Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam prosle goine imao Le 25,izgledao je odlicno u startu,da bi na kraju porastao na nekim mestima i malo preko 3 m,a glavice ostale sitne.Kombajner se krstio kada je video i kaze da nista slicno nikada nije kosio.Vrlo cesto se desavalo da zbog velike mase kombajn (Z 143) ne moze da proguta i onda nakupi gomilu stapova i glavica koje zavrse na zemlji.Rod je bio oko 2500 kg po Ha, s tim sto je jos sigurno 200- 300 kg ostalo na zemlji.Zastita od korova je jedina laka stvar,oko 500 din/ha i njiva bez i jedne sirokolisne travke. Ja sam probao,ali sledeci put menjamo sortiment:ppozdrav:

Le 25 i le 99 su jako dobri hibridi kod mene su davali od 3,2 do 3,8 tona po hektaru a kod pojedinih i preko 4.
 
obicno suncokret kad je gust budu sitne glave, nikako ne sejati ispod 24 cak i redje treba.
kad su glave sitnije u sredini nema nista , prazno zrno

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nisi u pravu da bude prazno. Nema to veze sa veličinom glave već sa vremenskim prilikama prilikom oprasivanja. Pre dve godine neoma imala jako sitne glave, mislio sam neće biti ni 15m/kj kad ono 22-23. Svako zrno odradjeno do kraja.
 
Poslednja izmena:
Kod Sindzente to ne vazi sa oplodnjom, uvek je puna glavica do kraja! Recimo kod LG-a u istoj godini praznih zrna u centrali koliko hoces, a istu su oplodnju-uslove imali...Zato imaju naj stabilnije prinose godinama i nije slucajno sto su naj skuplji u startu :ppozdrav:
 
Ja ove god isprobavam Pionira jel na nekih 15kj idem na drugu godinu a bila neoma. Posto 99 tuce u ogledima opasno tako ce i biti.
LE99
I za probu
LE113
LL125
Naravno Sindzenta al ove god bez Neome.
KONDI kao glavni nosioc proizvodnje.
SUBARO
 
Ове године ЛЕ99 ће бити баш тражен,планирам и ја да га узмем за пробу,до сад сам од Пионира сејео само ЛЕ19 и ЛЕ25 и бољи ми је увек био ЛЕ19,поготову онај сејан на 21.5цм,увек је давао преко 2300кг/кј. Планирам и нешто од Еуралисових хибрида да још пробам уз Петуниу,са њом сам презадовољан био прошле год. 2420кг/кј..
 
Tako sto na sledecih 15kj Neoma bila pre 3god. tako da i tu idu Expres hibridi samo Singentin Subaru, i na preostalih 20kj ide Kondi, to je zemlja gde je razbacan stajnjak ove jeseni i preprosle i zaorano 200kg/kj npk 3x15, tako da to samo Kondi moze da izgura.
 
Tako sam se razocaro i ja 2014-15 pa sam sejao sve i svasta, LG, MAS, KWS, RAIFAISEN i na kraju ispusio! Bojim se da ce biti i sa pionirom pusiona, al dok ne probam neznam.
 
Dali je neko sejao RGT- Ekllor. Seme je dosta povoljnije od konkurencije, s.j.(150.000 zrna) oko 120 eura.
 
Ja dam sejao ptošle godine Ragt Siklos, i nikad više... Jako visokr stabljike, a prinos lošiji od sve konkurencije...
 
Narode, imam tu jednu parcelu gde mi repica nije uspela, sad cu tu staviti suncokret. Pred setveno za repicu sam isao 200kg/ha 3x15, da li sada za suncoktret da dodam ure-e 150kg/ha ili nista?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh