Suncokret 2015.g.

I ja sam danas zavrsio spartanje. Suncokret kod mene nikad gori. Sklop 70% na njivama 4-5 klase. Na prvoj klasi 100% sklop. Sigurno da nije do semena. Nesto se nije trefilo , nicanje u tri faze na ovoj losijoj njivi, a mislim da ga je pokorica zaustavila da se ostvari bolji sklop.
 
NS Oskar
Ospartan pre neki dan .....

ekhm49.jpg
 
I ja sam danas zavrsio spartanje. Suncokret kod mene nikad gori. Sklop 70% na njivama 4-5 klase. Na prvoj klasi 100% sklop. Sigurno da nije do semena. Nesto se nije trefilo , nicanje u tri faze na ovoj losijoj njivi, a mislim da ga je pokorica zaustavila da se ostvari bolji sklop.
Ko ce sad taj gubitak nadohnaditi?
Mora se dodatno i neplanirano raditi laparaskopija.
:)))
 
Kad ce vec jednom srne i zecevi prestati da ga brste? Toliko su stete naneli da je to cudo, narocito na njivama koje su pored psenice.
 
Komsijska njiva,prvi put se seje suncokret,mislim da race da je ovo Kondi ili sam nesto izmesao u mozgu
Po meni od ovog posla nema leba,covek radi dosta zemlje,preko 30 hektara,bio sam kad je djubrio,sve Lincer,i na jesen i u prolece,plus sva neophodna hemija,vidim dolazio je sa nekim zastitarima i nekom gospodom da gledaju stanje koje je po meni ocajno.Suzbiti Divlji Ljulj u suncokretu je veoma tezak zahvat:osmeh:
ej8jnb.jpg

A evo je i njiva koja je sejana pre mesec i po,takodje radjena u full-u,po meni jako lose,zemlja kod nas je katastrofalna.Ova njiva nikad nije imala problem sa korovom,i sad je prilicno cista ali zato nema ni dobrog useva.
21j85dw.jpg

2zqwnlw.jpg
 
mene je malo prevario ove godine, pala je kiša, nije se moglo u njivu i sada na ovoj visini sam ga špartao, da sam znao, išao bi sa traktorom bez kabine......prvi put sam špartao sa 110kg/jutru 15:15:15, a drugi puta je dobio oko 75kg/jutru N46% urea, a prije sjetve nisam ništa bacio, prvi puta tako radim ove godine, u svim kulturama, i izgleda mi bolje nego sve bacati širom, sa rasipačem.......biljka dobije puno više, jel netko probao tako raditi??










 
Obisao suncokret i video ostecenja od gusenica, ne znam da li da prskam, i odakle su se pojavile te gusenice, suncokret je vec visok, mada bi rus mogao da odradi posao
 
Drastican pad cene suncok4eta na berzama.niko nije zainteresovan za kupovinu.sto volim kad krenu sa ovakvim pricama.nije za ovu temu al jbg.mm
 
Ko bre prica o padu cena suncokreta? Cena suncokreta raste na berzama u svetu, i kod nas se ocekuje cena od oko 40din.
 
Ovde kod mene niko jos nije prskao suncokret zbog ovih malih gusenica!!


p.s. U budimpesti cena od 343-345 eur po toni oktobar mesec isporuka!!!!!!!!!
 
To dodje preko 40 din. Ovde, ako bude vise od 300e, ja cu smatrati da preradjivaci misle malo i sire, ali tesko to bi bilo onda 36 din....
 
Nacuo i ja da ce da bude 330 evra tona.


neznam kako će biti visoka cjena, kada je ulje jeftino......duplo jeftinije skoro nego što je bilo prije par godina, a cjena suncokreta ostala ista, prošle godine je bila najniža kako pamtim, a prije 2 godine zadovoljavajuća cijena i odličan prinos......budemo vidjeli
 
nikola ilic je napisao(la):
E zbog tih gamadi sam i ja prskao,u pocetku bila po neka za dan dva haos.


Sa cime si prskao, koji insekticid?
Prvi put mi se ovo desava u suncokretu, nikada ih ranije nisam video
 
Nazad
Vrh