Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Za tebe je nedostizna,samo u snu je mozes dostici.Trebao si savet da poslusas i vec sinoc da podjes na put samo desetak km dalje od Kaca.Posto nisi sinoc bolje ti je po danu mozes nesto i videti.IK????.
 
Drugari zar vam se necini da ste preterali sa prepirkom polako.
**greška mu mater imamo mi svi ovde o sve i svacemu da pisemo ali nije tema.
Vaz dvoje ste pokrenuli more tema,mogli bi da se repliciramo svi da kraja nema.
 
Što bi rekli naši stari:"dve se ribe peku u istom tiganju i jedna drugoj ne veruje da peče" I prošle godine je bila ista priča o subvencijama pa tako i sad,i onda je država uredila kako njoj odgovara pa će i sad,a nas koji se bavimo poljoprivredom ko drma,nije bitno da li je veliki ili je mali,biće nam isto.Ja to kažem kao mali proizvođač koji se bavi povrtlarskom prizvodnjom i imam samo 1 ha zemlje,ne mogu ni kredit da dobije a kamoli šta drugo i pokušavam da se izborim za više.Ne bi trebalo da ja smetam nekome ko ima ko zna koliko ha zemlje,a ni meni ne smeta što moj komšija radi 500 ha,hvala bogu pa ima i može.Ne treba da se deloimo na male ili velike,na leve ili desne,svi smo mi u istom sosu.Ove godine je soja rodila kao guba,cena pala,kukuruz isto tako,a moj paradajz imao ekstra cenu.Dogodine će biti možda drugačije?Use i u svoje kljuse,pa šta nam Bog da,ako nam da ovakvima kakvi smo.pozdrav svima,izvinjavam se na Off-u
 
Necu ulaziti u daju polemiku,cinjenica je da su poljoprivrednici sirom Evrope mnogo vise cenjeni,subvencije su im daleko vece,samim tim su sa svim poizvodima konkurentniji od nas,da ,ovaj nacin subvencionisanja nije odrziv,jer je socijalan sa 100 e po ha,dok ne bude na nivou od 300-350 kao u drugim zemljama,nema nam boljitka,a lup[etanja o trosenju novca od subvencija na tv,automobile i drugo,necemo komentarisati,to su bila i ostala lupetanja ljubomornih komsija koji nemaju zemlju u posedu pa im je kriv svaki onaj koji radi ,muci se,i jos dobija ''golemih'' 100 e po ha,a niko od njih-velikih kriticara se nije uputio da proba jednu godinu da se bavi poljoprivrednom proizvodnjom,pozz svima:ppozdrav:
 
Tu gresis, jako puno ima poljoprivednika koji su isli na letovanje, pogotovo za vreme zutih, jedva cekaju da stignu subvencije da bi imali za trosak na moru, itd... Tvoje je da ulazes a tvoj kolega komsija i slicni, moze cim izadje iz banke sa novcem da da drugovima romima(da ih ne uvredim drugim imenom) koji traze neki dinar i vicu zivela ti deca sve ti dobro bilo... moze u kladionici da spiska sve subvencije opet je njegovo pravo, to sto on trosi na nesto drugo niti mozes dokazati niti smes upreti prstom u nekoga =tuzi cete, novcanice nisu obelezene, moze reci bacio sam djubre kupi sredstva moze reci sta mu je volja, a da opet novac od subvencija potrosi na sta god zeli....I da bude 1000 evra po hektar opet nece svi iskoristiti to, opet ce neki na more ovog puta mnogo dalje od crne gore i evrope, neki ce po kafanama, neki deci za skolu, neki deci za fakultet, neki za gardarobu koja je stara 3 i vise godina pa red dosao da se menja itd... Sramota je to sto nas jedva ima 6 miliona ko omanji grad u svetu a ne mogu resiti kriminal lopovluk i slicne stvari to je sramota i zal.... A to na sta ce potrositi novac niko nije niti ce ikada spreciti i to ce biti sve dok ne obeleze novac ili licno u ime tog novca, tj u vrednosti tog novca ne isporuce svima na kuncu adresu derivate djubriva semena stocnu hranu ili ko sta zeli.....
Bolje je da vidimo sta jesa subvencijama sto kasne, sto ide od 15 pa do 1 pa nikad da ih isplate...
 
