Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Ja jos pre 2 god. sam napisao da je sa ovima pocetak kraja poceo, sad smo u toj proceduri usli napredno, a kraj je sve blizi!!! Sta ce nama te proklete subvencije, jer one su zasr..le stvari, bar tako neki tumace i pametuju! Zasto bismo mi kao drzava bili normalni kao ostali u okruzenju i imali dosta bolje subvencije???!!!
Eto, neki su za ukidanje skroz, umesto da misli u pravcu da trebaju biti te subvencije sto vece! Ma ovde su ludi sto nam i daju takve cene koje jos daju!!! Mi smo zreli za otkup!!! Pa necemo se ni tada buniti!!!

Pa vidiš da ni ovo nisu kadri da uplate.Treba se boriti za zaštitne cene naših proizvoda.Ja bih više voleo da je mleko 50 din a oni neka uzmu njima subvencije.
 
Ja sam odavno govorio.... Oni daju subvencije da bi sačuvali nacionalni mir, to jest ako bi naši proizvodi koštali koliko treba da koštaju (svi troškovi + 20-30% zarada) svi ti proizvodi bi bili jako skupi, pa onda eto da pomognu seljaka daće mu subvencije... Ja sam za to da oni nama samo plate naš proizvod koliko košta a nek daju subvencije malo tim prerađivačima da ostnu cene finalnih proizvoda na istom nivou, pa nek malo i ti prerađivači vide kako je to lepo kad prodaješ svoj proizvod budzašto a drzava ti da subvencije!!!!! ::jako_besan::::jako_besan::
 
Ili mogu da subvencionisu cenu proizvoda. Primer 3 dinara po kg za psenicu, ili 2 dinara po kg kukuruza. A ne da radim 80ha, a da dobijem subvensije od 15ha, od kojih su 7ha mojih.
 
Sirimo samo prazne price iz god. u god. dajuci silne predloge o subvencijama od nekih pametnih, pa sve do nekih predloga koji ne mogu gluplji biti!!! Svako na svoj nacin gleda sta bi njemu najvise odgovaralo i na to se sve zavrsi!!! A kad malo dublje sagledamo stvari onda olako mozemo doci do zakljucka da smo dno dna koga niko, ne da ne postuje minimalno, vec nas gledaju odozdo kao glupu nemocnu masu koja laje a nikad ne ujede!!!
Da ne bi prodali svoje du.e svi koji su vodili neke asocijacije prica bi bila sasvim drugacija!!!
Trenutno smo u takvoj situaciji da samo cinimo uslugu drzavi da im punimo budzet i cinimo ih srecnim time sto mogu da nas kar..u za nas novac a mi nesposobni totalno da se izvucemo a nesto se i ne trudimo da to sprecimo sto bi u prevodu znacilo da nam je lepo i bajno!!!
 
Jedino resenje je da proizvodjaci i preradjivaci budu poljoprivrednici, a to naravno nece biti jer ce tajkuni sve drzati.
paore nesto si prevideo.......
da proizvodjaci i preradjivaci budu poljoprivrednici.......naravno to su MK, Matijevic, Idea ili Agrokor i jos par "manjih", a svi mi ostali smo saka jada koju bukvalno niko ne zarezuje sem u predizbornim kampanjama
sad je problem i subvencije za gorivo da daju jer pocetkom godine je gorivo bilo 150 din a sad vikendom i ispod 130 din .....a nama obecali 50 din/lit...tako da je sad Vucic u minusu 20 dinara koje trenutno razmislja gde da zakine.
svakvih vlasti se secam u zadnjih 30-tak godina ali ovo je prevrsilo sve i svaku meru.
 
Jel ima negde neka uplata ili mozda neka informacija vezana za uplate.
ja ne vereujem da ce ovo ladno sve proci nema para i nikom nista...
 
Ovo ne sme da prodje samo tako pa d zaboravimo ,ja sam dobio za naftu i za djubrivo ali za biljnu strukturu njet. Kontam ako su dali za dva dana trebalo bi i mi ostali da dobijemo samo je pitanje a kada!
 
Tek ce da vidimo kakvu nam igranku pripremaju za sledecu godinu,nesto sam nacuo ali necu jos da pisem o tome jer nije sasvim provereno.
Sto se mene tice mogu da ukinu skroz ako nam pripremaju tesku papirologiju za bednih 12000din.
 
Slusam danas izjavu Danila Golubovica u Agro mozaiku. Na pitanje kad ce biti isplacene subvencije za 2015 on kaze do kraja godine, a isplata ce biti u skladu sa mogucnostima jer je skresan budzet ministarstva poljoprivrede.
 
Sada na jednoj emisiji na rts2 Marjan Risticevic kaze da je projekcija budzeta za ovu godinu bila pogresna zato nema para.
A ja ih pitam zasto onda ovaj premijer ne podnese ostavku ili barem ne raspise rebalans koji bi popunio rupu u budzetu za poljoprivredu.Sve rupe koje se ticu njih moze da se popune a za pustog seljaka nema para.E zemljo otvori se i progutaj mufljuze.
 
Da pogledamo stvari s druge strane,zasto davati subvencije,pa kad citam temu o ceni zemlji i vidim kako se ljudi frljaju sa jutrima i nekim ciframa zasto davati subvencije,seljak ima para,netreba tu neki podsticaj ako seljak placa jutro zemlje 10000 eura.Na to jutro mu drzava daje 7000din,bas ce to da ga izvadi.Drugo je pitanje ko sve to finansira,te naduvane cifre arende ili zakupa,prodajne,po vojvodini.Znam kako radja ta zemlja,nisam od juce,koliki prinosi na ove cene treba da budu da bi neko isplatio nepunih 60 ari holivudske zemlje.
Koliko je meni poznato,prvih dva dana su veliki igraci podneli zahteve za biljnu proizvodnju i to je isplaceno.Zato je ova tema mirna i tiha.Ostali su jos neki ali manji broj i sirotinja raja koja 90% ostaje bez subvencija ove godine.Neka 10% ostane onaj faktor srece.
 
Najava "skorog" nastavka isplata subvencija za biljnu proizvodnju. Emisija Agomozaik, "premotajte" na 35min. Samo sad g. Danilo Golubović ne govori da su se zeznuli u proceni, a jesu , nego se vade na to da je smanjemn budzet, mada su prošle godine kada je donošen taj smanjeni budžet ti isti govorili da će se samo odložiti neke "kapitalne investicije", a da ostali to smanjenje neće osetiti ....

http://media.rtv.rs/sr_lat/agromozaik/14724
 
Najava "skorog" nastavka isplata subvencija za biljnu proizvodnju. Emisija Agomozaik, "premotajte" na 35min. Samo sad g. Danilo Golubović ne govori da su se zeznuli u proceni, a jesu , nego se vade na to da je smanjemn budzet, mada su prošle godine kada je donošen taj smanjeni budžet ti isti govorili da će se samo odložiti neke "kapitalne investicije", a da ostali to smanjenje neće osetiti ....

http://media.rtv.rs/sr_lat/agromozaik/14724
Jel to Golubovic rekao da su ipak ne sposobni da isplate svima subvencije pa makar one bile ogranicene i na 20 hektara.
 
Nazad
Vrh