Suncokret 2018

Ne verujem da cena soje može drastično da padne s obzirom koliko može da rodi ako bude kišna godina (naravno ako ispoštujemo ono što je do nas, što se i podrazumeva za ozbiljne). Za suncokret mislim pre svega na cenu. Koliko primećujem, lakše nas zavrnu na suncokretu nego na soji.

Moja nada za ovu godinu je soja, pa kukuruz pa suncokret što se tiče prolećnih kultura. Optimista sam :ppozdrav:

Ne verujem u dve katastrofalne godine za redom.
 
Suncokret se seje masovno i tamo de do sad nije sejan . Ja prvi spremam 10hektara za njega iako ga nikada nisam sejao. Bice nekih smicalica sigurno.
 
Natezaćete se još godinu ili dve, a onda će biti i manje od ovoga što Dragan kaže.

Oko tog suncokreta je najveća muka knjiga polja, tj. plodored i odrednica da suncokret ide svake pete godine, tako da će tu biti lufta još neko vreme...

Trebate vi, ozbiljni ratari, odraditi udruženje proizvođača uljarica i tražiti subvencije za studijska putovanja kako bi videli i provalili one šeme sa plodoredima uljarice-leguminoze-zeleno đubrenje.
 
A koliko razbija zemljiste pokazala je protekla god. na suncokretistu je bilo 100-300kg kukuruza, a na ostalim predusevima 1000-3000kg i to na istim potezima.
 
Neznamo kako vi nama je bila 2011 losa pa 12 katastrofa onda susna 13 koja je bila dobra, jer smo se secali 12-te.. tako da vrlo lako opet bude losa. sa padavinama smo u dobrom deficitu tako da ako opet ne pada kisa nece biti lepo.
 
Ljudi sta predlazete njiva je zakup predusev uljana repica 2017,psenica 2016,suncokret 2015.Radi bolesti pitam posto je uljarica i jedno i drugo.?
 
Kod mene su dvoje sejali subaro i zadovoljni su. Ja cu 70% le99 i uzecu ostatak subaro da probam. Ove godine je pionir skuplji za 800din po vreci od 75000J,nego prosle godine.
 
Nazad
Vrh