Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Код нас се већ сада понашају као на дивљем западу, пре неки дан шетамо супруга, деца и ја, пролетели су поред нас камиончићем преко 100кмх. Ја им показујем да успоре они се смеју,једино ми је мило што пецају и једу рибу из смрдљивог канала па се неће дуго радовати животу и благостању у нашој земљи. Иначе реч је о Великом Бачком каналу који је проглашен за највећу септичку јаму у европи. Ту рибе као у рибњаку, а они сретни што могу да пецају до миле воље,а риба ноћу светли колико је здрава.
To ste sami napravili,Veliki Backi kanal je nesto najlepše u Evropi ali samo do Crvenke!Od pocetka,kod Bezdana i preko Sombora je cist i uredan zahvaljujuci tome sto nemamo industriju koja baca vodu u kanal :ppozdrav:
 
Što se tiče isplate subvencija...
Ništa država ne treba da uradi. Onaj ko uzima zemlju u zakup treba da potpiše ugovor, ubaci parcelu u svoje gazdinstvo i to je to - subvencije ležu njemu direktno.
E sad, to što će vlasnik zemlje možda da podigne cenu zakupa, to je nešto na šta se pristaje ili ne. To država ne može da mu zabrani, ne ovaj užasni režim, već bilo koja država. On određuje cenu, neko na to pristaje ili ne.
 
To ste sami napravili,Veliki Backi kanal je nesto najlepše u Evropi ali samo do Crvenke!Od pocetka,kod Bezdana i preko Sombora je cist i uredan zahvaljujuci tome sto nemamo industriju koja baca vodu u kanal :ppozdrav:
А из Црвенке иде малим каналићима и код Врбаса у канал се улива. Плус из Куле кожара, Етерна све ишло у те мале каналиће па се код Врбаса улива у велики канал. И нисмо ми сами криви већ држава која је то дозволили кад је казна десет пута јефтинија од филтера.
 
Jedno pre desetak godina možda i više ovde u Inđiji je bilo, napraviš ugovor i odma jedan primerak ide u poresku gde su oni sami određivali porez na dobit a reper im je bio neki ugovor gde je stavljena cena 350 evra za k. j.
 
Ima i treća kategorija: bivši profi a sad hobi. Znam ljude koji su se zaposlili i nastavili da rade zemlju...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Da pređem u neku korporaciju da radim i sve da rasprodam, a taman stavio zaštitni ram sa atestom na mog fergu, neće da može.
 
Tu se potpuno slazem, samim tim oni koji rade 2 posla imaju vece sanse da opstanu, bilo da im je poljoprivreda ili nesto drugo hobi. Imam komsije na primer koji ozbiljno rade poljoprivredu ali imaju i bravarsku radionicu, pa kad nema posla u poljoprivredi rade u radionici. Recimo da je njima hobi bravarija, to sto su profi poljoprivrednici ne znaci da ce opstati pre nego neko drugi ko je hobi poljoprivrednik a profi nesto trece..
 
Aha mislis konkretno na ove komsije, nisam siguran ali 99% nisu izasli. Ne poznajem nikoga iz blize okoline ko je bio na protestima ove ili prosle godine.. Nije ni bilo nekih opcija, najblizi su nam bili Raca i Pozarevac a kod nas nije nista organizovano. Iz prva sam mislio da pitas generalno za "hobi" poljoprivrednike da li su izlazili na proteste pa zato rekoh da znam da neki jesu.
Previse se udaljismo od teme..
 
Nazad
Vrh