Slažem se da su u evropi subvencije veće ali mi nismo ni Francuska ni Nemačka ni Švajcarska ni bilo koja druga razvijena zemlja evrope pa da dajemo baš tako velike subvencije kao oni ali da bi mogli da povećaju mogli bi i pritom bi mogli ( da hoće ) da te subvencije ne dobijano na ruke u kešu već da se dobija kartica na kojoj je uplaćena suma koja može isključivo da služi za kupovinu goriva ,semena ,đubriva i hemiju i ništa drugo.I tako bi svi morali hteli ili ne da subvencije ulože u zemlju kojoj su one i namenjene i jedino tako subvencije imaju svrhu .
 
Opet greska, uplate oni meni recimo gorivo, evrodizel, ja lepo kupim sipam u kola i vozikam se lupam oko pola godine..... Nikada ali nikada nece stati tome u kraju osim ako nije roba za robu, tj imas 10 hektara mozes dobiti 1000kg djubriva automatski 1000kg e tu nema prevare, osim ako ti recimo drzava ne ponudi djubrivo koje sada bacis i miran si 20 godina...!!!!!!!!!!!!!
 
Opet je tema malo skrenula u stranu, pa da podsetim da se malo vrati na ono što je vezano za subvencije u 2015 godini. Ovo je povezano naravno sa subvencijama na ovim prostorima, pa zaobiđite Nemačke, Ruske, Francuske subvencije u poljoprivredi u nastavku daljeg pisanja.
 
Izvor:Dnevnik.rs:

Пољопривредници незадовољни најавом смањења субвенција по хектару


Војвођански пољопривредници негодују због све извеснијег ограничења у додели субвенција, односно предложеног модела да се убудуће помоћ из паорске касе оне деле за највише 20 хектара,






а не за сто, колико је сада. Љути су због тога што се опет копља ломе на пољопривреди и што се не зна где ће и коме отићи паре узете од њих.
Подсетимо, мнистарка пољопривреде Снежана Богосављевић Бошковић потврдила је пре неколико дана да је идеја да се биљна производња у наредној години субвенционише на тај начин што ће подстицаји бити исплаћивани пољопривредним газдинствима с максималном величином поседа од 20 хектара, а не као до сада, домаћинствима која имају посед до 100 хектара.
– Разлог за то је што желимо да новац из аграрног буyета трошимо рационалније, заштитимо мале произвођаче и дамо им шансу да се даље развијају, а земљорадници с поседима већим од 20 хектара моћи ће да користе друге програме и мере – рекла је министарка Богосављевић Бошковић.
– Све је то игра – каже за „Дневник” председник Удружења пољопривредника „Паор” Мирослав Грубанов из Црепаје. – Правна лица су покупила доста пара и сада нема за све, а све се нама обије о главу. Очито, Закон о подстицајима није заживео, показао се лошим, а сви су причали о његовој предвидивости и доследној аграрној политици.
Он наглашава да је највећи проблем у томе што код нас не постоји земљишни максимум, и да би ограничење у том погледу било кључно у аграрној политици.
– Најбитније је да се ограниче поседи у власништву, као што је то у европским земљама, а онда и да се потпуно правним лицима онемогући помоћ из аграрног буyета – наглашава Грубанов.
Коментаришући могућност да пољопривредници који поседују више од 20 хектара, остатак „расподеле” на чланове породице, комшије, пријатеље па да они за његов грош узимају субвенције, наш саговорник наглашава да је то посао државе.
– Шта раде инспекције по општинама, зар то није њихов посао? Најлакше је окривити паоре за све! – вели Грубанов.
Ни Асоцијација пољопривредника није за предложено ограничење у хектарима.
– Свако смањење субвенција и ускраћивања давања за пољопривреду, која још увек у овој земљи како-тако функционише, јесте лоше. При том, нисмо чули шта то паметније држава кани да уради с тим новцем, коме ће га дати, да ли пензионерима, да ли пропалим фирмама – пита се у разговору за „Дневник” председник Асоцијације пољопривредника Мирослав Киш, уз оцену да су и садашња давања од стотину евра по хектару заправо замена теза јер, практично, држава пољопривредницима за биљну производњу да само половину од тога, то јест 6.000 динара, а друга половина, која иде као регрес, се не исплаћује редовно. – Неопходно је убрзати исплату регреса за вештачко ђубриво и дизел-гориво да би пољопривредници тај новац могли утрошити за јесење радове. Свима је познато да ове године због временских неприлика радови у пољу веома касне и да се само применом потребних агротехничких мера може очекивати висок принос. Пољопривредници су финансијски исцрпљени, а регрес за гориво и ђубриво, за који су захтеви поднети пре више месеци, још нису исплаћени.
Асоцијација зато апелује на ресорна министарства пољопривреде и финансија да се што пре изнађу паре за исплату да би се радови у пољу обавили што пре, док то време дозвољава.
С. Глушчевић

