Subvencije u poljoprivredi za 2019 godinu

A gde da se svrstaju ti sto nerade u firmi a imaju par hektara,ili rade u firmi ali plata kasni par meseci ti nisu svrstani

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Strasno,skroz zanimljiva tema. Jos nema dvojice da su se slozila sa bar pribliznim misljenima. Ali tako je i kod mene u okruzenju,svi sve znaju i svi se prave pametni i samo se presipa iz supljeg u prazno. (Nije mi namera nikoga da uvredim)
 
Ja mislim da tu nema nekog preteranog pametovanja. Ako su znali da prepišu evropske zakone za poreze, za tehničke preglede i kojekakve harače, neka prepišu od njih i subvencije i regresiranu naftu i biće svima makar približno potaman...
 
Eto, ja lepo napisah, ali opet svako gleda samo sebe, i svoj interes, i dok se to ne promeni, nema nama boljitka, jahace nas ovi i dalje.
 
Zelje i gluposti! Kako stoje stvari mi nismo u mogucnosti da se izborimo da budemo konkurentni sa cenama poljop. proizvoda kad ovi iz okruzenja nas poubijaju sa subvencijama.
Dokle god nemamo bar slicne subvencije mi smo pukli, pa sta vredi i raspravljati i siriti ovu temu kad nam je to samo pusta i neostvarljiva zelja slicna onoj: Srbija do Tokija, a ona sve se sve vise suzi i smanjuje isto kao i nase poljop. Subvencije!
 
Nije samo da nemamo subvencije kao u Evropi,nego imamo i jevtinije poljoprivredne proizvode od proizvođača iz Evrope.O ceni goriva neću ni da pričam,mnogo je skuplje ovde nego tamo.Dokle će ovo da ide ja stvarno ne znam,kad će se stvarno ovaj narod opametniti?Nisu problem ni veliki ni mali proizvođači.I ovi veliki ulažu ogromne pare svake godine i mole boga da ih vrate i da ponešto zarade.Problem je način na koji vlast tretira poljoprivredu.Cilj im je da svi propadnemo,zadužimo se i postanemo jevtina radna snaga,a neko drugi dođe da obrađuje naše njive.
 
Bas tako,po zamisli EU u koju ovi politicari zele da nas uvedu,nasa nam draga drzava nije predvidjena da po mesu,mleku,zitaricama i ko zna kojim jos proizvodima bude konkuret jakim clanicama unije,vec smo predvidjeni da budemo pijuni i jeftina radna snaga u fabrikama koje zagadjuju zivotnu sredini,,,ono malo sto ostane za turizam drzace tajkuni kod kojih ce opet nasa deca radito za platu koja nije dovoljna ni za mesecne racune,a zemlju ce obradjivati ko zna ko i hranitinko zna koji narod....

I da,moracemo dizati nove kredite kod mmf-a kako bi otplatili stare dugove i isplatili plate drzavnim funkcionerima i placati njihova puutovanja na kojima ce se oni sastajati sa novim infestitorima...

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nema potrebe dalje da pisem jer vecina nije shvatila sta sam hteo da kazem ,sve ovde zavisi od politike ,i nisam ja kriv sto neko radi za 200 e ili manje sami ste krivi i porobljavate se za male pare ,ovde vise nije bitno ko ce da dodje posle ovog derpe ,samo ce nastaviti njegovim stopama ovde je problem sistem a sistem cine ljudi .Kada ljudi krenu da se menjaju i pocnu da misle svojom glavom ovaj sistem ce pasti .
 
Nema potrebe dalje da pisem jer vecina nije shvatila sta sam hteo da kazem ,sve ovde zavisi od politike ,i nisam ja kriv sto neko radi za 200 e ili manje sami ste krivi i porobljavate se za male pare ,ovde vise nije bitno ko ce da dodje posle ovog derpe ,samo ce nastaviti njegovim stopama ovde je problem sistem a sistem cine ljudi .Kada ljudi krenu da se menjaju i pocnu da misle svojom glavom ovaj sistem ce pasti .
A kako se to sami porobljavaju? Jer moraju bilo sta da rade da bi mogli da prehrane familiju? Nisu svi dobili,nasledili kapital od 50-100 ha pa da imaju izbor

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Za mene svi koj imaju zemlju treba da dobiji subvencije. Koga briga dali neko radi i bavi se poljoprivredom.

Konacno neko realno da kaze. Ko bilo kome brani da radi bilo gde pored toga sto se bavi poljoprivredom? Jel to zabranjeno? Samo sto je mnogima od vas sto tupite bez veze ispod casti da rade za minimalce pa im onda drugi, koji na takve uslove pristaju jer jebiga imaju decu i moraju smetaju...
 
