Suncokret 2015.g.

Na jednoj parceli nije nista nikao suncokret. Sejano 5. maja. Nije bilo vlage. Pa ne znam sta da radim. Da presejavam kada se prosusi. Ili da ostavim?
Seme je bilo zdravo pre 2 dana kada sam gledao.
 
Moja sreća kod setve Kondija da sam slučajno zeznuo lanac dok sam podešava razmak tako da je po knjizi posejan na 33-34 cm kada sam na kraju setve hteo da menjam razmak za drgu parcelu primetio sam pa sam još jednom posejao po tragovima.S obzirom da je loša klijavost taman je došao kako treba.
Neoma je uglavnom nikla preko 90% na svim parcelama dok je jedna parcela pred kraj posejan Durban niklo svako zrno(strana dorada).

- - - - - - - - - -

Na jednoj parceli nije nista nikao suncokret. Sejano 5. maja. Nije bilo vlage. Pa ne znam sta da radim. Da presejavam kada se prosusi. Ili da ostavim?
Seme je bilo zdravo pre 2 dana kada sam gledao.
Ostavi ga.
 
Meni takodje jako lose napreduje Syngenta(Neoma). Lg daleko bolja energija klijanja i nicanje.
 
Kod mene su neoma i kondy lepo nikli. Samo sto sam sa jednim dzakom posejao jedva 2ha, a racunao sam da ce stici za 2,5ha. 150 000 zrna.
 
Već drugu godinu imam problem sa čičkom u suncokretu, jer čičak je posledica redovnog đubrenja stajnjakom.
Da li postoji neka kombinacija herbicida da se prska "na crno" a da bude i čičak zaustavljen?
 
Moja sreća kod setve Kondija da sam slučajno zeznuo lanac dok sam podešava razmak tako da je po knjizi posejan na 33-34 cm kada sam na kraju setve hteo da menjam razmak za drgu parcelu primetio sam pa sam još jednom posejao po tragovima.S obzirom da je loša klijavost taman je došao kako treba.
Tako sam i ja sebi posejao hektar kukuruza,pa ujutru po istim tragovima.Burazer me zezao,kaze ti si odmah i obavio psejavanje kukuruza za svaki slucaj:osmeh:
Neznam kako je kod tebe ispalo,ali kod mene sad ima raznih razmaka u redu.Sta da se radi,tako mora kad se ne koristi glava kad treba::sramota::
 
nece da je ugusi sigurno, bice vislja od suncokreta i neces imati nista od suncokreta, drug je imao isti problem.prskaj pulsarom ako mozes ako ne zagrni ga.drug je prskao pulsarom i zaustavio je i opet je krenula i bila je visine 2 metra.
 
nece da je ugusi sigurno, bice vislja od suncokreta i neces imati nista od suncokreta, drug je imao isti problem.prskaj pulsarom ako mozes ako ne zagrni ga.drug je prskao pulsarom i zaustavio je i opet je krenula i bila je visine 2 metra.

i bude suncokreta, neubije ga, al je problem za vršenje i bude dosta primjese.....to je problem

treba prskati, još kada bi se napravili nekakvi nastavci na dizne, da se neprska gore po listovima, nego između redova, po travi, to bi bio posao.....prošle godine je bilo dosta problema sa travom u suncokretu
 
NS Fantazija
predusev kukuruz,jesenas podrivano,prolece tanjiranje teskom tanjiracom pa setvospremac,sa setvom depozitorima unoseno 15:15:15
na crno tretirano Terbutilazinom 1,5L/Ha
na zeleno Kletodin 1,2L/Ha
nema ostecenja na biljkama, ujak tretirao sa acetohlorom na crno i ima parcela gde je bilo"tugovanja" biljaka ali su se oporavile

2n0it5i.jpg
 
Tako sam i ja sebi posejao hektar kukuruza,pa ujutru po istim tragovima.Burazer me zezao,kaze ti si odmah i obavio psejavanje kukuruza za svaki slucaj:osmeh:
Neznam kako je kod tebe ispalo,ali kod mene sad ima raznih razmaka u redu.Sta da se radi,tako mora kad se ne koristi glava kad treba::sramota::
Da, raspored je i kod mene katastrofa ali je broj biljaka dobar,jbg drugi put dva puta proveravam.
 
Suncokret mi je sada visine oko pola metra, a imam ambrozije u redovima ona je oko 10 cm visine... Da li ce je ugusiti suncokret kada sklopi redove ?
Moja iskustva govore da ako se njiva preore ambrozije nema u narednih nekoliko godina.Gde sam to uradio ambrozija se vise nije pojavljivala.Cak sam na jednoj njivi zaorao ambroziju metar ipo visine,nije mogla da se spakuje pod brazdu,pustila je seme,posle sam preorao i ta njiva je i danas ociscena od ambrozije.Komsije su to zapazili i oni su se na taj nacin otarasili tog korova.Za suncokret bi obavezno preorao u prolece.E sad mozda nekom ovo nece pomoci,struktura zemlje i uslovi ali vredi pokusati.Uglavnom resio sam se ambrozije,svake trece godine preorem i nema brige.
 
Ne bih da baksuziram, ali ja sam prošle godine imao vrlo loše iskustvo sa NS Fantazijom, i zato nikad više NS suncokret.
 
Nazad
Vrh