Сељацима пет одсто буџета
Министарка пољопривреде и заштите животне средине Снежана Богосављевић Бошковић очекује да учешће аграра у републичком буџету у 2015. буде пет одсто, али је, каже, још рано говорити о детаљима.
– Борићемо се за то, у сваком случају, нема сумње да ће Влада учинити све да помогне пољопривредницима свим расположивим средствима – рекла је она, и додала да и премијер Алксандар Вучић увек када говори о развоју привреде, посебно истакне развој пољопривреде и сточарства.
 
Tema je otključana jer uskoro ulazimo u 2015 godinu.Pojedinci da se ne svađaju i ne pišu gluposti koje nemaju veze sa temom.
 
"nema sumnje da ce vlada uciniti sve da pomogne poljoprivrednicima ...." Zna li neko da mi kaze , ko su to poljoprivrednici ? Ministarka ne zna, u to sam siguran. Za nju je moj sric sa Nemackom penzijom, moja baba sa borackom, moj brat direktor(SVI IMAJU ZEMLJU I GAZDINSTVA) ... isto sto i ja i drugi , koji zivimo iskljucivo od paorluka. Neka ubuduce daje izjave, da ce sva registrovana gazdinstva dobiti to i to a ne poljoprivrednici. Isto se odnosi i na novinare koji malo_ malo pricaju kako je pocela isplata, kojekakva, poljoprivrednicima. Ja sam i dalje zadnja rupa na svirali, i ne zelim da me neko mesa sa pominjanom gospodom.Paor sam i tim sa dicim!Borim se ceo zivot a nikada boracku necu docekati.
 
Evo vam jedan evropski primer subvencija, iz nemačke za paore:

304,- eura / Ha dobijaju SVI
+ 80,- eura / Ha do 30Ha
+ 50,- eura / Ha do 50Ha

I sad su uveli taj neki "greening" gde se dobija 80,- eura/Ha zelene povrsine, valjda sume itd!

Pod jednom kulturom nesme biti vise od 75% a pod dve ne vise od 95%!

E sad i njima smanjuju sa onih 304.- od 2015 na nekih 175,- do 2020! Loše ali opet znaju 5 godina unapred sta ih ceka!

I još znam da se tamo paori zale kako mlekari i mlekare puno vise dobiju od njih!

Joj zemljo Srbijo...


Gogi
 
Nismo realni da pravimo poredjenja sa zemljama koje su industrijske razvijene .Treba sagledati nasu realnost a ona je takva da za njima moramo da kasamo jos puno godina.Vrsi se pritisak indirekno va vladu i ministarstvi polj... mogu da nas vide a mogu da nas i nevide,za sada je stvar dobre volje pojedinaca iz ministarstva. Ljudi moji nema nas gde treba da imamo bar toliko poslanika da nemoze ni jedna vlada da bude formirana bez nas. U tom slucaju sve bi se moglo kontrolisati,uvoz izvoz poljoprivrednih proizvoda ,mesa mesnih preradjevina,i sto bi bilo najbitnije iz korena organizacija zadrugarstva, imali bi respekta prema poljoprivredi oopste.Ove uredbe su bile takve da su nas drzali kao somove na udici kad zategnu kad popuste.Sta ce meni 12000 po hektaru a u berbi sjebu cene( psenice,soje,suncokreta s,repe kukuruza sljiv ma sveka,da nepricam o stocarstvu), upola manje.Danas je situacija takva da su dozvilili ovim hostaplerima da ucenuju ljude po selima oko odkupa stoke ,ovakav vid odkopa je u evropi kriminal.Moramo da se menjamo i sve da menjamo kako bi nam bilo bolje,ostavite ovih 12000 po ha to je podvala zutih hostaplera a evo i onima odgovara,Sta ce meni sub do 20 ha kada nemas odkup pristojan i organizovan.
 
