Subvencije u poljoprivredi za 2017 godinu

Sramo sta neki clanovi pisu. Vi biste bili gori od ovih na vlasti samo da mozete! Sta sad ljudi koji rade u firmi i 10kj njima treba zabraniti da se bave poljoprivredom a vama treba tu istu zemlju dati u zakup. Onda sugerisete da se bave vocem i povrcem? Sto se vi ne bavite vocem i povrcem, vec samo gledate da radite ratarstvo i sa sto vecim traktorom! Ja radim oba i tvrdim da ratarstvo je laka lova spram voca i povrca. Fuj sta pisete i kako zelite da komsiji crkne krava.
 
To slana voda isprala... I samo ću ti još ovo reći, niim izazvan si me bezveze prozivao, neznam zašto, mora da si mi nešto ostao dužan...
Naprotiv,ti i ja smo u skoro istim pozicijama. Vidis da je zemlje sve manje, srecom imaces fakultet koji medju retkima nudi zaposlenje posle studija. Svoju zemlju uvek stignes da poradis i arendu posle posla i vikendom, cinjenica je da brat i cale vecinu porade, ne zaleci se puno u tu zemlju kuci bice njake kad dodju snajke pa svaka hoce svoje.
 
sa kojih svih strana??? da nije mozda iz makedonije i slovenije naseljavano?? i gospodine nije svaki nemac nacista! kao sto nije ni svaki srbin cetnik.. znas neko ljude gleda i ljudski...

Eh, hvala Bogu, neko i normalan da se ukljuci.
Da ne pravimo vise :off_topic:.
I Vi mladi, da batalite vise to vredjanje (NA i Shale). Pa vi ste vrsnjaci, a ovde se odnosite jedan prema drugom kao da ste protivnici, i to zestoki.
 
Gluposti teške, kako mislite da živim samo od poljoprivrede sa 4h zemlje na 1200 metara nadmorske visine. Ja bi prvi voleo da mogu da živim od toga da ne moram da idem da radim...
Tacno je da ne mozes da zivis od 4ha zemlje, zato radis u firmi i poljoprivreda ti je dodatno zanimanje. Druga stvar i da dobijes subvenciju opet se nista nece promeniti jer ni tada neces moci da zivis od tih 4ha i poljoprivreda ce ti i dalje biti dodatno zanimanje. Tebi niko ne brani da obradjujes zemlju. Trece. Kada popunjavas neki formular i ima rubrika ZANIMANJE sta upises? Poljoprivrednik? Neverujem. Kada bi ti decu u skoli pitali sta ti je tata verovatno se ne bi izjasnila da si poljoprivrednik. Sto se tice traktora od 50000E niko to nikom nije poklonio sve je to uglavnom kreditima isplaceno. Ako mislis da je jednostavno digni ga i ti paulozi u np. vocnjak. Tu nije uslov PIO. Dobijes povracaj sto ga ogradis, povracaj za sadnice, povracaj za atomizer i pratecu opremu pa na 50000E dobijes 40% povracaj. Sta ces vise? Al treba imati petlju, a ne samo pricati jer tada bi morao da napustis firmu jer ne bi mogao da stignes da radis 4ha vocnjaka........ a u sebi razmisljas jebo vocnjak kad ja nemam mesecni prihod.

- - - - - - - - - -

Sramo sta neki clanovi pisu. Vi biste bili gori od ovih na vlasti samo da mozete! Sta sad ljudi koji rade u firmi i 10kj njima treba zabraniti da se bave poljoprivredom a vama treba tu istu zemlju dati u zakup. Onda sugerisete da se bave vocem i povrcem? Sto se vi ne bavite vocem i povrcem, vec samo gledate da radite ratarstvo i sa sto vecim traktorom! Ja radim oba i tvrdim da ratarstvo je laka lova spram voca i povrca. Fuj sta pisete i kako zelite da komsiji crkne krava.
Niko im ne brani da rade zemlju.
 
Ima tata dobru mazalicu kad za 10godina od jednog traktora dogura do 3, a od 0 kombajna uspe tek do 2 da dogura.
Sta ti sad ovo znaci? Kakvu mazalicu kad je jedan traktor 1982 god. drugi 1988 a treci 1991god. Kombajni Zmaj oba i to dobro stari! Pa ti ako ni toliko nisi mogao da mrdnes a sve po dva posla, onda stvarno treba da se brines!
 
ne mogu da verujem sta se ovde pise . otprilike treba da je sramota onog sto mu je tata dao 100 kj. a jos gore sto je on sam sposoban pa to udvostrucio.
 
