Sudanska trava.

Moze sigurno ,starac dok mi je imo ovce hranio je sa njom kaze da je strava jedu i sirovu i suvu.
 
Već drugu nedelju dajem svežu sudansku travu i goveda su prosto "poludela" za njom.
Ako prilikom svakog oboroka ne dobiju sudanske trave, bude dernjave.
Čak su u stanju i silažu da ostave i pređu na sudansku travu.
 
Ja nemam krave, ali kum ima i kaže isti slučaj.
Poludele krave za sudanskom travom.
 
Iz nekog svog skromnog iskustva znam da sudansku travu kao zeleno krmivo najbolje mi prihvataju krave.Pa sta reci kad je i svinje rado naletaju.
 
Isao sam da vidim sudansku travu,visoka je 1.5m sutra najverovatnije krecem da ga siliram,morao sam da prokosim dva odkosa da mogu lepo ulaziti sa kombajnom,
fotografija-0074.jpg
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan sam poceo da siliram sudan,zadovoljan sam sa prinosom,i krave ga lepo jedu vise volu sudan nego detelinu :D
Evo kako to izgleda u jaslama :D
fotografija-0077.jpg
fotografija-0078.jpg
 
Nisam jos radio silazu od sudana,jos uvek siliram svaki dan pa jedu tako zeleno a od sledeceg odkosa planiram silazu,inace njiva je dugacka 400m i u jednom obilasku napunim prikolicu od 6tona :D
 
Ja sam sa 3/4 jutra prvi otkos sudanske trave potrošio za manje od 15 dana na 14 goveda.
Ne mogu da je se najedu, ne smeta im ni to što je u balama počela da se kvari. Neverovatno, ali detelinu jedu tek kad više nema sudanske trave, inače je dotle samo guraju u stranu, ili napolje iz valova.
 
I ja sam moju sudansku počeo da polažem stoci,mada sam je pokasno posijao, odlična je,blizu kuće pa svaki dan kosimo po malo i polažemo tj danas kosimo sutra polažemo
slika027.jpg
 
Nazad
Vrh