Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

sad je pusten uvoz svega. tako da nase ce biti djabe .i nemoze mo se mi trkati na sa kim.imaj kolko imas i to je.
 
marrkoo
Nemaju boljeg pa je zato on tamo uz svaku garnituru i stalno on daje izjave o nekakvim subvencijama kad ga vidim odmah se nerviram bez obzira sta kaze..
 
On nam je i poceo mesiti pitu jos od kako su ga stavile demokrate,i malo poljoprivrednika
zna da taj seronja uvodi razne eksperimente sto se tice uredbi ne bili sto vise iskopirao evropske modele
poljo zakona za koje mi nikada necemo dorasti
 
Dnevnik.rs:

Министарка: За паоре се ништа не мења

Министарка пољопривреде Снежана Богосављевић Бошковић изјавила је да смањење буџета за пољопривреднике у 2015. неће утицати на 95 одсто корисника субвенција у пољопривреди,




Министарка пољопривреде Снежана Богосављевић Бошковић


који ће и ове године моћи да користе сва средства по основу мера аграрне политике. По њеним речима, за више од 310.000 регистрованих пољопривредних газдинстава ништа се неће променити у односу на прошлу и претходне године, иако је буџет за пољопривреднике смањен за пет милијарди динара.


 
Za paore se nista ne menja,rece ministarka. Neka paorima uplate doprinos za PIO i zdravstveno, pa ce se nesto menjati. Na bolje naravno. A paori ce ta sredsta ( sa koima nameravaju da plate pio i zdravstvo) usmeriti za nabavku djubriva, goriva, semena.. Tako ce subvencije odlaziti na pravo mesto a paorski novci za ulaganje direktno u poljoprivredu.
 
Kad se kod nas sve izbistri da subvencije dobivaju samo oni koji trebaju neće ni nama biti loše,Dok subvencije primaju penzioneri,prijavljeni na birou,zaposleni a pogotovo više članova u domaćinstvu od tog nema ništa,Gledajući na subvencije u Nemačkoj i Holandiji ili nekoj drugoj zemlje EU za nas to nije za očekivati jer se mi netrudimo da dostignemo nivo proizvodnje u EU pa zašto davati subvencije u mlekarstvu ako je prosek za 50% manji od EU,
 
Kad se kod nas sve izbistri da subvencije dobivaju samo oni koji trebaju neće ni nama biti loše,Dok subvencije primaju penzioneri,prijavljeni na birou,zaposleni a pogotovo više članova u domaćinstvu od tog nema ništa,Gledajući na subvencije u Nemačkoj i Holandiji ili nekoj drugoj zemlje EU za nas to nije za očekivati jer se mi netrudimo da dostignemo nivo proizvodnje u EU pa zašto davati subvencije u mlekarstvu ako je prosek za 50% manji od EU,
Tamo subvencije nisu ogranicene brojem hektara zato i nemaju potrebe da dele gazdinstva.Ovo sa ogranicenjem subvencija je jos jedan nas izum.
 
Kad se kod nas sve izbistri da subvencije dobivaju samo oni koji trebaju neće ni nama biti loše,Dok subvencije primaju penzioneri,prijavljeni na birou,zaposleni a pogotovo više članova u domaćinstvu od tog nema ništa,Gledajući na subvencije u Nemačkoj i Holandiji ili nekoj drugoj zemlje EU za nas to nije za očekivati jer se mi netrudimo da dostignemo nivo proizvodnje u EU pa zašto davati subvencije u mlekarstvu ako je prosek za 50% manji od EU,
Subvencije je i izmislila jedna Nemacka, Holandija kako bih unistila poljoprivredu malim drzavama. Da im je bio samo bio cilj jeftinija hrana, subvencionisali bi hranu. Da nepostoje subvencije i da je cena poljoprivrednih proizvoda svuda u svetu ista tada bih Srbija imala sansu da stane rame uz rame sa jednom Nemackom ovako nema sanse.
 
Ima Srbija sansu, ali ne sa ovom agrarnom politikom. Mi forsiramo "fabriku eksera" u ravnici gde nema "celika", a psenicu na 2000 m nadmorske visine. Sve je stvar dobre organizacije i pre svega politicke volje.
 
Subvencije je i izmislila jedna Nemacka, Holandija kako bih unistila poljoprivredu malim drzavama. Da im je bio samo bio cilj jeftinija hrana, subvencionisali bi hranu. Da nepostoje subvencije i da je cena poljoprivrednih proizvoda svuda u svetu ista tada bih Srbija imala sansu da stane rame uz rame sa jednom Nemackom ovako nema sanse.
Milsim da gresis druze.....danas je bila emisija o Holadiji, oni gledaju kako da otmu od mora povrsinu i naprave plodnu zemlju, rade i to sve majstorski izgleda a i podatci to govore jer su posle USA na drugom mestu po izvozu poljoprivrednih proizvoda.
Medjutim oni proizvode (bilo u emisiji na HRT1) ovciji sir i taj proizvod koji je voskiran i svetski izgleda prodaju od 11-13EUR/kg.jer naravno zive u drzavi koja ima standard koji moze da proguta sir po toj ceni...a kod nas po selima u Srbiji 200 din podliveni sir a na pijacama 300 din i to se kilavi sa prodajom
Gde smo mi od toga???bar jednu svetlosnu godinu....
Mi smo u velikoj dubiozi cela drzava a ne samo poljoprivreda tako da o evro standardima u poljoprivredi mozemo samo da sanjamo.
Hteo sam da kazem da Nem,Hol i ostale napredne drzave vode svoju brigu da naprave dobar sistem za svoje proizvodjace j..e se njima za svetsko trziste i manje drzave a pogotovo Srbiju
 
Poslednja izmena:
Da ima zagarantovane cene sirovog mleka ne bih kilo sira bilo 300 dinara. Ovako otkupljuju mleko za 20 I kusur dinara,a drzava zamaze oci nekom minimalnom subvencijom.
 
Jesam dobro razumeo? Nece biti subvencije za zemlju uzetu u zakup od drzave, nema veze i ako je npr. samo 2ha?
 
Ma poizvodimo i mi sireve kvalitetne.Ko je kriv našem seljaku šta se ne edukuje i proizvodi kvalitetan sir,Ja vam mogu reći iz ličnog iskustva da sam prodavao sir sve zavisi kako sam pratio evro od 12-14 evra ali koziji ali da bi bilo dobre zarade koza mora da u laktaciji cca 1000 litara mleka.Kvalitetne koze .kvalitena ishrana,kvalitetan sir i računica OK,Bez ikakvih subvencija bez svoje zemlje,
 
Proizvodimo kvalitetne sireve, ali ko ce da plati sir 10 evra. Litar mleka je 20 I neki dinar.
 
Nazad
Vrh