stoga razmisli o ovoj ponudi da netrunes tamo u nekoj pecenjari vec smatram da je pred tobom svetla karijera.Forum kako ti kazes
sluzi za razmenu misljenja ali ne i za lupetanje bez ikakvih potreba niti neko trazi da ti iznosis takve podatke i zakljucke.Medjutim ti verovatno pametniji nego citavi timovi geneticara
i zato je pred tobom svetla karijera,jer ti stvarno mislis da ja ovo pisem zato sto mislim nekom lose ovde na forumu,pa cak i ti i ovaj zexi i svi ostali i naforumu i van njega imate kunice od mene, zar mislis da bi ja pisao sam protiv sebe,ali nesme se iznositi neistina jer ni ti niti celokupna javnost u kunicarstvu nezna ni 5% onih zakonitosti i pravila o hy i pb zajedno samno a ja znam 6% i taj 1% je dovoljan da reagujem na nebuloze koje pises,i molio bi te razmotris ono sto ces napisati i sto si napisao jer ja uvek drzim svoju rec.
 
Nazad
Vrh