Baš tako. Niko nikom ne brani da se zaposli ili da radi nešto drugo pored poljoprivrede. Naročito kada su u pitanju ratari. Neka se zaposli, otvori prehrambenu prodavnicu u selu, kafanicu, trafiku, poljo apoteku, gvoždjaru, butik u gradu, nešto što će donositi nekakve prihode mesečno.
Ja sam zaposlen, stalno prva smena, više sam njiva poorao po mraku nego po danu. Ali niko me na to ne tera, jednostavno ja tako hoću. Ja ne mogu da sedim besposlen. Ali za ove kojima smetaju zaposleni, neka se zaposle pa neka vide kako je kada je lep dan za rad u polju, a ti radiš na poslu, trčiš kući da stigneš posle prve da poradiš a ono udari kiša i od posla ništa naredna dva dana. A onda kad se prosuši ti misliš da te šef pusti taj dan da ne radiš, pa te ujutru zove da dodješ na posao. Nije to baš tako lako. A da ne pričam o ljudima koji imaju stoke a zaposleni. Njima skidam kapu.
 
Pokušavaju da nas podele na sve načine stočare,ratare,voćare,zaposlene,nezaposlene.... Radim u stranoj kompaniji od 2011-e g a pre toga sam radio 15g u šećerani u Mitrovici pa posle toga još 1,5g u šećerani kod Kostića.Pokojni otac je dobio 1,5ha zemlje od njegovog oca negde 1986-e i oko 90-ih je dobio u povraćaju još 4,5ha i on je bio zaposlen ceo život u Matrozu i odatle otišao u penziju. U penziji je obrađivao tu zemlju i još smo kupili 5-6ha.Umro je 2013-e i ja sam morao to sve nastaviti.Šta sada jel treba ja da ostavim tu zemlju sada zato što sam zaposlen ili šta.Mislim da dosta njih koji ne rade a bave se poljoprivredom nije realno_Ova država samo gleda kako da uzme svojim građanima,evo pogledajte samo ovo sa regresiranim gorivom,daće 20din/l na 20ha,pa šta to znači ljudima koji rade 50,100,500ha.Zašto nisu dali to za svu zemlju znači za svaki hektar koji postoji u državi,valjda i to treba da se obradi.Problem je što mi samo ćutimo i niko neće da se pobuni a svi vide kakvo je stanje u državi a naročito u poljoprivredi,pa na zapadu im kada su neki protesti poljoprivrednika isprskaju opštinu cisternama za osoku a ovde ne smemo ni da isteramo traktore negde odmah nam pišu kazne.I onda nam je neko drugi kriv,sami smo krivi.
 
Takodje i stalno kukanje kako stocari imaju pravo preceg zakupa,a to sto nemaju ni svetak ni petak,rade mucenici po 15h dnevno da bi obezbedili hranu i namirili stoku,,, negi izgleda oni treba da se odreknu zemlje pa da svu hranu kupuju od cistih ratara po mogucstvh na sto vecu cenu.....

Sto Darko kaze niko me ne tera da radim u firmi,ali jednostavno nemam sredstava,a ni kreditne sposobnosti da radim 50+ ha zemlje,a takodje rece jedan kolega,da bi kod mene radio 100ha zemlje morao bi da obradjujem vise od pola sela i jos u dva da odem da doglavim do 100ha

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Van svake pameti je da subvencije dobija svako dali vi čujete sebe. Znam dosta slučajeva gde je zemlja izdata u zakup a zakupac je nije prijavio u gazdinstvo(već ima 20 ha prijavljenih) i zakupodavac registruje gazdinstvo i uzima subvencije kao da je on radi. Što se tiče malih plata i minimalaca mlada gospodo presecite dok je vreme(ja sam u vašim godinama preseko) uzmite kredit, kupite zemlju u vlaništvu ili u zakup paćete da vidite kako je to lepo kad se rizikuje veliki ulog a obaveze pristizu. Za većinu je ona pesma, a ja tojim po trani i prolazemi dani.
 
Ja ništa od zakupa nemam prijavljeno u gazdinstvo a imam 36 ha pod zakupom. I pola tih kojima ja plaćam zakup koriste subvencije.
Ja radim u EPS-u, za sasvim korektnu platu za ovu zemlju, a to imam jer sam istovremeno studirao na državnom univerzitetu u Beogradu i ujedno radio zemlju, trčao svaki vikend kući i radio, nisam bančio po splavovima. Borio sam se i borim se i dalje. Tako da svako treba da se bori za sebe. Ako hoće, treba, može neka se zaposli, ako neće ne mora... Šta sad, meni koji sam zaposlen treba da smetaju ovi što rade 200-300 hektara... ne smeta mi brate niko. Svako neka se bori za sebe, naravno mislim na poštenu borbu, čistog obraza.
 
Nazad
Vrh