Subvencije za tov junadi

Kad si predao ?? Mom caletu rekli da one priznanice kome je prodato i ostalo posalje tek kad legnu pare sto nas je malo zbunilo :sta: Inace ona ostala dokumentacija (pasosi itd ) predato u januaru.
 
Ajde neka neko napise sta tacno treba da se preda u Sabac kad se prodaju bikovi posto kod nas kruze razne price ako je neko predavo klanici sta sve treba poslati u Sabac..:sta:
 
1.potvrdu o zdravstvenom stanju grla overena 2.potvrda iz klanice o preuzimanju grla overena 3.ja sam poslao o kopije pasosa za grla koja su ispunila zahtev za subvenciju
 
Meni je receno da cu neku potvrdu dobiti za par dana kada predam bikove a kakvu neznam..znaci nemora se ici preko ziro racuna..:sta:
 
Kada predajes bikove, ti klanici dajes:
1. bikove
2. pasose od bikova
3. bilet tj potvrdu o zdravstvenom stanju

Od klanice uzimas:
1. prijemnicu da si bas ta grla predao (da na njoj pise recimo predato grlo rs710xxxxxxx) i posaljes kopiju ove prijemnice (za svaki slucaj kopiju)
2. iskopiran bilet koji si ti njima predao, a overen od veterinara iz te klanice

Ta dva dokumenta saljes na adresu:

Uprava za agrarna placanja
Ministarstvo poljoprivrede
Hajduk Veljkova 4-6
15000 Sabac

I na taj nacin si opravdao novac koji si dobio od drzave (10.000din po grlu)
 
Verovatno ce ti stici resenje da nesto nije u redu. A najcesti razlog (kako smanjiti broj korisnika) je taj da su poceli da obracaju paznju na to ko je potpisao zahtev.

Ako se junad vode na Marka Markovica, a gazdinstvo na Petra Petrovica, i ako je Petar Petrovic potpisao zahtev u PSSS, onda sada salju resenja gde treba da se ponovo ide u neku PSSS, pa da se ponovo popuni zahtev sa potpisom vlasnika junadi tj u nasem slucaju Marka Markovica.

Da covek ne poveruje...
 
Drugar i ja smo prošle nedelje bili u Šapcu u toj famoznoj ispostavi MINPOLJ.
Dobili smo uobičajen odgovor: čeka se rebalans budžeta a sve ostalo je urađeno.
 
Verovatno ce ti stici resenje da nesto nije u redu. A najcesti razlog (kako smanjiti broj korisnika) je taj da su poceli da obracaju paznju na to ko je potpisao zahtev.

Ako se junad vode na Marka Markovica, a gazdinstvo na Petra Petrovica, i ako je Petar Petrovic potpisao zahtev u PSSS, onda sada salju resenja gde treba da se ponovo ide u neku PSSS, pa da se ponovo popuni zahtev sa potpisom vlasnika junadi tj u nasem slucaju Marka Markovica.

Kod mene se stocni fond vodi na ocevo ime, a gazdinstvo je registrovano na mene.
Prilikom podnosenja zahteva u PSS na mestu potpisa za vlasnika zivotinja sam potpisao ocevo ime cirilicom ,a na mestu podnosioc zahteva svoje latinicom i pare su prebacene.
Doduse sa sest meseci kasnjenja.
 
Jedan momak je podneo zahtev 2 puta.
Prvi put za 7 junadi u oktobru, a drugi put u januaru za 3 grla.
Na oba mesta se oba puta potpisao on, kao nosilac gazdinstva, iako se grla vode na njegovog oca.

Dobio je novac za prvi zahtev tj za ovih 7 grla (tada kao da nisu gledali potpis), a za ova 3 mu je stiglo resenje da napravi ispravku.
 
Stiglo je danas resenje caletu da se za 5 (od 15 prijavljenjih) junadi odbija zahtev za subvenciju jer nisu 6 meseci bili kod nas (u stvari su bili ali smo zaboravili da ih prenesemo odmah nego tek posle mesec-dva). Jel to znaci da ce ubrzo da isplate subvencije za ostalih 10 koji ispunjavaju sve uslove ??
 
Stiglo je danas resenje caletu da se za 5 (od 15 prijavljenjih) junadi odbija zahtev za subvenciju jer nisu 6 meseci bili kod nas (u stvari su bili ali smo zaboravili da ih prenesemo odmah nego tek posle mesec-dva). Jel to znaci da ce ubrzo da isplate subvencije za ostalih 10 koji ispunjavaju sve uslove ??
Sad mi nista nije jasno,da li mora da telad budu prijavljena 6 meseci kod vlasnika gazdinstva da bi on nakon toga poslao zahtev i dobio subvencije,ili mora da ih najmanje 6 meseci cuva od datuma registracije na njegovo gazdinstvo do datuma prodaje?
 
Sad mi nista nije jasno,da li mora da telad budu prijavljena 6 meseci kod vlasnika gazdinstva da bi on nakon toga poslao zahtev i dobio subvencije,ili mora da ih najmanje 6 meseci cuva od datuma registracije na njegovo gazdinstvo do datuma prodaje?
Upravo ovo sto ti je Nemanja rekao. Nakon ove greske koja mi se desila, cim kupim tele istog dana idem u vet stanicu da ih prenesem :osmeh:
 
Nazad
Vrh