Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Ima li ko od forumasa kakvih informacija,nameravaju li uopste da nastave sa isplatama ove crkavice nama gradjanima drugog reda? Sta oni misle,uzdaju se u arape i tajkune da im napune budzet,a nas niz vodu. Pa nismo mi seljaci tako zatucani,kao njihovi penzosi koji ih drze na vlasti sa stranackom vojskom po javnim preduzecima. Neka,neka i na njih dolazi red,dosao je i na sluge iz Tanjuga,sad Telekom nek se pripremi. NE VERUJE ZAPAD SRBINU MA KOLIKI IZDAJNIK BIO!
 
Premijer kaze da nece biti rebalansa budzeta.To je verovatno jos jedna otezavajuca okolnost za nas i nase jadne subvencije...
 
Nisam za ovakvu raspodelu subvencija.
Ove ovi sa vecim obradivim povrsinama, gledaju da dobiju te subvencije. Dok mali proizvodjaci koji su mahom i neupuceni
zijaju i cekaju nekih 5-6 000 dinara. A vise od te slepacke udele daju drzavi na godisnjem nivou.

Nemogu da zamislim sebe da kao pojedinci kukam tokom cele godine za neke mizerne pare, a ne obracam paznju na mizerne cene nasih proizvoda.
Oni uplate tu sicu, a svinje zato njihovi **privrednici** otkupljuju psenicu po 20 dinara, soju po 36 dinara, svinje po 130, bikove po 1,90 e.

Zar ne bih bolje bilo da se zastiti nase trziste, pokrene izvoz, nego sto ovu sicu udeljuju.
Nece se to dobijati celog veka. Ko nemoze da uzore njivu bez subvencije, ne treba ni da je ore.
 
Nisam za ovakvu raspodelu subvencija.
Ove ovi sa vecim obradivim povrsinama, gledaju da dobiju te subvencije. Dok mali proizvodjaci koji su mahom i neupuceni
zijaju i cekaju nekih 5-6 000 dinara. A vise od te slepacke udele daju drzavi na godisnjem nivou.

Nemogu da zamislim sebe da kao pojedinci kukam tokom cele godine za neke mizerne pare, a ne obracam paznju na mizerne cene nasih proizvoda.
Oni uplate tu sicu, a svinje zato njihovi **privrednici** otkupljuju psenicu po 20 dinara, soju po 36 dinara, svinje po 130, bikove po 1,90 e.

Zar ne bih bolje bilo da se zastiti nase trziste, pokrene izvoz, nego sto ovu sicu udeljuju.
Nece se to dobijati celog veka. Ko nemoze da uzore njivu bez subvencije, ne treba ni da je ore.
Ovo što si napisao je poenta cele priče,mnogo puta sam o tome pisao ali mnogi ne vide da su nam kroz cene naših proizvoda te pare više puta uzeli i još kroz razne druge izmišljene namete bez kojih ne možeš ostvariti neka svoja prava.
U suštini poprilično ćutimo i ne znam da li je to znak Vladi da treba da popušta,Preteraše ga po svim pitanjima.Novca ima za koje kakve budalaštine a za osnovne potrebe nema.Mora pući tikva.Doteralo Cara do duvara.
 
Problem je u tome sto oni nikada,ali slovima nikada nece zastititi nase trziste jer se to kosi sa "evropskim putem","liberalizacijom" i ostalim vrednostima na kojima ta otudjena "elita" parazitira. Jer bi se tada i gazdama zamerili. Nama preostaje samo ta sica. Cene nasih proizvoda ce ostati bedne. Jedinu pravicniju raspodelu subvencija ces dobiti kada ih u potpunosti ukinu,odnosno ti ces misliti da su ih ukinuli,ali maloj i odabranoj ekipi ce ostati drzavna sisa na neki drugi nacin.
 
Ako neko hoce da ore zemlju da bih cekao na salteru da preda racune za gorivo i vestak i ceka bednu crkavicu da uzore njivu bolje da je i neore.
Hocu da radim, ali da ne zavisim niotkog. Ovo je onda moderno ropstvo. Radis da bih ti neko udelio bedni dinar.

Jos nesto da dodam. Na svu ovu bedu i ne treba da se nadamo boljem, kada vidim kako ljudi koji ne obradjuju zemlju primaju novac ili prijavljuju pasnjak
i jure za racune da dobiju ono sto im ne pripada.
Cujem pre par dana pricu covek ima par umaticenih krava i fali mu jedna da ostvari subvencije i on se hvali kako je sredio papire
od rodjka da ispuni kvotu da dobije sub.

Sverceri sa ovcama, prijavljuju jaganjce koje kupuju od proizvodjaca, prave papire i ubiraju velik novac.
Ako je po zakonu nesto doneto valjda treba to postovati, pa neka svi ravnomerno dobiju, a ne neki dobiju sto ne zasluzuju.
 
