Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Oni podaci što je postavljao dr gruja ili su se izmijenili malo ili neznam , uglavnom u Ru i Bg su prilično veće subvencije po ha po podacima koje sam gledao juče a mogu i naći zvanični dokument ako treba , kod njih je oko 200e/ha .
 
Nemoj da se trudis Momo naci nista o njima, oni a i vecina drugih zemalja su propale u odnosu na nas ako pitas vecinu nasih gradjana, nego vidi ti jos koliko ce nama skinuti od ove crkavice nas poglavica!!!
 
Što lepo Udruženja poljoprivrednika ne izađu sa zahtevom da se subvencije recimo povećaju na 150E (kroz repromaterijal)-bez direktnih davanja.Vreme je da se drmaju malo nadležni.A šta mi radimo-seckamo malo švargle,malo kobasice,malo čvaraka...
 
Kod nas su udruzenja poljoprivrednika tuzila ministarstvo ustavnom sudu i trazili blokadu budzeta ako se neispostuje obecani procenat budzeta za poljoprivredu . Bolje ista nego nista
 
Oni podaci što je postavljao dr gruja ili su se izmijenili malo ili neznam , uglavnom u Ru i Bg su prilično veće subvencije po ha po podacima koje sam gledao juče a mogu i naći zvanični dokument ako treba , kod njih je oko 200e/ha .
Kolega nisi pročitao datum to je informacija iz 02. oktobra 2010.g.:ppozdrav:

15741238_1876476189254825_3105004345442799073_n.png
 
Vidim da je razvojni fond izasao sa kreditnim linijama za poljoprivredu.Kamate nisu strasne ali sto se tice papira koji ti trebaju prebrojao sam preko 20 stavki.E sad zamislite koliko treba muke,vremena,znanja i svega ostalog da covek sve to pribavi.Te ovaj papir,te onaj.Nisam ne skolovan ali nema sanse da ja to sve shvatim sta koji papir.Sad zamislite nekog starijeg koji se uopste ne razume u internet i ostalo_Ovde ti treba 2 advokata da ti sve papire povade.Straaasno.Zar ne moze jednostavno:potvrda da nisi duzan porez,potvrda o gazdinstvu i hipoteka.Pa sta hoce vise.Ne platis-uzmu ti zemlju,traktor... i eto im garancije.Ludilo.A mozete zamisliti sve nase ,,ljubazne" salterske radnike(cast izuzecima) i njihovu nervozu,dok njih sve savatate po pauzama i pijacama proce mesec dana.
 
Što komplikovanija procedura ....manje korisnika, ..veća šansa da pare odu gde ne treba ili prema svojim bližnjim, prijateljima , ili poznanicima, inače je obavezno učešće 20%
 
Vidim da je razvojni fond izasao sa kreditnim linijama za poljoprivredu.Kamate nisu strasne ali sto se tice papira koji ti trebaju prebrojao sam preko 20 stavki.E sad zamislite koliko treba muke,vremena,znanja i svega ostalog da covek sve to pribavi.Te ovaj papir,te onaj.Nisam ne skolovan ali nema sanse da ja to sve shvatim sta koji papir.Sad zamislite nekog starijeg koji se uopste ne razume u internet i ostalo_Ovde ti treba 2 advokata da ti sve papire povade.Straaasno.Zar ne moze jednostavno:potvrda da nisi duzan porez,potvrda o gazdinstvu i hipoteka.Pa sta hoce vise.Ne platis-uzmu ti zemlju,traktor... i eto im garancije.Ludilo.A mozete zamisliti sve nase ,,ljubazne" salterske radnike(cast izuzecima) i njihovu nervozu,dok njih sve savatate po pauzama i pijacama proce mesec dana.
Ovo što si napisao oni znaju i namerno komplikuju život jer će mnogi u startu odustati.I ja sam među njima.
 
Ja sam hteo uzeti kredit od pokrajinskog fonda za razvoj za kupovinu zemljista.Odustao sam odmah po citanju konkursne dokumentacije.Kamata je dobra,rok nije los ali sve ostalo je katastrofa.
 
Verovatno i ja.Jednostavno hoce da komplikuju i to je to.Bas me interesuje kako je u drugim zemljama.Kod nas se svaki ministar pravi pametniji od prethodnog.Evo vam pare ,dajemo vam ali mi donesite kao obezbedjenje kamen sa meseca star 3 dana.
 
Ja sam gledao kratkoročne kredite,u Intesi i u fondu za razvoj,i ladno intesa izađe povoljnija,jer fond i za kratkoročni kredit traži hipoteku,što odmah podiže komplet troškove,imaju i fiksne troškove,+ sve papire moraš sam da skupljaš.Kad se sve sabere više uzmu nego intesa koja do 600000 ne traži hipoteku.Ja ne znam u kojoj državi to ima da domaći fond za "razvoj" uzme više nego strana banka.
 
Nešto sam bio načuo i ranije, a skoro sam i na Obrenovačkoj tv Mag video najavu da će grad Beograd, za poljoprivrednike koji žive u opštinama koje pripadaju gradu, raspisati u februaru konkurs za subvencije za nabavku novih traktora do 60 kw ( ne samo voćarski ) , a da će uslov biti da se obrađuje minimum 3 ha i da će subvencija iznositi 80% od cene , bez PDV-a. Takođe će subvencionisati i plastenike 80%, nabavku steone junice a uslov će biti jedini da se ne proda 5 god, i mislim da su pominjali traktorske priključke, recimo kosačice će isto subvencionisati 80%....
 
Nazad
Vrh