Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Peet za mene se ne jedi. Bojceticu tacno kao sto ti kazes mnogo je teze sa 10 skociti i na 15kj, nego sa 100 na 200kj. Caleta je ubilo sto je verovao da ce dobiti plate radeci nekoliko godina bez iste, a redovno placao poreze, nije hteo da licitira za druge kad mu se nudilo tudje. Sad je puno lakse trosak oko fakulteta skinut sa vrata i idemo malo po malo.
Shale i ja smo dobri bili i ostajemo uzivo, ovo ovde je persiranje spram price u realnom zivotu. :osmeh:

Onda dobro.
 
mora biti bar tri grupe u poljoprivredi ... prva do 10 h. svi u socijalni program zatim druga grupa od 10 do 100 h. razvojni program i treca preko 100 h. svaki hektar preko 100 extra porez. preko 500 h. ne racunam u poljoprivredu...

Upravo tako_Ovi filozofi što se profesionalni bave poljoprivredom ne treba da dobiju subvencije,jer su veliki.Koliko ja shvatam subvencije treba da budu pomoć malim gazdinstvima a ne onima koji imaju stotine i hiljade hektara,i to država treba da odredi i kaže,subvencije dobijaju gazdinstva koja imaju do 5,10 ha i nikakav Pio za njih da ne bude uslov.
 
U Skandinavskim zemljama se visina subvencija isplacuje po grupama. Postoje grupe u zavisnosti u kom delu zemlje radis poljoprivredu, nizija, brdski ili brdsko-planinski predeo ili kako vec, zaboravio sam a slusao sam na jednom predavanju... Evo, sad mozete i oko ovoga da se svadjate.
 
Opet bolna tema-Profi i Hobi.
Kako neko može sam sebe svrstati u poljoprivrednike iz razloga što mu je to osnovno zanimanje.Osnovno zanimanje kao škola ne postoji.Ko je završio poljoprivrednu školu ili fakultet ima pravo da sebe zove poljoprivrednikom i to sa punim pravom.
Svi ti što sebe smatraju poljoprivrednicima su do juće bili u nekoj firmi iz koje su isterani kao tehn.višak (čast izuzecima) i kao plaćaju PIO (koji plaća svaki građanin koji je u bilo kakvom radnom odnosu).Ko da je plaćati PIO preko poljoprivrede privilegoja.
 
Upravo tako_Ovi filozofi što se profesionalni bave poljoprivredom ne treba da dobiju subvencije,jer su veliki.Koliko ja shvatam subvencije treba da budu pomoć malim gazdinstvima a ne onima koji imaju stotine i hiljade hektara,i to država treba da odredi i kaže,subvencije dobijaju gazdinstva koja imaju do 5,10 ha i nikakav Pio za njih da ne bude uslov.
Potpisujem kao i laufera sa tri grupe...
 
Kako možete da klasifikujete SAMO po površini? Koliko zemlje obrađuje i koliko po 1ha godišnje ulaže ratar, a koliko povrtar? Ja u 1ha jagoda uložim 15k evra, koliko je ulaganje u 1ha kukuruza? Nije to tako jednostavno i crno/belo. A da treba napraviti strategiju i nje se čvrsto držati, bez obzira ko je na vlasti - apsolutno treba!
 
Posto ste vecina za to da subvencija bude u kategoriji socijalne pomoci jer ste za to da ih svi dobijaju, kako cete onda spreciti da tu socijalu dobijaju advokati, sudije, doktori, profesori razni direktorcici i sefovi jer i oni dobijaju te bedne subvencije koje im nista ne znace jer slucajno imaju zemlju, a neki od njih ni neznaju gde se nalazi. Sto se tice rasprave izmedju nasa dva studenta to je rasprava izmedju jednog koji hoce iskljucivo da se bavi poljoprivredom i drugog koji hoce da bude polutan. Dva skolovana momka, a toliko razlike u razmisljanjima. Koji ce dalje dogurati?
 
Kako možete da klasifikujete SAMO po površini? Koliko zemlje obrađuje i koliko po 1ha godišnje ulaže ratar, a koliko povrtar? Ja u 1ha jagoda uložim 15k evra, koliko je ulaganje u 1ha kukuruza? Nije to tako jednostavno i crno/belo. A da treba napraviti strategiju i nje se čvrsto držati, bez obzira ko je na vlasti - apsolutno treba!
Pa ni dobit nije ista. Tvoja je sigurno bar 30 puta veca i za obradu ti je dovoljan i 539 sa par laksih prikljucaka dok su u ratarstvu ulaganja u mehanizaciju malo ozbiljnija ako hoces dobar prinos.
 
Kako možete da klasifikujete SAMO po površini? Koliko zemlje obrađuje i koliko po 1ha godišnje ulaže ratar, a koliko povrtar? Ja u 1ha jagoda uložim 15k evra, koliko je ulaganje u 1ha kukuruza? Nije to tako jednostavno i crno/belo. A da treba napraviti strategiju i nje se čvrsto držati, bez obzira ko je na vlasti - apsolutno treba!

A kolika je tvoja zarada na 1ha,a kolika je zarada ratara po hektaru?Nije crno-belo.
 
Upravo tako, nije crno/belo. Drugar je kupio plastenik i platio za 1ha 135k evra, juče mu je stigao. Međutim, ljudi od struke to sve mogu poprilično realno i pošteno da odrede, samo ako se ima volje.
 
Nazad
Vrh