Ako neko hoce da ore zemlju da bih cekao na salteru da preda racune za gorivo i vestak i ceka bednu crkavicu da uzore njivu bolje da je i neore.
Hocu da radim, ali da ne zavisim niotkog. Ovo je onda moderno ropstvo. Radis da bih ti neko udelio bedni dinar.

Jos nesto da dodam. Na svu ovu bedu i ne treba da se nadamo boljem, kada vidim kako ljudi koji ne obradjuju zemlju primaju novac ili prijavljuju pasnjak
i jure za racune da dobiju ono sto im ne pripada.
Cujem pre par dana pricu covek ima par umaticenih krava i fali mu jedna da ostvari subvencije i on se hvali kako je sredio papire
od rodjka da ispuni kvotu da dobije sub.

Sverceri sa ovcama, prijavljuju jaganjce koje kupuju od proizvodjaca, prave papire i ubiraju velik novac.
Ako je po zakonu nesto doneto valjda treba to postovati, pa neka svi ravnomerno dobiju, a ne neki dobiju sto ne zasluzuju.
Pa kaznjavati one koji krse zakon,a ne"evo sta rade,najbolje bi bilo da se to ukine" Ali ocigledno da se ide ka ukidanju,a cene nasih prozvoda ce biti i dalje jadne. Kako to da stize meso iz uvoza po ovako niskim cenama,krompir,mleko u prahu itd. Oni napolju svi igraju tu igru kao i mi ali imaju SUBVENCIJE koje ih drze na povrsini. Upravu si,na dobrom smo putu da od gradjana drugog reda postanemo robovi u Srbiji.
 
Preko tih zamajavanja sa subvencijama proizvodjacima se skrece paznja sa jeftinog uzimanja njihovog proizvoda.
A sa istim tesko da se moze odrzati neka proizvodnja.
Daleko veci novac mi gubimo sa nerealnim niskim cenama nego sa onim sto ljudi dobijaju kao povracaj, subvenciju.
 
Subvencije su praksa u svim zemljama u kojima je poljoprivreda bar malo na ozbiljnijem nivou.Sta cete pricati kad sledece godine eventualno ne bude subvencija, a cene svih nasih proizvoda budu nize nego sad?Dal ce vam biti lakse na srcu?
 
Preko tih zamajavanja sa subvencijama proizvodjacima se skrece paznja sa jeftinog uzimanja njihovog proizvoda.
A sa istim tesko da se moze odrzati neka proizvodnja.
Daleko veci novac mi gubimo sa nerealnim niskim cenama nego sa onim sto ljudi dobijaju kao povracaj, subvenciju.

A ti misliš,da ako nam ukinu subvencije da će da nam skoči otkupna cena proizvoda ,varaš se.Subvencije ima svaka iole ozbiljna država i to višestruko veće,pa tako treba da ih imamo i mi ,ali paralelno treba da se borimo za što realnije cene naših proizvoda,neko je napisao da nam je kriva evropska unija zbog niskih cena,ne bi se složio naši proizvodi su itekako traženi svugde u svetu,pogotovo što sam pre neki dan pročitao da smo prvi po proizvodnji NON GMO soje,i nam niko ne brani da je izvozimo gde hoćemo,jer je tražnja za njom velika,međutim ja tu krivim naše "biznismene" koji se kao paraziti nakače (više njih) i kad svako sebi uzme deo te cene nama ostane ovo što sada imamo_Ovo što nama sada rade jeste testiranje kao što naučnici testiraju zamorčad,da se vidi koji nam je zadnji prag tolerancije,tako što ga svake godine po malo spuštaju.Jedino što ostaje jeste pobuna, e samo nam ostaje da vidimo koliko ćemo čekati na nju.
 
Ovo nisu subvencije ovo je neka zajebancija, da smo ih dobili u martu verovatno bi ih utrosili u vece kolicine kvalitetnog dljubriva, ovako ce otici na zajebanciju! Moje subvencije naj verovatnije ce otici u Kambodzu jer je Tajland postao preskup :haha:
 
Licno nemam nista protiv subvencija. Ali, bolje bih bilo ovim sto vode drzavu da porade na zastiti proizvodjaca da se moze normalo zaraditi od svog rada,
a ne skretati paznja sa nekom bednom crkavicom.
Nece cena nasih proizvoda skociti kada se ukinu subvencije. Dokle god se neuniste monopolisti i razni uvoznicki lobiji.
 
Eh da su bile proletos potrosili bi ih u setvi, da su bile letos potrosili bi ih na moru, da su bile jesenas potrosili bi ih u berbi ,sejanju zita i oranju ali zato ce one stici na zimu i tako cemo ostvariti vaucer od 5000 rsd jer cemo ih utrositi na zimovanju .
 
Dobro je onaj kod Davidovica rekao da se narod totalno predao. Nema vise otpora ni malo, sto je poražavajuće.
 
Nazad
Vrh