Subvencije u poljoprivredi za 2016

Znaci ipak greska veterinara...
Samo sto kod nas u nasoj vet. stanici je praksa da uz zdravstveno uverenje izdaju sva cetiri primerka vlasniku zivotinje ,kad utovari junad vlasnik daje te primerke kupcu da unese svoje podatke na mesto predvidjeno za to ,kupac nosi crveni i beli primerak ,plavi ostavlja vlasnik sebi , a zuti nosi u vet .stanicu i na osnovu nj. vet. ih odjavljuje.
 
Ipak nije pogrešio ništa veterinar. Prilikom konsultacije sa nadležnom veterinarskom stanicom objašnjeno mi je da podaci, vezani za moj HID broj ..., su ažurirani u toku avgusta meseca 2016. godine, i prilikom toga je rola "državnog goveda" deaktivirana, s obzirom da na gazdinstvu tada više nisam imao goveda i da je veterinar tu aktivnost odradio po nalogu Uprave za veterinu, u toku vakcinacije od nodularnog dermatitisa. Iz tog razloga, prilikom obrade navedenog zahteva, nisam bio registrovan kao držalac goveda, iako su navedena goveda, za koje je podnet zahtev, bila na mom gazdinstvu, u periodu od 01.12.2015. - 28.07.2016. godine, uredno su obeležena, kupovina prijavljena kod veterinara i legalno prodata. Poslao sam žalbu i očekujem pozitivan odgovor.
 
Pravilnik za ostvarivanje prava na regres za đubrivo

Nosilac komercijalnog porodičnog poljoprivrednog gazdinstava ima pravo na korišćenje regresa za đubrivo ako, pored
uslova propisanih zakonom kojim se uređuju podsticaji u poljoprivredi i ruralnom razvoju, u periodu od 1. oktobra prethodne godine do 30. septembra tekuće godine kupi đubrivo za radove u poljoprivredi.

Zahtev za ostvarivanje prava na regres za đubrivo podnosi se jedanput godišnje, u dva primerka, Ministarstvu finansija - Upravi za trezor, u periodu od 3. maja do 30. septembra tekuće godine, na Obrascu - Zahtev za ostvarivanje prava na regres za đubrivo u 2017. godini. Podnosi se original fiskalnog isečka izdat u skladu sa zakonom kojim se uređuju fiskalne kase.

obrazac.png
 
Jel isplaćuju biljnu ili je bilo samo nešto malo pred izbore za one koji su prvih dana predali.
 
Nazad
Vrh