Suncokret 2024

Za Gaucho sam procitao na forumu vise puta da ide 1l na 150kg kukuruza ,kontam to bi bio neki orijentir po tome ici.On je 600gr/l a.m ,znaci Kondor koji je skoro duplo slabiji nek bude 1l na 90-ak kg.
Za suncokret sigurno idu duple doze ?.
 
Neće mu ništa biti.
Nemoj biti siguran. Prosle godine sam tretirao seme i isao malo jacom dozom i kad sam ga posejao poceo nekako metiljavo da nice. Informisem se i dobijem tu informaciju za slabiju energiju. Ne budem lenj i stavim u vlaznu krpu to tretirano seme gaucom i ne tretirano seme. Da ne verujes koliko je kod ne tretiranog semena klica bila deblja i brze se razvijala. Tako da se ne treba igrati.
 
Probao sam i ja kada sam presevao 2022 pa zbog toga pišem.Ne kažem da tako treba ali mu nije ništa falilo, izašao napolje 7-og dana.
 
Ipak mislim da je velika većina ljudi koji to rade doktorirala šta i kako ide, da Grejem Jang svima pozavidi. 😂
 
На стрњику шта је мање ризичније посејати сунцокрет или кукуруз ?!? Бојом се жичара а сунцокрет опет њива близу села па се бојим напада и осталих гамади
 
Zapraseno seme ili jos bolje zasticeno u toku dorade i sa kukuruzom nema zime.Ja sam izbacio suncokret iz setvene strukture,iako je zemlja prilicno losa i peskovita.Jednostavno se ne moze odbraniti kada pocne nicanje.Ne zna se da li ga vise unistavaju zecevi ili golubovi.Sa kukuruzom nisam imao takvih problema.
 
Ima neko iskustva sa setvom suncokretom bez grama vestackog? Parcele sve pod psenicom bile prosle god.
 
Mozes da se prosvercujes jednu godinu, zavisno od kondicija njiva, i da bude ok prinos, al dogodine posoli jace
 
Mnogi moji poznanici godinama ne đubre suncokret uopšte.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ima neko iskustva sa setvom suncokretom bez grama vestackog? Parcele sve pod psenicom bile prosle god.
ako ti nije zemljište ekstremno gladno onda možeš 1 godinu bez bilo kojeg od ovih elemenata N P K.
Čak je koleg i kukuruz na dobroj zemlij bez N gnojiva posijao i imao prinos kao i mi ostali, ali to može 1 godinu paliti. PK naravno uz analizu, ja 4. godinu ne bacam na nekim njivama PK i prinos odvali ako vrijeme odigra svoje.
 
Nazad
Vrh