Nort je 91-93 godiste, kako da se mrdne sa 25 godina zivota? Studirao je, ako nema ambicioznog oca, nije se ni mogao maknuti. A bicemo Peet ti i ja svedoci da Nort sa njegovom sposobnoscu ce daleko dogurati.

@laufer
Od 100kj napraviti 200kj i nije neka nauka. Veca je nauka od 10kj napraviti 20kj jer u oba slucaja imas troskove zivota koji su konstantni i na 100kj i neutic ni blizu koliko na 10kj.
 
Tacno je da ne mozes da zivis od 4ha zemlje, zato radis u firmi i poljoprivreda ti je dodatno zanimanje. Druga stvar i da dobijes subvenciju opet se nista nece promeniti jer ni tada neces moci da zivis od tih 4ha i poljoprivreda ce ti i dalje biti dodatno zanimanje. Tebi niko ne brani da obradjujes zemlju. Trece. Kada popunjavas neki formular i ima rubrika ZANIMANJE sta upises? Poljoprivrednik? Neverujem. Kada bi ti decu u skoli pitali sta ti je tata verovatno se ne bi izjasnila da si poljoprivrednik. Sto se tice traktora od 50000E niko to nikom nije poklonio sve je to uglavnom kreditima isplaceno. Ako mislis da je jednostavno digni ga i ti paulozi u np. vocnjak. Tu nije uslov PIO. Dobijes povracaj sto ga ogradis, povracaj za sadnice, povracaj za atomizer i pratecu opremu pa na 50000E dobijes 40% povracaj. Sta ces vise? Al treba imati petlju, a ne samo pricati jer tada bi morao da napustis firmu jer ne bi mogao da stignes da radis 4ha vocnjaka........ a u sebi razmisljas jebo vocnjak kad ja nemam mesecni prihod.

- - - - - - - - - -


Niko im ne brani da rade zemlju.


COCI nije mu poljoprivreda dopunska vec ono drugo
 
Isto je poljoprivrednik koliko i ti sto si studet pa radis zemlju, majka ti je zaposlena, brat i tata samo zemlju rade. Jutro je jutro obradjeno i isto trosi repromaterijala kao i od onog ko je zaposlen ili nezaposlen.
Da li je uopste neko nekad pitao ljude koji rade po 2 posla da li bi se trajno preorijentisali na zemlju kad bi dobili te subvencije ? Najlakse je otpisati te ljude.


Gresis nije isto evo dacu ti primer ,onaj ko radi u preduzecu nije cist poljoprivrednik ,veci ima i drugi izvor prihoda ,isto tako ogranicio bi penzionerima primanje subvencija jer ih drzava vec subvencionise sa penzijama,a taj novac bih iskoristio i davao podsticaje mladim poljoprivrednicima,isto tako ovi koji rade u firmama nebi imali pravo na subvencije.Po pravilu samo cist poljoprivrednik bi trebalo da dobija subvencije od drzave jer on nema drugi izvor prihoda .
 
Nort je 91-93 godiste, kako da se mrdne sa 25 godina zivota? Studirao je, ako nema ambicioznog oca, nije se ni mogao maknuti. A bicemo Peet ti i ja svedoci da Nort sa njegovom sposobnoscu ce daleko dogurati.
Peet za mene se ne jedi. Bojceticu tacno kao sto ti kazes mnogo je teze sa 10 skociti i na 15kj, nego sa 100 na 200kj. Caleta je ubilo sto je verovao da ce dobiti plate radeci nekoliko godina bez iste, a redovno placao poreze, nije hteo da licitira za druge kad mu se nudilo tudje. Sad je puno lakse trosak oko fakulteta skinut sa vrata i idemo malo po malo.
Shale i ja smo dobri bili i ostajemo uzivo, ovo ovde je persiranje spram price u realnom zivotu. :osmeh:
 
moze cist paor da dobija, ali ajde onda ovako ako vec se stedi i nema para za sve... daj onda da se ne pomaze niko ko ima vise od 20ha i ko ima novu meh.. kad vec stedimo i ocemo da pomazemo daj da se pomazu kako kazete cisti paori ali mali paori... ali istinski da se pomazu.
 
Ne treba da se vidi kome je osnovno zanimanje nego da se vidi ko je poljoprivrednik a ko je poljoprivredni biznismen.pa da se poljoprivrednici pomognu a biznismeni da se oporezuju.
 
Naprotiv,ti i ja smo u skoro istim pozicijama. Vidis da je zemlje sve manje, srecom imaces fakultet koji medju retkima nudi zaposlenje posle studija. Svoju zemlju uvek stignes da poradis i arendu posle posla i vikendom, cinjenica je da brat i cale vecinu porade, ne zaleci se puno u tu zemlju kuci bice njake kad dodju snajke pa svaka hoce svoje.

