Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Vodi on evidenciju za sve.Ko je sta kupio,pa kad je kupio,sta je ko dobio i za sta konkurisao.I onda ako si slucajno nesto kupio a kukas kako su subvencije male eto njega sa svojim opaskama i komentarima.Kad bi o sebi vodio racuna koliko o drugima daleko bi dogurao.
Tezak covek sam sebi.Ujutru mrzi sebe sto je ziv a do podne pride i ceo svet.
 
Vodi on evidenciju za sve.Ko je sta kupio,pa kad je kupio,sta je ko dobio i za sta konkurisao.I onda ako si slucajno nesto kupio a kukas kako su subvencije male eto njega sa svojim opaskama i komentarima.Kad bi o sebi vodio racuna koliko o drugima daleko bi dogurao.
Tezak covek sam sebi.Ujutru mrzi sebe sto je ziv a do podne pride i ceo svet.
A onda nemojte da iznosite javno šta ste kupili jer uvek neko gleda. Dobronameran savet.
 
Na jedno gazdinstvo moze i 10 masina samo da ne prebacis limit. Ne secam se koliki je, ali nije mali. I ne moraju da su sve masine od jednog prodavca.

Limit je 6000000.00 a najvise mozes da dobijes 3000000.00

- - - - - - - - - -

A onda nemojte da iznosite javno šta ste kupili jer uvek neko gleda. Dobronameran savet.

Niko ne iznosi sta je kupio da bi se dzekirao i hvalio. Podjem prvo od sebe, kad nesto kupim okacim na forum da bi podelio sa svojim kolegama,da prodiskutujemo i udelimo neki savet jedni drugima.
90% nas masine kupi iz preke potrebe i to na kredit.
 
Postovane kolege, ima li neko informacije, da li ce biti subvencije na kupovinu novih traktora? Inace bavim se stocarstvom, imam 27 godina i placam PIO, pa me zanima da li ima nesto od toga ili da trazim da kupim nekog polovnjaka. hvala unapred
 
da li neko zna koji uslovi su za povracaj 40 posto za kupovinu umaticenog stada ovaca?(pio,minimum grla,i duge obaveze)
 
Darko ,mislim da imas sve uslove za subvencije u 2017 god,raspitaj se malo ,procitaj na googl za uslove,i moj sin ima toliko godina ,ali je u radnom odnosu
 
deni89 ja ne znam ko je tebe prozvao,tj cini mi se da u postu nema nicije ime ili bilo sta.A nisam znao da je selo Lokve spalo na 2 stanovnika..
Diklofen e to sto si napisao procitaj kad pocnes da kukas i kmecis gde su nase pare...Ovamo se mulja kako moze a kuka se na sva usta..Nikog ja ne prozivam nego samo one koje kmece svaki dan na forumu,a ovamo otimacina i muljanje haos,a ko o cemu vojnik o skracenju a kurva o postenju.
 
Raspitujem se druze stalno, ali je sve nejasno. koga god pitam niko ne zna pravo stanje stvari
 
Ništa nije muljanje dok je u zakonskim okvirima ove zemlje. Ako imaš mogućnost da registruješ 5 gazdinstava i to učiniš, tj. država ih registruje - to nije muljanje. To je slalom po zakonskim regulativima koje je donela sama država.
 
I svi muljamo u zakonskim okvirima.U tim okvirima se odlije poprilično novca.Dobro je da mi uopšte i funkcionišemo u zakonskim okvirima.Sami od sebe uzimamo a posle drvlje i kamenje.Uzimamo i od naše dece kojaće biti još zaduženija od nas samo nismo toga svesni.
Uzimajte ljudi dok ima i dok može da se mulja.Mi smo bure bez dna (bar mislim)
 
Šta pričate vi? Pa država ima sve mere u svojim rukama. Ona propisuje pravila, raspolaže novcem iz budžeta koji mi punimo, ona kažnjava... Sve što država propiše, mi treba da poštujemo i igramo po njenim pravilima. U svakoj državi sveta stanovništvo, poštujući propise, gleda kako da prođe što povoljnije. U svakoj.
 
Ma nisi u pravu, "muljanje u zakonskom okviru" postoji u Srbiji.Očigledno je nekima dosadni i znaju šta znači ova i ona strana zakona pa bi da izmisle neku treću.
 
Sustina je da i ako trazimo nesto to je samo ono sto svugde ima. I nismo trazili da dobijemo subvencije najvece koje postoje u drugim zemljama nego samo da nisu mizerne i potcenjivacke kao nase. Neko je mozda moralista i nece da koristi pogodnosti koje nude zakoni, a koji mozda neide svima na rurku. Nekog ne mozes naterati da uzme kredit ma koliko bio povoljan i ko mu je onda kriv? Ko ruku da mu seces kad mu pricas o pogodnostima.To je otprilike kao ubedjivanje da li cemo sejati domace ili strano. Neko tera jedno pa tapka u mestu, a ovi sto seju drugo davno su uvideli razliku, ali zato ovi prvi na sva usta popagiraju svoju tvrdoglavost.
 
Subvencije u državi Srbiji su kontraproduktivne i treba ih ukinuti takve kakve jesu dosad bile, ja uzimam ono što mi pripada ali znam da na kraju sve to samo prodje kroz moje ruke ili račun ali nikakve vajde, , subvencije pomažu trgovce ili proizvodjače repromateijala da što više zarade i stvaraju medjusobni jaz i nejednakost izmedju poljoprivrednika kao i razni konkursi ili mogućnost povraćaja mehanizacije jer favorizuju jednog naspram drugog, ako već postoji bilo kakvo davanje od strane države treba da bude za sve ili nema za nikog , i takodje treba da postoji više vrsta ograničenja jer država treba da ima sveobuhvatnu politiku a ne ad forme zakone i uredbe!
 
Eto sad mogu svi sve da koriste od subvencija preko povoljnih kredita do povracaja za mehanizaciju, opremu i slicno.
 
Prvo treba imati da utrčiš a složićemo se da nemaju svi a drugo,što to mora biti nova mašina.Nekom će biti potrebna jedna sezona il dve da se amortizuje a šta će oni kojima treba 10 godina.
 
Nazad
Vrh