Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala momci za korisne informacije. :ppozdrav: :cao:

@Talianu. Gorane javi mi makar na pp kako si prosao sa Syngentinim suncokretom i sta si sve sejao, koje sorte? :ppozdrav:
 
ako bude 30 ko ce ga sejati? za kukuruz 2011 vec daju 17.5 a jos nije ni posejan?
 
imam jednu njivu zakorovljenu sa ambrozijom pa ako ima neko iz ovi nasi krajeva da mi preporuci neki imi hibrid ili sta vec posto ih nikad nisam sejao i prskao sucokret posle nicanja sa herbicidima za siroko lisne korove :cao:
 
tomica je napisao(la):
imam jednu njivu zakorovljenu sa ambrozijom pa ako ima neko iz ovi nasi krajeva da mi preporuci neki imi hibrid ili sta vec posto ih nikad nisam sejao i prskao sucokret posle nicanja sa herbicidima za siroko lisne korove :cao:

NK Neoma, otporan na volovod, prskas sa Pulsarom
 
divanio s LG predstavnikom.
iduće nedelje ću znati detalje, ali okvirno, velika kesa 150.000 zrna, tretirana kruzerom, ne bi smela da bude preko 140 evra za keš.
netretirana ispod 108.
 
Neoma sa Cruiserom je oko 185e, a ostali 175e.
Sinoc kaze Syndjentin zastupnik da je Neoma sva rasprodata, tesko se moze naci.
A po prodavnicama jos nigde semena,nista ne znaju.
 
Pricaju nesto o 60 din cena suncokreta na leto :sta: :sta: meni se cini da teraju narod da seju i na kraju ce biti kao ove godine, mada nije ni ove bilo lose! Ali pariteti su losi ::lose:: 1,36 kg suncokreta za 1kg uree ::lose::
Post je spojen: [time]1296823891[/time]
_________________________________________________
tako ce urea ispasti 8160 dinara ako bude 60 na leto!
 
:haha: :haha:pa to ti je isto ko da tražiš da ti neko garantuje da ćeš biti živ kada se suncokret bude vršio :haha: :haha:
Nisam mislio ništa lično loše :ppozdrav:
 
Ma druže moj ko kome nešto danas može garantovati.Drugo da sklopiš ugovor na tu sumu pa ako treba posle možeš i na sud ukoliko ti ne isplate.Kod mene ja bar više na reč ne smem.Drugo je kukuruz.Daš ga na čuvanje i prodaješ kad hoćeš.Cena ide tamo vamo i na tebi je da budeš pronicljiv.A suncokret oni sednu i dogovore se i to ti je to.
A i čini mi se da je ipak malo teže proizvesti suncokret naspram kukuruza.
 
Nije teze, ali jeste riskantnije. Iste operacije radis, ako ispostujes agotehniku nece biti problema! Ako kukuruz ostane 180 eura sejem suncokreta samo tamo gde planiram psenicu.
 
E to smo i ja i ćale juče pregovarali.Da sejem suncokret samo tamo gde ću deo pšenicu ,a na drugi deo za pšenicu ranije sorte kukuruza.
 
Mnogo se lepse radi tanjiracom u suncokretu! Ja tanjiram jednom odmah posle vrsidbe ( dan-dva), ostavim da uhvati bar jedna kisa, bacim vestacko i opet tanjiram. Sejem i odmah valjam pa psenica bude :D
 
danger je napisao(la):
neboj se,nismo mi ti sretni dobitnici na suncokretu,to je zarada za nekog sa vecim cinom,za nas desetare je samo da radimo i sejemo,a sto se tice biodizela ::lose:: ::lose::,imam viktoriju pod nosom pa znam,uzas od kvaliteta
Ima nas ovde iz victorie! Nije bas tako sve crno u vezi nas! :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh