Suncokret 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onaj gore u loznicu 3950kg sto mu dodje oko 2600kg/kj.
danas radjena Neoma i LG 5658 na istoj parceli pola-pola, ista agro tehnika, setva na 21,5cm, prva klasa zemlje, nisu tretirani pulsarom.
neoma 2500kg/kj.
LG nisam stigao da izmerim jel smo malo pre dosli sa njive, al po bunkeru u jednom krugu fali oko 100kg i ako mu je specifivna tezina losija od Neome to ce biti 2200-2300kg/kj
Dzaba je ovoliko velik kad mu citne glave i zrno, samo me namucio u vrsidbi, po meni nikad vise LG! al aj da sacekam da predjem kantar.
attachment.php
 
dragane mogu ti reći da je LG jako lagan već sam bio na kantaru sa tim istim hibridom laganiji je od sygentinih hibrida!!!
 
Eto samo ce mi sjebe prosek, ni na oko mi se nije svideo a kad je prosao kroz kombajn bilo mi jasno, ne sejem vise djubre!
sa kondijem sam naj bolje prosao, sejan na 23,5cm od 3 do 5 klasi zemlje i svugde je prebacio 2,5t/kj pa do mog licnog rekorda 2,8t parcela od 4,5kj.
ova neoma na 21,5cm i 2,5t/kj me malo iznenadila na 1klasa zemlje, ocekivao sam vise, jer sam ovaj prinos imao sa njom i na 5-6klasi zemlje i tretiranom sa pulsarom, al setva na 23,5cm. tako da cu se ovog razmaka drzati i nadalje, pod uslovom da ga dogodine i budem sejao, jer sa ovom cenom moze lako da ga zameni neka druga kultura!
 
Ja sam zavrsio zetvu jos u subotu, ali nikako da saberem rezultate... sve u svemu prosek oko 23,5 mc/kj. Hibridi Neoma, i Kondi. Neoma nesto bolja, oko 25 mc, Kondi oko 21-22. Opet neki moj licni rekord.
Kako je krenulo, bice ovo rekordna godina u svakom pogledu! I po prinosima, a i po minimalnoj zaradi..
 
Danas krenuli zetvu i zavrsili :) Na 80 vrsti,385 metara duzina sto mu dodje oko 3,8 k.j nacurilo je 9740 kg,sa vlagom 10% s tim da sam imao par vrsta isprskanih kukuruznom hemijom koje su bile malo losije! Sve u svemu zadovoljan sa Syngenta Armony,sejan na 21,5 prskan kombinacijom Kletox+Fjuzilejd i jednom izspartan...Bez djubriva skoro 26 m.c/k.j ,samo jos da nije cena kao sto jeste...
 
Ja sam danas poceo suncokret i jako sam se razocarao svega 14 meteri po kj vlaga 9 primese 2,2% sorta Coussade Fabiola prvi i zadnji put u moje njive,dok sam sejao Kws Barolo nikad ispod 20 meteri po kj nije rodio tako da se vracam starom hibridu
 
Armoni,kako raste tako popunjava njivu ali je redak.



Nije mi jasno šta je ovaj radio od 23 IV,kiše je bilo a on tek sad iznikao.


Ovo su slike armonija slikane krajem maja.Danas smo počeli da ga vršimo.Vlaga je 11,5.Prinos plativog suncukreta je oko 2100.kg/kj.
Kondi, koji je redovno nikao ima prinos malo ispod 2400 kg.
20% ređi sklop i odmah manji prinos.

- - - - - - - - - -

Pomoćnik

 
Jos 5-6 dana i vrsi,ako cekas da odbaci svu masu i osusi se mozda ces cekati do novembra!Takav je hibrid da dugo zadrzava masu a zrno bude suvo!Proveri vlagu,mozda moze i ranije da se ovrse...

Danas 5 dana posle slikanja 10.5% vlage, kad bi ga sad skinuo bilo bi oko 12-13%, znaci za jedno 5-6 dana tek.
 
NS Dusko - na dve parcele povrsine 108 ari ukupno 4140kg.vlaga 11%,necistoca 4,5%.sejan na 24.5cm.ja prezadovoljan.
 
Danas (pre podne) smo ovrli našu Neomu u dve parcela od 3 i 4 kj. Ova parcela od 3 kj je greškom bila posejana na 32 cm, na njoj smo jusa imali 74 metera a na ovoj drugoj je setva bila normalna i bilo je 94 metera, što u proseku izađe 24 po kj. Kako smo se nadali dobro je i bilo, a vizuelna razlika između ove dve njive je bila u tome da na ovoj što je ređe posejana, zrno je bilo mnogo krupnije...

Sutra ostaje još da skinemo Kondi i da sumiramo rezultate...
 
Eto samo ce mi sjebe prosek, ni na oko mi se nije svideo a kad je prosao kroz kombajn bilo mi jasno, ne sejem vise djubre!
sa kondijem sam naj bolje prosao, sejan na 23,5cm od 3 do 5 klasi zemlje i svugde je prebacio 2,5t/kj pa do mog licnog rekorda 2,8t parcela od 4,5kj.
ova neoma na 21,5cm i 2,5t/kj me malo iznenadila na 1klasa zemlje, ocekivao sam vise, jer sam ovaj prinos imao sa njom i na 5-6klasi zemlje i tretiranom sa pulsarom, al setva na 23,5cm. tako da cu se ovog razmaka drzati i nadalje, pod uslovom da ga dogodine i budem sejao, jer sa ovom cenom moze lako da ga zameni neka druga kultura!
LG 2160kg/kj, za 350kg losiji od neome, ne isprobavam ni jedan LG vise.
 
danas radjeno 4.5 lanca.. lg 56.65 prinos 2600 po jutru... isti problem ko i prosle godine mislili da je zelen a ono 7.5 vlaga....sutra nastavljamo...
05092013303.jpg
 
Juce skinuto prvo jutro suncokreta,jutros na vagi vlaga 10,3 primese 3,5 naplativog suncokreta 2860kg sotre Kondi.Dobar pocetak,samo da nastavi tako...
 
Moze li neko da mi pomogne savetom.Neoma posejana na 1,3ha 19.04 imala vrlo nejednako nicanje.Trenutno 70% je zrelo sa vlagom 4-5% 15% 16-17 a ostatak je bas zelen.Sta da radim?Ima li smisla da cekam jos i sta ce biti sa ovim koji je vec zreo?
 
Moze li neko da mi pomogne savetom.Neoma posejana na 1,3ha 19.04 imala vrlo nejednako nicanje.Trenutno 70% je zrelo sa vlagom 4-5% 15% 16-17 a ostatak je bas zelen.Sta da radim?Ima li smisla da cekam jos i sta ce biti sa ovim koji je vec zreo?
Samo radi.
Nema kila suncokreta bez 12-13% vlage.
A na kantaru,svakako skinu vlagu i primese.
 
Suncukret koji je sejan u aprilu ,pokošen.Bila su dva hibrida ,kondi i armoni.Ostala je još jedna parcela za skidanje ali tek oko dvadesetog.Dosadašnji prosek ,plativog suncukreta je 2250 kg/kj.Kondi je imao nešto bolji prinos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh