Suncokret 2014

Kondi polako otvara glavice,a i bumbari su tu...
33vggnn.jpg
16huvzc.jpg
 
Nema gde da se stave kosnice,a i nije Bog zna sTa velika parcela.Hvala u svakom slucaju.
 
Cele su korisne ali celari bezobrazni u p.m. i sad vi meni recite kako se ponasati prema nekom ko nema obzira prema tebi?
Da sam malo bezobrazniji metno bi ja njima malo zelene prehrambene boje u vodu da im med dobije fluoroscentnu boju.:off_topic:
 
zasto su pcelari bezobrazni? imao si losa iskustva ili...? :sta:

kod nas je sve manje pcelara, samim tim i pcela po atarima na zalost...(secam se kad je deda radio koliko ih je bilo) kamo srece da zuje vrednice svuda, ali je retkost...ja se uvek obradujem kad vidim kosnice, imam par njiva pored puta pa iskoriste da stave kosnice....nisam imao nikada problema sa njima, ali sam cuo i vidjao da su ljudi koji obradjuju zemlju bili losi prema pcelama, rusili im kosnice ili palili strnjiku a da nisu obavestili pcelare da sklone kosnice, zaista tuzno...::sramota::spavam:{{:off_topic:
 
Dosada nikada nisam imao problema sa pcelarima cak naprotiv svi su fini i posteni ljudi i najsretniji sam kada ih vidim blizu mojih njiva sa suncokretom,a dosta puta mi je komsija pcelar dovodio sa strane pcelare da parkiravaju na mojim njivama.A dokazano je da prinos bude i za vise od 30% veci kada pcele beru med sa suncokreta.I sada na kilometar od mojih suncokreta ima 5-6 pcelara da su postavili kosnice!
 
Takodje nikad losih iskustava nisam imao sa pcelarima,a zadnjih par godina pcelari iz Arandjelovca postavljaju kosnice na mojim njivama i samo reci hvale imam za ljude.
 
Pa kad su tako dobri sto sami ne uzmu i pomlate korovcinu ili slicno siblje pa metnu kosnice nego mecu gde ja mlati ko budala braneci se od boce,koprive, gurgute i ostalog sranja da mi raste trava da mogu ovce napasati ma jok hebe se njemu i za mene i za moje ovce i za to ko ovde domaci pa onda kad su oni taki sto ja da budem bolji ili sta imam da ih postujem ,ali dobro svako ima svoje misljenje
 
Pa kad su tako dobri sto sami ne uzmu i pomlate korovcinu ili slicno siblje pa metnu kosnice nego mecu gde ja mlati ko budala braneci se od boce,koprive, gurgute i ostalog sranja da mi raste trava da mogu ovce napasati ma jok hebe se njemu i za mene i za moje ovce i za to ko ovde domaci pa onda kad su oni taki sto ja da budem bolji ili sta imam da ih postujem ,ali dobro svako ima svoje misljenje
Apsolutno ste u pravu da svako ima svoje misljenje , vase je krajnje nekorektno.Evo zaasto.Stari pcelar koji mi je poklonio prvo drustvo na samom pocetku mi je predocio da pcelar mora da na prvom mestu bude covek i samo kao takvog pcele ce ga hteti.Nemoj da se nades u ovome ne kazem da ostali nisu ljudi,veruj da ima neke istine.Nema potrebe za komentar gore,sta i zasto zeleno u vodi.Navecu korist od pcela ima sami proizvodjac suncokreta a mi sto vucemo po 150km drustva i sedimo po dvadesetak dana po poljima veruj da je 80% zbog samih pcela onih 20% je neka dobit u kojoj su svi troskovi.Da ima izuzetaka ima ali nema potrebe za mrnjom nedaj boze.
 
Hvala na pozivu, odluka je pala za ovu godinu sa 40 drustva idem u Banatsko Novo Selo kod pasenoga na njegove parcele.Nije na odmet da se javite sa pozivom SPOS forumu. Ima dosta pcelara koji imaju problema da obezbede lokaciju, tako da postoje atari gde je mnogo skoncetrisano kosnica i mesta gde nazalos i nas i vas nema ni priblizno potrebno.Imajte k znaznju da od mesta pcelinjaka i do 5km u presniku bice sve opraseno .
 
Eto ako nesto znaci,imam i ja jednu parcelu na magistralnom putu N.Becej - Kikinda,pa ako treba nekom,neka se javi.
 
Tatin prijatelj već nekoliko godina donosi košnice na moj suncokret. Nisam primetio da je nešto veći prinos ali mi nesmetaju pa što da ne, posebno što su blizu asvalta pa je njemu zgodno za obilazak.
 
Mislim da mi je rekao da skuplja polen svaki dan pa mu je zgodno da je što bliže putu. Trebalo bi da stignu košnice krajem sledeće nedelje pošto se kod njega još nije završila lipova paša. Trbalo bi da dobro prođe sa suncukretom kod nas pošto ga ima svakakvog, neki već otvara glavice a neki je tek dokolena.
 
Ja sam imao prosle godine na asfaltu i nisu hteli tu da budu nego sam ih vodio unutra u atar.Svuda ima velikog i malog jer je setva mesec dana trajala.I ja nisam primetio da je nesto veci prinos tu gde su pcele u odnosu na druge parcele,mozda je uzrok tome sto ima bas dosta kosnica u polju pa ne dolazi to povecanje prinosa toliko do izrazaja.
 
Ne znam sto niko ne donosi kosnice u nas kraj,cak i pcelari odavde nose kosnice po Banatu...kod nas ima dosta parcela sa po 10 - 20 Ha u jednom krugu !?
 
Nazad
Vrh