Subvencije za tov junadi

Fotokopija plavih kartona sa obe strane, izvod iz vet. stanice o brojnom stanju(da su ta junad na izvodu) overen i potpisan od strane vet. u donjem desnom uglu ,potvrda o aktivnom statusu i popunjen zahtev...

Jer treba potvrda o aktivnom statusu za 2013 original li kopija?
u tabeli pise broj pasosa goveda da se unese,gde je taj broj na pasosu posto ima dva broja sa bar kodovma i neki treci boj koji pocinje za AA?
Unapred hvala
 
Poslednja izmena:
Treba kopija aktivnog statusa, a sto se broja pasosa tice, to ti je onaj broj gore desno, ispod bar koda. TRebalo bi da pocinje sa 110......i mislim da ima 9 ili 10 brojeva ukupno. Znaci, mali crni broj ispod bar koda, a ne onaj crveni iznad.
 
Komsija juce dobio odbijenicu za prijavljenu junad. Telad je uzeo letos. Obrazlozenje je da ih nije prijavio u gazdinstvo proletos prilikom obnove gazdinstva za 2013godinu. Da li je mogao da ih prijavi posle kupovine?
 
Pa kako covek da ih prijavi u prolece kad ne zna ni da li ce uzeti i koliko ce uzeti teladi na leto.Ja sam u istoj situaciji.cak nisam imao ni registrovano stocarsko gazdinstvo kad smo obnavljali gazdinstvo.
 
kod nas prilikom obnove gazdinstva su trazili samo da se naznaci da na gazdinstvu postoje koveda i rekli su da netreba da se posebno naznaci vrsta i broj goveda.
 
To bi bila verovatno neka vrsta dotova ili ce doci pokupovati telad svojim prljavim kapitalom pa domaci proizvodjaci nece imati materijala za tov. Nesto slicno kao kada je isao izvoz teladi za Izrael ako sa dobro secam.
 
....


u tabeli pise broj pasosa goveda da se unese,gde je taj broj na pasosu posto ima dva broja sa bar kodovma i neki treci boj koji pocinje za AA?


Zvao sam Sabac jutros, rekli da je broj pasosa onaj crveni koji pocinje sa AA, ali da nije problem ako je upisan i neki drugi. Sad da li ce vratiti na ispravku ili oni ispraviti... ne stigoh da pitam, ja sam i tako uneo taj broj sa AA.
 
Jeste broj pasosa onaj crveni sto pocinje sa AA. Tako je bilo i u periodu 2006-2007-2008 kad su bile subvencije za tov junadi. Secam se da smo i tada popunjavali zahtev sa tim brojevima. Prosle godine su nam u savetodavnoj sluzbi rekli da se pisu ti crni brojevi ispod i ja se sa njima posvadjam oko toga, oni meni pocnu, kao mi smo strucnjaci, pocnu da mi se smeju i ajde ja posaljem sa tim crnim malim brojem. Posle toga okrenem u Sabac i pitam i kazu mi da treba crveni broj sa AA, ali da nije problem i ako je napisan taj crni, ispravice to oni. Kad ove iz strucne sluzbe nisam sve pobio. Uh.
 
A meni isto u Sapcu rekli da se koristi mali crni broj ispod bar koda sto pocinje sa 110. Bilo bi dobro da se i oni dogovore izmedju sebe. Dobro je sto ne prave problem, a i treba da ispravljaju, kada ne obaveste lepo narod.
 
Zato sam ja napisao oba pa nek biraju koji im treba. Nisam cuo da je neko isplacen ovih dana.
 
Znali sta za subvencije za junad predao papire 25.09.2013 za 2 komada ,ni resenja ni para a tu su za predaju?
 
koliko pomazu sa subvencijama??? bas toliko,mora da se proda do kraja marta ,a gospodin matijevic to dobro zna,i sad dragi gospodo bikove placa po 210din,naravno simentalce. uff sto je extra ta subvencija
 
Nazad
Vrh