Subvencije u poljoprivredi za 2019 godinu

Kolega tesla nebi se baš složio u potpunosti sa vašim postom, ipak nismo svi u istom košu jer većina nas nema rezervnu varijantu a godina je duga.
 
da li bi zaposleni morali placati manji porez na imovinu kao i naknadu za vodoprivredu. da li akciza za gorivo koju plati zaposleni ide negde drugde ili u isti budzet.
 
Vodoprivreda je vezana za povrsinu zemljista(ko ima vise vise i placa),gorivo se takodje trosi po jedinici povrsine(ko ima vise vise i placa tj. kupuje),porez na imovinu se placa od toga sta imas(ko ima vise vise placa).....Adamov lupas malo.
 
Normalno da ovde polovina lupa nemozemo porediti nekog ko je zaposlen i ko uzgred radi poljoprivredu sa onim ko je cist poljoprivrednik tj od toga zivi ,takodje u tu grupu spadaju i penzioneri (sto si radio radio si sad si u penziji ),za te ljude ne ni trebale biti subvencije ili bi bile male ,da bi se isforsirao pravi poljoprivrednik koji zivi samo od zemlje.Mozda ce ovo mnogima da smeta ali takav bi sistem trebao da bude navodim primer nevezano za poljoprivredu slavica djukic dejanovic koja radi tri posla njoj je lepo a to sto bi neko drugi mladji mogao da radi 2 druga posla nema veze e isto tako je u pojloprivredi nemozes raditi u nekoliko grana proizvodnje i da ocekujes pomoc i subvncije .
 
Tako je, meni koji primam minimalac treba ukinuti i ove bedne subvencije da se ne obogatim ne zasluzeno jer radim vikendom dva sata zemlju..vi lupate malo vise, a kako vidim i sami ste bili zaposleni ranije dok ste bili mladji kao sad ja.
 
mnogo se lupa ovde. samo ovo da kazem vi sto placate pio vise treba da se plasite velikih tajkkuna oni ce vas progutati jer oni dobijaju najvise. a mali ce ostati mali mozda prezive ove tranzicije bez ikakvi subvencije .a 20din po litri nije vredno cak ni ovde pisati i lupetati da ne kazem svadjati
 
Nije stvar da li neko radi u firmi ili ne,stvar je da je nekima i 100ha malo,pa ako bi mogo da uzme i od ovog sto radi 20ha tu zemlju,jer se od 20ha ne moze ziveti,a i onako prima platunu firmi pa koji ce mu ku.... zarada od tih 20ha .....

Ja radim u firmi i pre nego sto odem u firmu na posao mamirim 20krmaca,50 tovljenika i 10 junada,pa odem u firmu,pa posle posla u firmi opet namirim tu stoku i pored toga obradjujem jos 17ha zemlje.... Jbg nije mi ostavio deda 50-100ha pa da se kircim,nije ninotac uspeo da zaradi,tast takodje,a ni dalji rodjak ostavio u vlasnistvu.... Krenuo sam sa 2ha svoje zemlje i 2 u zakuo ,2 krmace i 8 junadi,traktor,prikolicu i plug,to sam nasledio od oca i krenuo,radim brale po 15h dnevno da stvorim neki mantrag....

I kad taj mali mucenik zaradi 200e po ha,neko sa 100ha zaradi 20 000e, i sigurno isto zive... Jer mali ima platu kod gazde od 2500e na godisnjem nivou,to su pare bre...

Nego sto rece neko od kolega rece " sit gladnom ne veruje"

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Za mene svi koj imaju zemlju treba da dobiji subvencije. Koga briga dali neko radi i bavi se poljoprivredom. Evo recimo ja pored 60kj mogao bi i da radim negde i sve da stignem.
Baća lako je tebi kad imaš tatu:osmeh:, a ja se mučim od moje 15-e sam. Kao mlad radio sam četiri posla kako bi preživeo one 90-e godine i održao domaćinstvo i podigao ga na neki viši nivo.
 
Ako treba da se uradi selekcija da samo ko radi poljoprivredu dobije subvenciju nemam nista protiv, ali nek se ide do kraja pa dobija samo ko je zavrsio poljoprivrednu skolu ili fakultet.
Ovako se zemljom bavi mnogo ljudi iz razno-ranih razloga, neko sto voli, neko sto nema firmu gde bi mogao da radi, neko jer je plata premala, neko pere tudje pare kroz zemlju ...

- - - - - - - - - -

Baća lako je tebi kad imaš tatu:osmeh:, a ja se mučim od moje 15-e sam. Kao mlad radio sam četiri posla kako bi preživeo one 90-e godine i održao domaćinstvo i podigao ga na neki viši nivo.
Ime zato si ti napravio lepu podlogu svom sinu. :ppozdrav:
 
Ako treba da se uradi selekcija da samo ko radi poljoprivredu dobije subvenciju nemam nista protiv, ali nek se ide do kraja pa dobija samo ko je zavrsio poljoprivrednu skolu ili fakultet.
Ovako se zemljom bavi mnogo ljudi iz razno-ranih razloga, neko sto voli, neko sto nema firmu gde bi mogao da radi, neko jer je plata premala, neko pere tudje pare kroz zemlju ...
:ppozdrav:
znaci imamo vise pravaca za podelu profi koji rade samo ratarsrtvo,profi koji rade ratarstvo i stocarstvo,oni koji imaju srednju ili neku drugu poljoskolu i naravno oni koji rade u firmi jer su previse mali i sitni
jbt ovaj av nas je razjebao skroz na skroz :ppozdrav:
 
Ime zato si ti napravio lepu podlogu svom sinu. :ppozdrav:

А њему сутра може да буде и то недовољно и мало па да пожели и да оде преко.Није ствар колико ко има и са колико се креће.Здрава глава и свест су најбитнији као и темељ куће што је основа кад су они добри онда нема бриге. Зато памет у главу са том нашом децом...
 
Nazad
Vrh