Suncokret 2024

I kod mene,imidakloprid ga zastitio od zicara,ali ga od gore jeli ,proredjen je suncokret ,sta cu ...i soju mi brste zecevi,jbt po metar u redu negde nema soje,samo ostalo stablo da malo viri iznad zemlje i to je to ....da poludi covek,nista drugo.
 
Soja će isterati kolko god da je obrste ali suncokret je problem
 
Poslednja izmena:
Sad sam se vratio sa jedne parcele,izgleda nesto drugo sem zeceva gricka suncokret,jel je mozda pescar,makazar,kako kod,nisam ih nasao,ali dosta suncokreta ima kotiledone nacete.Znam da su ljudi koristili Nurelle D za njega,ali jel bi moglo jos nesto zamenski sem njega ?.
 
To je isti Nurelle D ,tj iste aktivne materije ,Hlorpirifos i Cipermetrin,ne mogu nigde naci ko ima u prodaji te insekticide.Ali ima sa aktivnom materijom Cipermetrin,to bi sutra mogao kupiti odma.
 


Ја сам ово узео није било другог, сутра ћу прелетети две њиве под сунцокретом превенције ради.
 
Jel za ove pescare,makazare i ostali cirkus bolje mozda predvece,ujutru prskati insekticidom ili je svejedno ?.Kontam da ih uhvatim na delu sa prskalicom,tad je najbolje ...
 
Samo Nurelle može da ih reši jer ima gasno dejstvo pošto se zavuku u rupe i gde sve ne kad naiđeš.
 
6 april setva, nikao super samo ga zečevi jebavaju, negde sam podsevao gde su napravili oazu i vidi se na slici a nicanje inače bilo 98%.Ovo je slikano skrajeva njiva i tu su najviše štete pravili dok u sredini ko vojska, inače ns kruna.Moja procena od 21,5kj 1-1,5 kj su pojeli zercovi, ima ih ko gada ali no.
 
Nazad
Vrh