Grešiš NA mnogo, i to me čudi, mislio sam da me znaš bolje, ali očigledno da ne, izgleda da se nismo dovoljno družili u studentskim danima... I druga stvar, ja mogu sa mojim životom da radim šta hoću i da ga organizujem kako hoću, a da ću biti u pravu sa nečim teško je reći...

Drugo zadnjih 5 godina kako smo burazar i ja preuzeli, ćale se postepeno sve više sklanja, i ostavlja nama da tako kažem gazdujemo (a znaš na šta mislim kad to kažem), a kao što si rekao ja sam još uvek student...
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna hoće li ostati mučene 4 hiljade po hektaru ili se u sklopu stalne štednje potpuno ukidaju?
 
Gresis nije isto evo dacu ti primer ,onaj ko radi u preduzecu nije cist poljoprivrednik ,veci ima i drugi izvor prihoda ,isto tako ogranicio bi penzionerima primanje subvencija jer ih drzava vec subvencionise sa penzijama,a taj novac bih iskoristio i davao podsticaje mladim poljoprivrednicima,isto tako ovi koji rade u firmama nebi imali pravo na subvencije.Po pravilu samo cist poljoprivrednik bi trebalo da dobija subvencije od drzave jer on nema drugi izvor prihoda .

Jel to Vucic licno pise ?? Drzava subvencionise penzijama ?? Kao da su penzije uvedene od kad je ove vlasti, pa ljudi su proveli svoj vek uplacujuci razne doprinose u fondove i ta penzija je samo vracanje dela novca koji su ljudi uplatili, a jos im i smanjuju kako se kome prohte.

Proizvodnja treba da bude subvencionisana, a ne pojedinac.

Sad je 20-og Jovan Shale druzicemo se na slavama tu u NSu kod nasih drugara.
 
Jel to Vucic licno pise ?? Drzava subvencionise penzijama ?? Kao da su penzije uvedene od kad je ove vlasti, pa ljudi su proveli svoj vek uplacujuci razne doprinose u fondove i ta penzija je samo vracanje dela novca koji su ljudi uplatili, a jos im i smanjuju kako se kome prohte.

Proizvodnja treba da bude subvencionisana, a ne pojedinac.

Sad je 20-og Jovan Shale druzicemo se na slavama tu u NSu kod nasih drugara.

Pa nastaviti uživo divane...

- - - - - - - - - -

Sramo sta neki clanovi pisu. Vi biste bili gori od ovih na vlasti samo da mozete! Sta sad ljudi koji rade u firmi i 10kj njima treba zabraniti da se bave poljoprivredom a vama treba tu istu zemlju dati u zakup. Onda sugerisete da se bave vocem i povrcem? Sto se vi ne bavite vocem i povrcem, vec samo gledate da radite ratarstvo i sa sto vecim traktorom! Ja radim oba i tvrdim da ratarstvo je laka lova spram voca i povrca. Fuj sta pisete i kako zelite da komsiji crkne krava.

O mu ti druže pričaš? Ko priča da se nekom nešto zabrani? Ovo je tema o subvencijama u poljoprivredi i ako sam ja započeo sve ove komentare, a jesam, samo sam pri stavu da subvencioniše onaj pojedina kome je poljopreivreda osnovna delatnost, a ovde kao što je neko napisao svako gleda iz svog ugla, a naravno nismo svi isto, pa eto polemike, da nekažem rasprave...
 
Jel to Vucic licno pise ?? Drzava subvencionise penzijama ?? Kao da su penzije uvedene od kad je ove vlasti, pa ljudi su proveli svoj vek uplacujuci razne doprinose u fondove i ta penzija je samo vracanje dela novca koji su ljudi uplatili, a jos im i smanjuju kako se kome prohte.

Proizvodnja treba da bude subvencionisana, a ne pojedinac.

Sad je 20-og Jovan Shale druzicemo se na slavama tu u NSu kod nasih drugara.


Necu sad da pisem sta i kako znam tacno sta sam napisao i stojim iza toga ,a evo vidim kako nam ide lepo u poljoprivredi od evrope smo daleko 1000 godina .Svako dobro
 
Sve mi je jasno,al kad procitam postove ovog Pere(peeta ili pita il sta je vec ko zna)oplacem od smeha.PA STO NE RECE SVOM TATI da ti ne prevodi gazdinstvo,sve duplo uzimas,a jedno domacinstvo a drzis slovo coveku koji ima 4 h zemlje u nekom sodomu.Kupio bi ti i noviji traktor i kombajn al te jebe zemlja sto kupujes stalno..Pametan si ti,kao sto rece radashin da sam vlast...
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh