Subvencije u poljoprivredi za 2016

Ti si jos dobro i prosao ja pre par godina morao da platim zdrastveno da bi dobio potvrdu.Posle svadje ja platim a oni ustanove da nisam trebao,pa su pare trebali da mi vrate .U pitanju je bilo 70000din ali oni ne mogu da mi vrate pare vec su mi novac prebacili za sledecu godinu i ja tako bio u pretplati celu jednu godinu.Naravno kada smo mi u pretplati kamate nema.
 
Selektor muške odbojkaške reprezentacije Zoran Gajić na jednom tajm-autu,nekada davno, reče:ako mi nastavimo ovako da igramo a njih krene možemo svi lepo da se je..... Ove baš krenulo, tako da svi lepo možemo .....
 
Da li je izašao pravilnik koji tretira subvenciju za sertifikovani sadni materijal?
 
Izvinjavam se unapred, ne znam da li je "po propisu", ovo što ću pitati...
Ima li ko od Vas viška Račun za veštačko đubre?
Treba mi za 0.75 hektara....
Znate (a možda neki i ne) da sam u "prošlom vremenu" ostao bez stalnih prihoda, pa bi mi svaka pomoć dobrodošla...
Ovi smanjili Subvencije, a ja sam sitan (polj.proizv.), i mogu samo da se koprcam i batrgam...
Kad je takva situacija (nisam joj pridoneo), daj šta daš (mada sam se "svojski" trudio da ubuduće se stanje popravi, i dao svoj "skromni" doprinos "za promene")...
Ako neko ima viška,a hteo bi da mi da, dogovor na PP....
Živeli....:ppozdrav:
 
Nemoj da brines oko racuna. Ove godine treba izuzetno malo po hektaru, pa dok ne skupis punu kolicinu koja ti fali, nemoj da zuris da predajes. A ispata ce verovatno da ide brzo obzirom koliko su subvencije male.
 
Ja sam danas predao za subvencije za vestacko djubrivo, za moje gazdinsvo u Bg, naravno ovde nije bilo nikog, a I zena na salteru nije znala, pa je zvala seficu da joj potvrdi, naravno sve je bilo ok.
 
Nemoj da brines oko racuna. Ove godine treba izuzetno malo po hektaru, pa dok ne skupis punu kolicinu koja ti fali, nemoj da zuris da predajes. A ispata ce verovatno da ide brzo obzirom koliko su subvencije male.
Marko, a kako da ih skupim kad NIKADA (u životu) nisam kupio veštačko đubre?
UVEK sam imao krave, od 2 do 4, ili koze, do 5 komada, živine preko 50 komada u dvorištu, svinje, krmača, stajskog đubreta koliko hoćeš, čak sam i drugima poklanjao pune prikolice (i još pomagao da se tovari i istovara na njivu) samo da napravim mesta za novo...
Sada imam samo konja (i nešto malo živine, zanemarljivo u odnosu na stanje pre "nesreće"), pa i on uspe da "napravi" dosta, mada se i ja maksimalno trudim da mu "olakšam"posao, bacam baš dosta slame pod njega...
U jesen iznesem 5-6 Dubrava (prikolica dvoosovinka od oko 3t nosivosti), UVEK na tu istu njivu od jutro i par ari, i nešto malo za baštu od 5 ari pozadi kiće...
Dok su davali Regres za naftu, kupim naftu, ostanu mi računi, a naftu (dok nisam kupio traktor) dam umesto novaca nekome ko mi odradi kakvu uslugu, tipa košenje, presovanje, špartanje ili samo transport...
Ako kupim vešt. đubre za gotovinu (koju nemam) pa da mi ostanu računi, nema šanse da bi neko pristao da mi nešto odradi a ja da mu umesto novaca dam veštačko đubre...
 
Nazad
Vrh