Subvencije za mlečno govedarstvo

Država sa premijom po litru mleka i pravi sama sebi problem jer ako ne pomuzeš litar mleka nemaš premiju. Ali ako bi davali po grlu kvartalno pa preračunaju prosek neki od 4 000 do 5 000 litara po grlu puta 7 dinara to je 0d 28 000 do 35 000 po kravi od države i uz to za umatičene 25 000 bila bi to dosta lepa cifra i onda bi subvencija bila na svom mestu a ovako pare idu a goveda sve manje.
 
Kvicoje nije ti los predlog, jos samo kad bi ga predao na skupstinsko razmatranje.U ovoj drzavi su propali giganti od firmi pa nikog nije bilo briga za to a ne za tamo nekog sitnog stocara koji ce rasprodati 2-3 krave i nece imati vise nista i bice socijalni slucaj , ovde i jeste poenta postati socijalni slucaj i primati pomoc, mnogo lakse nego raditi.
 
Imali bi na takav način sigurno više grla a time više i organskog đubriva, imali bi više teladi a verujem da i mleka ne bi bilo manje nego sada. Držanjem 2-3 krave pogotovu u ruralnim sredinama što će im bolja socijalna pomoć.
 
pogresio sam u formulaciji pitanja dal je neko dobio pare vezane za taj podsticaj i dal se zna kada ce se poceti isplacivati?
 
Koloko sam razumeo sada se dobija subvencija za sva grla tj. nema minimum 4 komada
 
sve je to ok druze samo sto ovi nasi lopovi sto se nahvalise koliko su pomogli poljoprivredi jos ni dinara nam nisu dali..
 
Nemoj da gledas tv i citas stampu , bice ti puno lakse. Poljoprivreda nije jos uvek na red treba maznuti jos koji milion i izneti ga iz zemlje, pa kad podmire svoje potrebe onda dolazi poljoprivreda na red pa tri mesta prazno pa tek onda ovo unapredjeno stocarstvo.
 
Od kada su ovi olosi poceli da unapredjuju stocarstvo u mom kraju stale pocinju da zvrje prazne.Ranije nije bilo kuce bez goveceta,sada da ne znam da zivim na selu mislio bih da sam u kakvoj varosi,sve je vise onih kojima niti kmeci,niti rice,niti kokodace po dvoristu.Nas nekolicina se jos batrgamo i mlatimo,a iz godine u godinu sve vise stezemo kais.Tako da bolje sutra za poljoprivredu bice onda kada ce kao pre dvadesetak i vise godina svaka kuca imati po koje govece i ti mali su kljuc ovakve Srbije.Ne favorizovanje samo velikih proizvodjaca,a gusenje malih i pravljenje od istih socijalnih slucajeva.Ako su nasi dedovi ziveli od iste zemlje ne vidim razlog zasto ne bismo i mi danas.Ili je bolje da damo sve Miskovicima pa ce oni brinuti o Srbiji i njenim nesrecnicima.
 
Pa kod nas je sto puta lakse izvaditi papire za coveka nego za kravu.Kad nema razumevanja ovde na forumu gde smo svi otprilike u istim problemima,cena mleka,premija i tako to.Kako onda ocekekivati razumevanje od ministarstva.Nece me cuditi da jednog dana izadje uredba da samo oni koji imaju preko sto krava imaju prava na premije.Ovako ce mnogo dobrih krava otici u klanicu.Ali koga briga za to.Kad registrujes domacinstvo upisujes broj goveda a ne dal su umaticena ili nisu.Vec mi je dosta te papirologije vadi papire za ovo vadi za ono.Kao sad ovaj popis poljuprivrednika sto jednostavno neodu u trezor i prepisui broj goveda i zemjle i ostalo ali sto moze biti jednostavno kad moze i komplikovano.
U potpunosti se slažem sa tobom.Politikom ministarstva če do kraja ostati samo umatičena grla.Pa i ta grla koja nisu umatičena jedu i treba ih lečiti i siguran sam da ima i mnogo neumatičenih grla koja su boljeg potencijala od umatičenih.
Pa valjda neumatičena grla vrede bar 10 000 ali kome pričati.
 
Rešenje je stiglo odavno.U napomeni lepo piše da će biti isplaćeno u zavisnosti od priliva sredstava a kada tačno ne zna se.
 
Koliko se sećam prošle godine je bio prvi deo oko 20. oktobra a drugi mesec dana kasnije ali po novoj uredbi mislim da ne polove ništa nego će biti sve odjednom što može da se desi da bude sve krajem novembra :sta:
 
Nazad
Vrh