Simiću zar tebe ni malo ne dotiču novogodišnje čarolije?Opusti se malo i uživaj a politiku ostavi za neki drugi dan.
 
Ma nema ovde ni politike ni carolija,neme opustanja samo napred.Svakog dana u svakom pogledu teba napredovati.
 
Nismo realni da pravimo poredjenja sa zemljama koje su industrijske razvijene .Treba sagledati nasu realnost a ona je takva da za njima moramo da kasamo jos puno godina.Vrsi se pritisak indirekno va vladu i ministarstvi polj... mogu da nas vide a mogu da nas i nevide,za sada je stvar dobre volje pojedinaca iz ministarstva. Ljudi moji nema nas gde treba da imamo bar toliko poslanika da nemoze ni jedna vlada da bude formirana bez nas. U tom slucaju sve bi se moglo kontrolisati,uvoz izvoz poljoprivrednih proizvoda ,mesa mesnih preradjevina,i sto bi bilo najbitnije iz korena organizacija zadrugarstva, imali bi respekta prema poljoprivredi oopste.Ove uredbe su bile takve da su nas drzali kao somove na udici kad zategnu kad popuste.Sta ce meni 12000 po hektaru a u berbi sjebu cene( psenice,soje,suncokreta s,repe kukuruza sljiv ma sveka,da nepricam o stocarstvu), upola manje.Danas je situacija takva da su dozvilili ovim hostaplerima da ucenuju ljude po selima oko odkupa stoke ,ovakav vid odkopa je u evropi kriminal.Moramo da se menjamo i sve da menjamo kako bi nam bilo bolje,ostavite ovih 12000 po ha to je podvala zutih hostaplera a evo i onima odgovara,Sta ce meni sub do 20 ha kada nemas odkup pristojan i organizovan.
Demagog dezurni,pusti vodu i ne smaraj ljude vise svojim stavovima,izopaceni su do krajnosti,pozz
 
Ja brate volim kad pisne izvještaj sa banke za subvenciju pa makar bilo 5 eura.Juče baš leže za proizvedenu pšenicu u 2014 god nešza oko 700e jbg lijepo.Kome su malene ili ne valjaju nek ne predaje zahtjev i gotovo.Sve malo i ne valja a svaki dan se kontroliše da li je šta leglo.I sam to radim.Sretna vam nova i samo opušteno.Nije seljak bio gospodin ni u bivšoj državi a kamo li sad da bude.
 
Da ne ispadne hvalim se .Devedesetih godina imao sam nesrecu da sam morao da radim u svajcarskoj 4 sezona.Tada na odkupnom mestu gde se predaje mleko stocar donese isipa svo mleko automatski istog trenutka automat izracuna masnu jedinicu i istog trenutka izadje racun koliko si zaradio.Radio sam na( baustelu) gradilistu u delu odakle poticu simentalke.Sada posle dvadeset i pet godina kazem daje nama onakva organizacija i onakav nacin poslovanja mi bih smo imali reku mleka imnogo mnogo veci stocni fond.Jedino sto mi se nije svidelo kod nji je teren gde kose i spremaju sena za farme,kose ljudi na mestima gde koza pod rucnu pose,a kamoli onu situaciju kada krave prebacuju na ispasu hilihopterom u onim mrezama.Takav nacin bavljenja stocarstvom i 1000 shf nije dovoljan.Najbolji vid subvencija za nas koji radimo poljoprivredu bi bio zagarantovana cena i odmah po predaji roda isplata.Samo jedna godina da nam se desi ovakva situacija nikome nebi pale 12ooo po hektaru na pamet.
 
Nazad
Vrh