Suncokret 2015.g.

Mora da te je luftšogor učio oko suncokreta.:osmeh:
 
Kod mene od spartanja ili zagrtanja (ima po koja sirokolisna travka)verovatno ove sezone nema nista.Danas zavrseno prskanje od uskolisnih korova tj sirka.Jos uvek je mokro ali vremena nema vise.
img201505301716231.jpg

img201505301438511.jpg

img201505301729251.jpg

img201505301510041.jpg

img201505301921021.jpg
 
Suncokret je ekstra. Mozda nisi ni trebao prskati jer kao da ni nema sirka. Pitanje je sta je proslo dole od tog sklopa. Takav sklop mnogi bi pozeleli.
 
Nema mnogo sirka ali ima ga...,jbg kisa je usrala motku pa nisam stigao kad je bio manji.Tamo gde je prskano pre kise sirak je sav izgoreo,a na ovim videcemo za par dana koliko je dobio.Sklop je odlican na svim njivama.
Na prvoj i trecoj slici je Dolbi a ostalo Kondi.
 
Poslednja izmena:
Da li je kasno za presejavanje, imam jednu parcelu nije nikla. Ili da je posejem kukuruz?
 
Sta kasno, presevaj!

- - - - - - - - - -

Nema mnogo sirka ali ima ga...,jbg kisa je usrala motku pa nisam stigao kad je bio manji.Tamo gde je prskano pre kise sirak je sav izgoreo,a na ovim videcemo za par dana koliko je dobio.Sklop je odlican na svim njivama.
Na prvoj i trecoj slici je Dolbi a ostalo Kondi.
I to malo sirka sto ima 50% ce preziveti, zato na jesen nemoj izostaviti total posle zetve, bice kao na ugar:ppozdrav:
 
Nema mnogo sirka ali ima ga...,jbg kisa je usrala motku pa nisam stigao kad je bio manji.Tamo gde je prskano pre kise sirak je sav izgoreo,a na ovim videcemo za par dana koliko je dobio.Sklop je odlican na svim njivama.
Na prvoj i trecoj slici je Dolbi a ostalo Kondi.
Kod tebe barem moze se prskati avionom tako da kisa nije problem.
 
danas malo veći cirkus u suncokretu, još sam mu malo dao gnojiva, al prevelik je za špartanje......










 
Bili su danas iz Syngente I gledali njivu, kazu da nije do njih, sklop je 53000 biljaka po ha...., ja sam sejao plitko, bilo je suvo.....
2015-05-30-7.jpg
 
Euralis Semences ES Novamis CL. Sijan 25.4. Sinoć dobio 100 kg/ha KAN-a rasipačem (danas malo pokiso) i sutra ide kulitvator u njega.

24c6vq1.jpg
 
wbvx2q.jpg


15iaosx.jpg


25tfgpt.jpg

Taze slike, sada se sparta sa Hudjikovim spartacem na kome su S opruge . Radimo dublje, izgleda kao da je lose zagrnuto:osmeh:
 
danas ospartan suncokret,a ako Bog da u ponedeljak cu ga i nagrnuti i od mene mu je dosta za ovu godinu!
 
Nazad
Vrh