Suncokret 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@srdjan m
ES Zalema je hibrid otporan na rase Volovoda A-E :cao:
 
Ove godine nisam dobio RO samo RM a prosek mi je bio 1.85 t/kj sejan na 23 i to negde oko dvadesetog aprila. Gde sam bacao 200 kg/kj 3x15 da sejem psenicu i nisam vise imao semena rodio je preko 2 t/kj a gde sam bacio 120 kg/kj mesano 3x15 i ureu zajedno bilo oko 1.8 t/kj. Doduse ova njiva je 10 kj a ona druga sa preko 2 t/kj je 2.5 kj.
 
Kako ste prošli sa Neomom?Jeli neko radio Pulsarom pa da iznese neki utisak tj. savet za ovu godinu.Išao bih suncokret na jednoj njivi od 11ha ,a bio je pre tri godine pa zato pitam.
 
Pozdrav svima mene zanima posto se bavim uzgojem zeceva,golubova,ukrasnih kokosaka,i egzoticnih ptica pa njima je u odredjenim kolicinama potreban suncokret zanima me posto ga zelim zasaditi u saksije ispred kuce necu bas mnogo saditi pa me zanima da li bi sada u februaru mogao da se sadi jer su dosta niske temperature i koje je najbolje vrijeme za sadjenje suncokreta.Veliki pozdrav jos jednom :cao:
 
ja sam imao neomu prosle godine,prinos je bio 17.5/kj,jednu parcelu sam prskao pulsarom a drugu nisam,prinos je bio isti na obe,u pocetku me je malo razocarao jer je imao upola manje glave nego ns velja a na kraju je sasvim druga prica bila kad se vrsilo,velje nigde u bunkeru a neoma curi,velja nije nalio zrno,ljuske koliko hoces,okacio sam rezultate ogleda sindjenta malo nazad prolistaj,i ove godine sejem sindjentu i verovatno lg ogled,mada sto se tice ucinka pulsara nisam zadovoljan nevezano jel to soja ili suncoket,kod mene paritet sindjente 650
 
Da li neko moze da mi kaze nesto oko ovih sorti suncokreta koji mogu da se prskaju pulsarom? Da li je njihov prinos manji jer ja sam tako cuo?
 
KishRobert je napisao(la):
Peet je napisao(la):
Za syngentu nisam siguran a za KWS Barolo znam da je bilo i za novac.
Jel znas Kish Roberte kako ce biti ili kako je bilo prosle god. u paritet?
prosle godine za arenu je bilo 600kg za veliku kesicu semena,valjda 150000 sj.
Kod nas u ZZ"raca" bilo 450 Kg za vreću od 150000 zrna,ZZ milenijum,recolta 600 kg za 150000.
 
ja sam isao 1l na hektar,mozes i 1.5lit. ako je njiva prljavija al iz dvaput po 0.75l pa posle par dana ako izadje jos neka travcica ponovis sa 0.75l
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh